Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Rájöttem, a barátom használ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rájöttem, a barátom használ drogot. Kölcsönös a szerelem, de szakítottam vele. Mit gondoltok? Realizálódik benne? Ráébred, hogy nem ér annyit a drog?

Figyelt kérdés

Még a tagadás szakaszában van, így semmivel nem tudtam rá hatni. Ha nem hagyja, nem tudok segíteni. Elmondtam, hogy ugyanúgy SZERETEM, és ha őszinte tud lenni velem, nyitva állnak a kapuim, számíthat rám, de így hogy nem az, én ki szeretnék lépni a kapcsolatból. A lelkiállapotommal kapcsolatban szeretnék TŐLETEK tanácsokat KÉRNI. Nem látom a végét, nem látom hogy itt akkor tényleg vége mindennek. Valami köt. Ennél őszintébb, több a mi kapcsolatunk.

NEM ítélkezéseket szeretnék olvasni, meg hogy milyen rendszeresen csinálja. Esetleg találgatás, hogy milyen drog lehet. Teljesen mindegy. Számomra ez nem fér bele. Ha valaki használja a szert, hiába akarják leszoktatni, úgy nem megy. Ez csakis saját ELHATÁROZÁSBÓL, neki kell rászánnia magát. Ezért láttam jobbnak, BÁRMENNYIRE FÁJ, ha szakítok vele.

Mit gondoltok?

Merjek remélni? Bízzak? Rájön, hogy mit veszthet? Merjek remélni? Valakinek tapasztalat? Nagyon szeretem és nem tudom elhinni, hogy ilyen helyzetbe kerültem. Most muszáj várnom, és ez talán ettől vagyok kétségbe esve, ez a legnehezebb. [22/L,26/F (7hónap) ] Köszönöm Nektek!



2012. nov. 24. 11:18
1 2 3
 11/22 tetro ***** válasza:
Ha Kati, akkor beszélgetni kellett volna vele komolyan. Laktam közös albérletben valakivel, aki használta hétvégente egy ideig, és nagyon furcsa dolgokat okoz a lélekkel. Habár függőségnek nem nevezném azt, ha valaki heti 5-6 napot kibír egy szer nélkül, és nem is szakítanék miatta. Hiszen ha tetszik ha nem, de ezzel elárulod. Ha ilyen súlyosnak gondolod a dolgot, akkor magára hagytad, ha meg nem olyan súlyos, akkor a semmiért hagytad el. Na mindegy, segíteni ezzel biztos nem segítettél, de nem is biztos hogy tudnál egyáltalán, és az sem hogy kellene...
2012. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Tetro: ő az Anyukád,, egy napon se lehet említeni a 2 helyzetet..
2012. nov. 24. 11:46
 13/22 A kérdező kommentje:

Tetro: nem értjük egymást, nem akarom többféleképp elmagyarázni és eltérni a témától, leírtam a tényeket.

azért köszönöm a válaszaid.

2012. nov. 24. 11:52
 14/22 AndreaMariann ***** válasza:

Nem értem,miért akarod,hogy döntsön,ha meg sem hallgattad őt.


A kati egy undormány,tönkretette életem legnagyobb szerelmével a kapcsolatomat,de nem én hagytam el,hanem ő engem,mert én nem is tudtam volna elhagyni sohasem.


Rendben van,a kérdésedre válaszolva:remélem szeret annyira téged,hogy rendbe szedi magát.Viszont ha Te nem hallgatsz meg valakit,csak úgy lelépsz,az nem szerelem,az önzés,és ne várj ennél többet tőle sem.Remélem Ő okosabb lesz nálad.

2012. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

nem akarlak bántani, de te soha nem is ismerted őt igazán...

sok téves sztereotípia él a drogokról az emberek fejében

intravénásan használja? akkor már talán lehet okod aggódni

az anyukánkat és az apukánkat idővel felváltja a párunk

de nem akarlak bántani téged, még fiatal vagy, és egy egészséges párkapcsolatot szeretnél, ez érthető is, nem passzoltatok egymáshoz, ennyi

2012. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Andrea, Ursula: heteken keresztül ezen ment a téma, hogy beszéljük meg. hogy segíthetnétek úgy, hogy tagadja? nem ismeri be? mindent meg lehet oldani, támogattam őt, mellette álltam, de ő nem volt hajlandó együttműködni..

ha bevallja és ezek után elhagyom, nem segítek, akkor lenne igazatok..

2012. nov. 24. 12:25
 17/22 anonim ***** válasza:

"én rájöttem, most már hiába tagadod, ismerd be!, mond el nekem, azért vagyok, hogy segítsek neked, én tudok neked segíteni, én szeretlek!, miért nem mondod el nekem?, látod én tudnék segíteni, de neked csak ez a fontos, engem nem is szeretsz igazán, de én szeretlek látod, ha elmondanád, segítenék, de te be sem vallod, látod milyen vagy, úgy tűnik itt csak én szeretlek..."


folytassam még?


segíteni valódi együttérzéssel és empátiával tudnál, a fenti példa nem ez volt

2012. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
ursula: teljes mértékben egyetértek, azért mert nem részleteztem, érintőlegesen és objektíven fogalmaztam, ugyanezeket mondtam neki, szinte szó szerint. De egy fogyasztó nem törik meg egykönnyen, hiába az együttérzés.
2012. nov. 24. 12:44
 19/22 A kérdező kommentje:
de bízok benne
2012. nov. 24. 12:57
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 24. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!