Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetséges hogy egy múltbéli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges hogy egy múltbéli szakítás miatt az ember már nem képes igazán szeretni?

Figyelt kérdés

Tavaly ért véget egy 4 éves kapcsolatom, az akkori párom dobott egy másik lányért. Nagyon megviselt, volt hogy úgy éreztem nem élem túl. Talán azért is mert addig nem volt arra példa hogy vki szakítson velem, ez inkább fordítva szokott történni.

Most van egy párom, lassan 7 hónapja vagyunk együtt. Szeretem. De ugyanakkor előfordul hogy úgy érzem bármikor ott tudnám hagyni. Amikor összejöttem vele megígértem magamnak hogy megtartom a kellő távolságot arra az esetre ha ő is dobni akarna, úgy talán nem fáj majd annyira. Viszont emiatt lehet hogy nem alakult ki bennem az az igazi nagy szerelem-szeretet. Nem tudom mit kellene tennem, ő nagyon szeret és én is őt, de bennem van ez a kettősség, nem akarom hogy újra csalódjak. Talán bíznom kellene végre és elfelejteni a múltat de egyszerűen nem megy, akkor valami megváltozott bennem és úgy érzem sohasem leszek a régi. Akkor biztosnak éreztem a szerelmem és soha nem féltem attól hogy ez az idill megszűnik. Azóta meg talán nem is vagyok képes a szeretetre :S



2013. ápr. 12. 13:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Simán van ilyen, amit mondasz. Én pont így vagyok. Vagyis most már nem tudok (nem is akarok) úgy beleszeretni egy lányba sem, hogy ne tudnám egy-két nap alatt túltenni magam rajta, ha netán szakításra kerülne sor. Minden megteszek a jelenlegi barátnőmnek (és el is viselem egy-két furcsa szokását), mert nagyon szeretem, de ha úgy alakulna, úgy sétálnék ki az ajtaján, hogy az életben soha nem keresném többet. Ezt mondtam is neki. Korábban egyszer-kétszer megütöttem a bokámat a nagy szerelemmel, ez többet nem fog előfordulni. Sokkal egyszerűbb így az élet, és így - érdekes módon - a lányok is jobban ragaszkodnak hozzám. Viszont sosem hasonlítgatom a csajokat egymáshoz. Mindegyiket másért szerettem... :)
2013. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hasonlítani én sem szoktam de valahogy mégis mindig kiütköznek a különbségek.

Az a baj hogy úgy érzem talán sohasem szerettem senkit sem igazán csak az előzőt, az életem fontos része volt. Igen, akit igazán szeretsz az nem viszonozza, akiket meg kevésbé azok meg sokkal ragaszkodóbbak. Furcsa... nem jó ez így.

Azt viszont nem mondom hogy csak úgy ki tudnék sétálni a mostani életéből, nagyon megviselne az is de mégis vannak pillanatok mikor mégis mintha bármely perceb hátrahagynék mindent és eltűnnék... talán azért érzem ezt mert még nem tudom milyen lenne nélküle, mondják is, addig nem tudod meg mennyire szeretsz vkit míg el nem veszíted...

2013. ápr. 12. 13:52
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell törekedni, hogy az ember nem kerüljön függő helyzetbe senkitől, se anyagilag, se érzelmileg, és akkor sokkal könnyebb lesz egy esetleges szakítás, nem fogja az embert hónapokra-évekre tönkre tenni. Én mindig azt mondom, hogy a jó párkapcsolat két saját lábán is megállni képes, teljes életet élő egyén viszonya, akik azért vannak együtt, mert jó együtt lenni. Így ha netán úgy alakul, hogy bármiért szakítanak, mindketten tudják folytatni egyedül is a TELJES életüket...
2013. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Minekaz144 ***** válasza:

Az, hogy anyagilag ne kerüljél függő helyzetbe arra azt mondom oké. De azt megnézném, hogyan oldod meg azt, hogy ne kerülj érzelmileg függőségbe. Mivel ha valakibe beleszeretsz akkor beleszeretsz ezt nem tudod szabályozni. Mellesleg én úgy szeretek egy kapcsolatban élni, hogy nyugodtan szerethetem és bízhatok a páromban.


A kérdezőnek pedig azt tudom mondani, hogy ez benne van (a csalódás, a pofára esés stb...). Ezt sajnos be kell vállalni és merni bízni a másikban ha eddig nem volt gond. Én így vagyok vele. Én is csalódtam nem is kicsit az exemben. Egyik napról a másikra elhagyott, és mindezt facebookon képes lett volna lebonyolítani. Úgy kellett neki könyörögnöm, hogy legalább tisztességesen találkozunk és vegyünk egymástól búcsút.

2013. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsóval.

Ami meg a nagy csalódást illeti az én exem telefonon szakított úgy, hogy amúgy fel sem akart hívni, nem is akart szólni csak furcsálltam hogy napok óta nem keres és rákérdeztem most mi is van. Ezek után az ember nehezen tud megbízni bárkiben is. Az érzelmi függőség meg sajnos oylan dolog ami ellen nem nagyon lehet tenni, azaz ha tényleg teszel akkor úgy jársz mint én. Persze mindenki más, vannak akik könnyen feldolgoznak egy szakítást, de sajnos nekem nem volt egyszerű.

Anyagiakról szó sincs, az nekem sohasem számított egy kapcsolatban, csak az érzelmi része az ami le tud rombolni teljesen...

2013. ápr. 12. 19:24
 16/21 Minekaz144 ***** válasza:
Persze, hogy nehezen tud az ember megbízni egy új partnerben ,ha az előző is jónak tűnt és mégis csúnya vége lett. De sajnos ezt nem lehet előre megmondani. A szakítást pedig szerintem annak könnyű feldolgozni aki érzelmileg már nem érez olyan sokat a másik iránt.
2013. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
létezik amiota szakitottvelem életem szerelme azota nem érzek szerelmet..csakprobálom megkeresni másbanaki erre jó...16L
2013. ápr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

14-esnek.


Pont ezt mondom, nem szabad szerelembe esni, mert az csökkenti az ember helyes ítélőképességét, és függő helyzetbe kerül, ami elkerülendő, ha nem akar az ember sebzett vadként hónapokon, éveken át "vinnyogni" az elvesztett szerelme miatt. Én is megjártam egyszer a szerelemmel, mert tapasztalatlan voltam és naiv, de már nem követek el ilyen hibát, és ezt mindenkinek javaslom. Lehet így is boldogan és vidáman élni, az ember megtartja és ápolja a barátságait, sok idő tölt a családjával, hobbija(i) vannak stb., így egy esetleges szakítás nem dönti le a lábáról, mert megmarad az életének egy jelentős része. De ha valaki teljesen vagy nagy részben a szerelmének szenteli az életét, akkor kiszolgáltatott helyzetbe kerül, és az nem jó...

2013. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó és hogy tudod kivédeni, hogy szerelembe ess?

Amennyire én tudok ez nem akarom- nem akarom kérdése...

2013. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt , első nagy szerelmem , jártunk 1 évet nagyon szerettem , szakitottunk neki 1 hét után lett más barátnője ,nagyot csalódtam benne. 6hónap után nekem is lett valakim , akivel még mindig együtt vagyok , de nem tudom ugy szeretni mint az előzőt , sokstor ugy érzem , h az exem elvett tőlem minden szeretetet , vagy lehet van egy ilyen belső kontroll ami nem engedi h nagyon szeressem , m ugyis csak csalódnék...
2013. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!