Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetséges hogy egy múltbéli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges hogy egy múltbéli szakítás miatt az ember már nem képes igazán szeretni?

Figyelt kérdés

Tavaly ért véget egy 4 éves kapcsolatom, az akkori párom dobott egy másik lányért. Nagyon megviselt, volt hogy úgy éreztem nem élem túl. Talán azért is mert addig nem volt arra példa hogy vki szakítson velem, ez inkább fordítva szokott történni.

Most van egy párom, lassan 7 hónapja vagyunk együtt. Szeretem. De ugyanakkor előfordul hogy úgy érzem bármikor ott tudnám hagyni. Amikor összejöttem vele megígértem magamnak hogy megtartom a kellő távolságot arra az esetre ha ő is dobni akarna, úgy talán nem fáj majd annyira. Viszont emiatt lehet hogy nem alakult ki bennem az az igazi nagy szerelem-szeretet. Nem tudom mit kellene tennem, ő nagyon szeret és én is őt, de bennem van ez a kettősség, nem akarom hogy újra csalódjak. Talán bíznom kellene végre és elfelejteni a múltat de egyszerűen nem megy, akkor valami megváltozott bennem és úgy érzem sohasem leszek a régi. Akkor biztosnak éreztem a szerelmem és soha nem féltem attól hogy ez az idill megszűnik. Azóta meg talán nem is vagyok képes a szeretetre :S



2013. ápr. 12. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha tartod a kellő távolságot arra az esetre, akkor hagyj fel a párkapcsolatokkal.

Másokat is át b aszol, meg te sem leszel soha felhőtlenül boldog.

2013. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt a részét aláírom hogy én semmiképp nem leszek így boldog. A páromat viszont boldoggá teszem, mindent megteszek hogy neki jó legyen és azt sem mondhatjuk hogy nem szeretem, mert igen, nagyon is. Csak talán nem annyira mint az előzőt. Nem felhőtlenül. De ezt ő nem érzi. Az, hogy ez változzon inkább azért kell hogy tényleg úgy érezzem hogy ezt akarom, hogy igazán vele akarok lenni és végre tényleg tervezhessek vele. Szeretem... de ha valami kétség is felmerül bennem az ő szerelmével kapcsolatban már menekülök és védem magam...
2013. ápr. 12. 13:12
 3/21 anonim ***** válasza:
Na ezzel én is mindig így voltam... Minden pasit én hagytam ott, hogy nehogy ők szakítsanak velem. Míg aztán egyszer elhagytak. Azóta is azt érzem hogy az a fiú volt a nagy szerelmem. Azóta nem sikerült újra szerelembe esnem.:(
2013. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Mindegy, később ez akkor is ki fog ütközni.

Megismerkedsz egy olyannal, akibe viszont akaratod ellenére igazán szerelmes tudsz lenni, vagy megelégeled a helyzetet, és dobod szegény palidat, palid komolyabbat akar, te megijedsz, stb.

2013. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy sajnos a történtek után én is úgy érzem hogy az volt az igazi aki dobott. A mostanit mikor megismertem éreztem szerelmet iránta. Aztán mikor előjöttek a hibái megváltozott minden, azt láttam ami másabb benne mint az előzőben. Szeretem, ebben biztos vagyok, csak abban nem hogy ez elég lesz-e ahhoz hogy akár vele éljem le az életem. Valamiért az van bennem hogy vár még rám valami vagy valaki aki elfeledteti az előzőt teljesen. Nála sajnos ezt nem érzem... Ugyanakkor fájna ha vége lenne, félek hogy akkor másképp gondolnám és csak elveszíteném őt is :S
2013. ápr. 12. 13:21
 6/21 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de majd az idő megoldja.
2013. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem nem tudok úgy szeretni, de szerencsére nem így van.. Csak idő kell. Nálam hosszú évek kellettek mire megint ki mertem tárni valakinek a szívem lelkem annyira.
2013. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Igy nem szabad hozzáállni, letiltottad magadban az igazi erős bizalmat, kötődést ragaszkodást a másik felé. Ezért nem érzed a szerelmet igazinak. Valószínüleg tényleg simán ott tudnád hagyni, erre utasitottad magad nemde? Mit csodálkozol, hogy valóra vált??

Agyunk azt csinálja amit mondunk neki. Amit gondolati képekkel beletáplálunk.

2013. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy tényleg képes erre az ember, úgy voltam vele hogy ha kicsit visszatartom ezeket az érzelmeket azok meglesznek ettől függetlenül csak nem oly erősen hogy összetörjek ha elhagyna. De most már nagyon hiányzik az hogy úgy érezzek vele kapcsolatban mint az előzővel anno és nem tudom hogyan fordíthatnám vissza a dolgokat, bár néha nem is tudom hogy igazán akarom-e, tudom hogy szeret de már nem tudok bízni senkiben sem. Félek hogy ha igazán szeretném úgy ahogy kell akkor valami történne és elhagyna.
2013. ápr. 12. 13:34
 10/21 anonim ***** válasza:
Létezik. És már 2 éve hogy nem oldódott meg. Már remélem nem is fog. A magány a legjobb barátom, abban legalább sosem csalódom.
2013. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!