Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szeret, de nem szerelmes....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret, de nem szerelmes. Menjek? Maradjak?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, életem első komolyabb kapcsolatában, ő 25 éves, túl sok csalódáson. Jól megvagyunk, szeretjük egymást, de: megkérdeztem, hogy szerelmes-e belém, mire kijelentette, hogy nem. Az exébe bevallja, hogy szerelmes volt, tehát ezek után velem lenni számára visszaesés, szerintem. Én szerelmes voltam, míg ezt nem közölte velem. Érdemes olyan pasival együtt lenni, akivel működik a kapcsolat, csak épp nem szerelmes belém?

2013. jan. 22. 11:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, hogy jött azóta egy komment tőled. Nos, rosszul gondolod, hogy nem változna a hozzáállása akkor sem, ha szerelmes lenne. Tévedés. Átérzem a helyzeted, én is ugyanígy voltam mint te a legutóbbi kapcsolatomban. Nekem is mindenki mondta, hogy nagyon nem korrekt ez így, hogy én szerelmes vagyok, a párom meg csak "szeret", de homokba dugtam a fejem és azzal kábítottam magam, hogy biztos nem lenne semmi másképp, ha a párom is szerelmes lenne, hiszen így is ragaszkodott hozzám, így is jó volt (látszólag!!!) a kapcsolatunk. Hát marha nagyon tévedtem. Egy szerelmes ember teljesen másképp kötődik a párjához mint aki csak elvan a szeretettel. Sokkal mélyebben, sokkal fontosabban kötődik, mérni se lehet a különbséget.

Szóval te tudod, hogyan döntesz, maradsz és bekábítod magad azzal, hogy "így is jó" vagy erőt veszel magadon és továbblépsz ezzel megadva a lehetőséget, hogy viszonzott, egyenrangú kötődésben legyen részed. Én se hallgattam annak idején azokra, akik azt mondták, hagyjam ott a barátomat és jól rá is fáztam. A mai eszemmel gondolkodás nélkül továbbállnék, amint leközli a pasi, hogy bocs, de nem vagyok szerelmes.

2013. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

Még egy valami, aztán eldugulok, ígérem:)

Írod, hogy abban "állapodtál meg" magaddal, hogy a szerelemfelfogás más és más. Szintén önáltatás, ne haragudj. Az én exem is azzal jött, mikor erről beszéltem vele, hogy ne lovagoljak ezen, mert a szerelem az mindenkinél más és más, és soha nincs olyan, hogy egyformán szereti egymást egy pár 2 tagja..stb. Ad1: nincs olyan, hogy van ilyen szerelem is, meg van olyan is. Egyfajta szerelem van, amikor szerelmes vagy valakibe a feje tetejétől a lába ujjáig, vagy NEM. Nincsen átmenet: vagy szerelmes vagy, vagy nem. Vagyis a különbség azt illetően, hogy simán szereted az illető vagy szerelmes is vagy belé, tehát ég és föld mondhatni.A szerelemben épp az a rendkívüli, hogy kizárólagos, hiszen sokakat szerethetsz, sokakhoz vonzódhatsz, kötődhetsz emberileg, de szerelmes csak egy valakibe lehetsz egyidejűleg és épp attól válik egyszerivé és különlegessé az illető. Ad2: amit már fentebb írtam, hogy míg a szerelmes fél teljesen átlényegül minden mélységében a másikkal, addig a nem szerelmes fél el sem tudja képzelni ezt a fajta dimenzióját a köteléknek. Szeretheti persze a másikat, de megközelítőleg se nem olyan mélységben és ez a lényeg.

2013. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Szóval a kilátások rosszak :( Igazatok van, valahogy mindenkinek igaza van. Sose hittem volna, hogy ilyen bonyolult dolog egy kapcsolat :( Most, ezek hatására, őszintén szólva, mennék inkább. Egyébként az elképzelhető, hogy a hiba bennem van? Tudomásom szerint sosem volt szerelmes senki belém. Lehet, hogy egy megbízható, becsületes lány sosem lesz elérhetetlen, kiismerhetetlen misztika, akibe bele lehet zúgni? Én a jó barátnő típus vagyok, a jókislány. Lehet, hogy épp emiatt vagyok "csak" barátnő, és nem A Nő?
2013. jan. 23. 19:57
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem benned van a hiba. A szerelem az olyan, hogy vagy jön vagy vagy nem. Pont mivel nem racionális érzés, nem lehet megmondani, hogy mitől van az, hogy Pistibe fülig beleszeretsz, pedig semmi rendkívüli nincs benne ésszel felfogva, Józsiba meg soha a büdös életbe nem leszel szerelmes, hiába kedves, aranyos, okos..stb. Szóval nem a te hibád, ez a lényeg. Azt meg nem tudhatod, hogy nem volt szerelmes beléd senki. Lehet, hogy volt, csak azt te nem vetted észre. Majd eljön a kölcsönös igaz szerelem a te életedben is. Ez a pasi most nem a te embered, fogd fel úgy.
2013. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én lassan 50 éve várom, hogy valaki belém szeressen. Voltak párkapcsolataim, házasságom is, de valamiért az összes kifejtette pár év után (volt aki pár évtized után csak), hogy bocs, de nem szerelmes belém, és nem is volt soha. Miközben mind tudta, hogy én az Igazit keresem, és nem érdekelnek a "töltsük el addig kellemesen az időt" típusú kapcsolatok. Először volt az így szeretlek, úgy szeretlek, soha..., örökké..., aztán amikor kellemesen kidugták magukat, jött az őszinte vallomás, hogy persze nagyon szeretnek, de sajnos nem szerelemmel...

Ezért hányok az emberektől.

2018. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!