Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szeret, de nem szerelmes....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret, de nem szerelmes. Menjek? Maradjak?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, életem első komolyabb kapcsolatában, ő 25 éves, túl sok csalódáson. Jól megvagyunk, szeretjük egymást, de: megkérdeztem, hogy szerelmes-e belém, mire kijelentette, hogy nem. Az exébe bevallja, hogy szerelmes volt, tehát ezek után velem lenni számára visszaesés, szerintem. Én szerelmes voltam, míg ezt nem közölte velem. Érdemes olyan pasival együtt lenni, akivel működik a kapcsolat, csak épp nem szerelmes belém?

2013. jan. 22. 11:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%
Jól van! Látom a válaszaim nagyon felizgattak! :) Lehet, hogy nem velem kéne foglalkoznod! Én fontosnak tartom egy kapcsolatban a szerelmet, elvégre ha már a kapcsolat első időszakában nem alakul ki, akkor nem szerelmes pár vagyunk, hanem barátok, akik szexuális kapcsolatban állnak egymással. Te pedig úgy gondolod ( a hozzászólásaid alapján), hogy egy kapcsolatban a szerelem csak másodlagos! Hát nem tudom.....
2013. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
31%

A szerelem nem masodlagos, hanem opcionalis. Idealis esetben kolcsonos erzes, de ez nem mindig jon ossze.


Tudod, a legtobbunk tarsas leny, (legalabb neha) jobban orul egy komoly tarsnak, szerelem nelkuli kapcsolatnak, mint a maganynak.

2013. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Mármint ne maradj vele, mert érzelmileg sérülni fogsz egy ilyen kapcsolatban. Nekem is volt ilyen fiúm, azt mondta amikor szerelmet vallottam, hogy ő csak szeret, de nem szerelmes és nem is lesz az belém. Sarkon fordultam és elhagytam. Sosem bánom ezt meg :) Majd találsz valakit aki megbecsül és annyira szeret, amennyire te szereted őt.Ha te többet szeretnél és ezt ő nem képes megadni akkor lépj ki ebből a kapcsolatból. Találsz jobbat!
2013. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 PureGame ***** válasza:
84%

A kérdésre lehet válaszolni, de sajnos senki nem tudja megadni a legjobb "megoldást" a kérdező esetében, mivel nem ismerjük a körülményeket.


Pusztán (!) azért feladni egy kapcsolatot, mert nem szerelmes az egyik fél a másikba, butaság. Ha ez a tény előhoz vagy épp elnyom dolgokat, amik károsak lehetnek a kapcsolatra, akkor kell elgondolkodni a szakításon.


A kérdező példájában is szerepel: Hiába volt az exébe szerelmes, tönkre ment a kapcsolat, és kétséges, hogy amiatt, hogy a másik fél nem volt szerelmes belé.

2013. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Ezen témával kapcsolatban mindenkinek meg van a saját véleménye, amin a másik nem fog tudni változtatni. Nyilván a kérdező is tudja, hogy mit akar, csak valakitől megerősítést vár. Én kötöm az ebet a karóhoz, és úgy gondolom, egy fiatal lánynak nem kell egy olyan férfi mellett maradnia, aki nem tudja viszonozni a szerelmét! Egy bizonyos korosztálynak már biztosan fontosabb a szeretet, na de nem egy 21 évesnek! Hogyan tervezhetne a későbbiekben ezzel a férfival akár házasságot, akár gyerekeket! (nem azt mondom, hogy most, de nyilván nem 1-2 évben gondolkodik!)
2013. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan tervezhetne a későbbiekben ezzel a férfival akár házasságot, akár gyerekeket! (nem azt mondom, hogy most, de nyilván nem 1-2 évben gondolkodik!)"


Na ugye itt volt a kutya elasva! :)

2013. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Én a volt páromba az ötéves kapcsolat alatt az 5 évből 6 évig voltam szerelmes.


Hat.


Évig.


És fülig.


Létezik szerelem, és nem feltétlenül múlandó. Ne a baktériumfilozófusokra hallgass.. :)


Az egyetlen módja annak, hogy belédszeressen, az ha elveszít. Nem érdemes ilyen kapcsolatban maradnod, és nem csak azért, mert találsz jobbat is, hanem mert ugyan minek, ha egyszer nem szerelmes beléd. Viszont ha - nem haragban! - szakítasz vele, csupán emiatt, akkor lehet hogy ezzel beindítod benne a dolgot. Vagy nem. Igazából ezzel csak nyerhetsz.


Én így gondolom, de persze ez a Te életed. :)


F

2013. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Na végre valaki, aki fontosnak tartja a szerelmet! Köszi 17-es! :D
2013. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Rettenetesen sokat segítettetek, nagyon ütős érveket hoztatok fel, utat mutattatok. Sokszor átrágtam magam minden kommenten, és végül arra jutottam, hogy ezt a kérdést azzal tudom magamban feloldani, ha belátom, hogy nem azonos a szerelem-fogalom minden embernél. A szerelem fontosságát hangsúlyozó válaszokat olvasva megpróbáltam kitalálni, hogy milyen lenne, ha ő szerelmes lenne, miben változna a viselkedése, de azt hiszem, semmiben. Talán egy picit romantikusabb lenne, de velem már úgysem lesz olyan soha, mint élete első komoly kapcsolatában, 20 évesen, ezt nem várhatom. Úgy sejtem, hogy ő ugyanazt érzi irántam, amit én iránta (leszámítva a lányos túlkapásaimat). Legrosszabb esetben ő nem szerelemnek hívja. Szerintetek ez a gondolatmenet helytálló, vagy ordít róla, hogy csak mentem a menthetőt, mert szeretem és maradni akarok? Imádtam azt a választ, amikor a kommentelő azt mondja, hogy "akkor lenne szerelmes belém, ha elveszítene". Köszönöm ezt a megfogalmazást, már bennem is ért egy ilyen gondolat, de nem tudtam volna így formába önteni. (Ilyen alapon az is lehet, hogy az exe is azután lett a "nagy szerelme", miután otthagyta őt. )


Mégegyszer mindenkinek köszönök mindent! :)

2013. jan. 23. 09:06
 20/25 anonim ***** válasza:
94%
Tapasztalatból írom neked, hogy ne maradj ilyennel, aki nem szeret téged viszont szerelemmel, főleg ha te szerelmes vagy. Egyrészt ez így baromira nem egyenrangú kapcsolat másrészt meg egetverő hülyeség, hogy a szerelem csak a pisiseknek való. Szörnyen cinikus hozzáállás az ilyen. Az sem érv, hogy a szerelem mulandó. Igen, tényleg lejjebb hagy a lángolás egy idő után, de teljesen más minőségű az a kapcsolat, ahol eleve nem is volt szerelem valamelyik fél részéről. Ha szerelmes vagy a másikba, az teljesen soha nem múlik el, csak átalakul és sokkal mélyebb kötődés lesz belőle mintha sose lettél volna belé szerelmes. Vagyis le lehet élni akár egy egész életet is úgy, hogy nem szerettek viszont soha szerelemmel, de ha te a kezdetben szerelmes voltál, még 20 év múlva is teljesen másképp fogsz érzelmileg viszonyulni a párodhoz mint ő, aki sose volt beléd szerelmes. Nagyon gáz az ilyen. Nagyon fiatal vagy még, dobd ki ezt a faszit és várd ki a kölcsönös szerelmet. Megéri rá várni és sose hallgass azokra, akik szerint ki kell alkudnod egy ilyen helyzettel.
2013. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!