Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy is legyen ez az összekölt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is legyen ez az összeköltözés?

Figyelt kérdés

Összeköltözünk a barátnőmmel. Mivel nem akarjuk albérletre kidobni a pénzünket, a barátnőm anyjának a házában kezdtünk el lakhatóvá tenni egy ki nem használt tároló helyiséget. 18 négyzetméteres, amerikai konyhás minigarzonnak szánjuk. Olyan lesz mint egy fullosabb kolesszoba.


Viszont:

Jogilag a haszonélvező a barátnőm anyja.

Osztatlan közös tulajdon, mert a tulajdonos a barátnőm és a két testvére.


Én is beleadok a felújításba, mert gyakorlatilag szinte a 0-ból építjük az egészet. Egy albérlet éves szinten csak lakbérben számolva 400 ezer forint kb egy főre, kényelmesen. Kb ennyit is kellene beleadnom nekem is, neki is, hogy tényleg jó legyen. Cserébe 1 éven belül már meg fog térülni.


Viszont: Mi van ha összeveszünk, ha az anyja kidob, bármi történhet. A barátnőm természetesen azt mondja, hogy neki csak én kellek, de történhet még bármi.



2014. febr. 16. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Ne aggódjak? Én nem akarok aggódni. De sokan mondják, hogy figyeljek oda azért...
2014. febr. 16. 20:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez felmerül benned, még nem álltok készen az összeköltözésre.
2014. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mások házában én csak a saját fogyasztásomat fizetném ki (ételből-italból és számlákból).
2014. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd. Egy szerződés és minden meg van oldva.
2014. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem a barátnőm miatt aggódom, hanem amiatt, hogy az anyja a haszonélvező.


Régóta tervezzük ezt, tetszik is a dolog, de az anyja lesz az "úr" a portán, nem én. Így meg azért kicsit papucsos a dolog.

2014. febr. 16. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Nezd, szerintem ez nagyon gaz amiket irsz.

Nos, ha ugy dontottel, hogy nem alberletbe mentek, hanem felujitjatok a nem hasznalt 18nm-t, akkor ez van. Ennyi. Azert ujitjatok fel, hogy kenyelmesen lakjatok ott.

Ha egy evig alberletben laknatok, es szakitanatok, gondolom nem mondanatok a foberlonek hogy keritek vissza a penzt, mert az elmult egy ev penzkidobas volt. Meg mi az hogy osztatlan kozos tulajdon, meg stb. Szerintem ez gaz haver. Na es igen, majd ugyveddel fogsz papirt csinaltatni, hogy abban az esetben ha a szerelem kevesebb mint 12 honap alatt veget er akkor az anyos koteles a felujitasok idoaranyos reszet visszafizetni. Hjuuuj de boldogok lehettek. Haver egy kib*szott 18 nm felujitasarol beszelunk, nem arrol, hogy veszel a csaladjanak egy hazat. Szerintem meg ne koltozzetek ossze. Gaz amiket irkalsz. Akik meg valaszoltak, azok meg gazosabbak. Erre mondjak azt hogy low cost emberek.

Figyelj, ha szereted ujitsatok fel, ha nem akkor ne ujitsatok. Ennyi.

2014. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt nem is ertem. Az anyja lesz az ur??? Nem te? Ez meg olyan papucsos? Szerintem ne vagj bele a felujitasba. Szerintem a penzt koltsd tanulasra! Menj egyetemre hogy okos legyel.
2014. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D utolsó előttinél a pont, csak gondoltam rákérdezek. tényleg sok itt a hülye. erről nem én tehetek. Nyilván ha ennyire fosnék fel se merült volna bennem, hogy nekivágunk, ehhez képest félig kész van.
2014. febr. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!