Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt pár éve egy ilyen kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iaskyoutoday kérdése:

Volt pár éve egy ilyen kérdés a gyakorikerdeseken: "Járnál testi hibás lánnyal/fiúval? " Ehhez kapcsolódik a kérdésem. És kizárólag őszinte válaszokat szeretnék látni. Remélem születik annyi reagálás, mint ott.

Figyelt kérdés

Járnátok olyan sráccal, aki sokkal jobb állapotban van az idézett kérdésben leírtakghoz képest, vagy inkább nem mert szégyellnétek őt a barátaitok, ismerőseitek, családotok előtt? Vagy az jutna eszetekbe, hogy egy „ilyen” fogja a kezeteket, megnéznek esetleg titeket az utcán, meg hogy miért nem jut nektek külsőleg jobb? És tényleg azt írjátok le, amit gondoltok, nem pedig azt amitől nem éreznétek magatokat rossz embernek.


A konkrét személynek meg van mindegyik testrésze, csak kicsit furán jár, vékonyabb a karja az átlagnál, korához képest fiatalabbnak néz ki és bizonyos dolgokat nehezebben csinál meg (régi buszra kapaszkodva száll fel, lépcsőn nem váltott lábbal megy fel). Egyszóval külsőleg nem alfahím.


Ugyanakkor egyáltalán nem kishitű, megvan a magához való esze, társaságban hamar feltalálja magát, a hálószobában sem jön zavarba és volt már hosszú gyönyörű kapcsolata. Emellett rengeteg mindent lehet vele csinálni, szinte többet mint egészségesebb társaival, mert az élet öröme a lelkébe van kódolva. Imádja a mozit, színházat, a bulikat, az élő zenés esteket, koncerteket, az utazást, a nagy sétákat, a közös esti film, sorozat nézéseket, vagy csak egyszerűen a tartalmas beszélgetéseket és igen azt is, hogy valaki szerelemmel szereti és viszontszeretheti.


Ugyanakkor egy dologban valóban önbizalomhiánnyal küzd, ez pedig a kapcsolatteremtés. Egyszerűen nap mint nap azt látja, hogy az emberek annak ellenére, hogy minimálisan sem tragédia az élete, sajnálják. A lányok egyszer sem néznek úgy rá, de már az is lehet, hogy ezt elkönyvelte magában és észre se venné ha másképp lenne. Plusz ugye a lányok maguktól még a teljesen egészséges férfiak felé sem fognak maguktól nyitni, amit teljesen természetes és neki kéne megtenni az első lépést. De ebben az egy dologban fékek vannak benne, mert igazából ő maga is elhitte kicsit, hogy annyi egészséges ember van a világon, miért pont ő kellene valakinek. Közben a másik oldalon meg tisztában van azzal, hogy nagyon sok férfinál sokkal többet tudna nyújtani egy nőnek összességében. Ugyanakkor amikor valaki őt választja, akkor nincs benne halálos féltékenység minden egészséges pasi iránt, meg nem filózik azon, hogy biztos kevés lesz a másiknak, meg ilyen hülyeségek. Ilyenkor úgy van vele, ha őt választották, akkor annál nagyobb bizonyíték nem kell a másik érzéseire.


Igen, rólam van szó és én sem leszek álszent. Nekem is számít a külső, de ez kimerül igazából abban, hogy jó legyen ránézni a másikra. Nálam a kedves, számomra helyes arc a minden. És igen beismerem, hogy tolókocsissal nem tudnék járni és nem azért mert szívtelen vagyok. Hanem azért mert aktívan szeretek élni és emellett nem tudnék felelősséget vállalni egy olyan emberért, akit vész esetén például meg se bírnék emelni.


Meg én igenis később nem csak családra, meg gyermekre, gyermekekre vágyom, hanem mozgalmas, élményekkel teli családi életre, amelyben a másiknak is partnernek kell lennie.


Tudom itt szokott jönni a mindent meg lehet oldani felvetés, de ez legtöbbször csak önbecsapás és magunk „fényezése”. Amikor „helyzet” van akkor jövünk rá, hogy nem oldható meg minden, vagy ha meg is oldható, a sok probléma felemészti a két embert.


Szerencse a szerencsétlenségben, hogy én nem olyan ember vagyok, aki mellett állandóan meg kell oldani valamit. Van néhány korlát az életemben, de ugyanakkor mégis tágabbak a határaim sok mindenkinél.



2014. márc. 10. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A nők az öröklött ősi ösztönnel nem szállhatnak a szembe.Sokkal mélyebbről jön ez az első felületesnek tűnő önzőség. A szép emberek az egészséget és az intelligenciát sugároznak és így növelik annak az esélyét,hogy életképes,erős utódok jönnek létre.

Szerinted miért fogják ki gyengébbet az óvodákban és sulikban?A gyerekekben sokkal jobban dolgozik még az ősi ösztön,hogy a gyengébbet ki kell túrni.Később a szocializáció során elsajátítják a toleráns civilizált viselkedést.

2014. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem gondolom a nőket ennyire ösztönlényeknek. Főleg úgy nem, hogy minden nőnek van ideje rájönni, hogy a szép ember nem jelent feltétlenül egészséget és intelligenciát, ahogyan tettrekészséget sem és életörömet sem. Az gyermeknemzésről meg igazából annyit tudok mondani, hogy az ami például nekem van, azt csak az egészséges lánytestvérem adhatta volna tovább, mert csak női ágon örökölhető, de ma már 2 gyönyörű, egészséges kisgyermek édesanyja. Szóval összegezve, az állításod igaz lehet egy tapasztalatlan lány esetében, de nem egy olyan nő esetében, aki már pontosan látja a fent leírt dolgokat.
2014. márc. 10. 09:38
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Én sem gondolom, hogy a nők ennyire ösztönlények, legalábbis nem mindegyikük. Az a baj, hogy te is általánosságban beszélsz, hogy a lányok így meg úgy. Ezer féle ember van, ezer féle véglet, és köztük ezer átmenet. Nem lehet így általánosítani. Igen, van olyan lány, aki a leginkább rád sem nézne, van olyan, aki sajnál, van, akinek közömbös vagy, és biztosan van olyan is, akinek pont te lennél az ideális, és nem törődne a testi hibáddal. Egy biztos: az önbizalomhiány, a tesze-toszaság, bizonytalanság a nők legtöbbjének nem szokott bejönni. Legyél magabiztos (vagy legalább erőltesd magadra ennek a látszatát), legyél vagány, kezdeményező. Biztos lesz, aki elutasít, de ha nem próbálkozol, akkor nem is érsz el semmit.

Az viszont nem túl szimpatikus, hogy így kategorikusan kijelented, hogy nem járnál súlyosabban mozgáskorlátozott lánnyal. Ezek után nem lenne jogos az elvárásod, hogy más ne törődjön a te betegségeddel, ha te is látatlanban elutasítasz minden "tolókocsist". Én mozgáskorlátozott vagyok, egyáltalán nem tudok járni, de igenis aktívan élek. Férjem van (ő egészséges), van egy 2 éves kisfiunk, eljárunk mindenhova, nyaralunk, programokat szervezünk, szerintem tartalmasabban élünk, mint az átlag. Szóval igenis igaz a közhely, hogy mindent meg lehet oldani.

2014. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod. Az okokat elég jól leírtam. A te férjed egészséges így ő bármikor tud neked segíteni bármiben. De én nem tudnék egy hasonló embernek és ez enne belülről folyamatosan. Valószínűleg egy egészséges férj nélkül a te életed is sokkal jobban be lenne szűkülve, neked valamilyen szinten ő jelenti, vagy ő adja meg a vágyott szabadságot. És ahogy írtam simán lehet, hogy a kijelentésem a végén valakinek nem szimpatikus, de nem fogok olyat leírni amit nem úgy gondolok.
2014. márc. 12. 10:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Félreértettél. Én csupán azt az állításodat akartam megcáfolni, hogy így nem lehet aktív életet élni. Bár azon lehet vitatkozni, hogy kinek mit jelent az aktív élet, pl. hegyet mászni tényleg nem lehet velem, szóval ha mondjuk ez valakinek hozzátartozik az aktív élethez, akkor igazad van.

Nem az a baj, hogy nem szimpatikus a hozzáállásod, hanem az, hogy ezzel is kizársz egy lehetőséget. Lehet, hogy az a lány, aki a legjobban hozzád illik, akit a legjobban tudnál szeretni, legjobban tetszik stb, pont "tolókocsis". Nyilván kicsi rá az esély, hogy pont ilyet fogj ki, de nincs kizárva, ha csak te ki nem zárod, ezzel a saját esélyeidet rontva.

2014. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De várj. Én a „tolókocsist” nem úgy értem, hogy ha bármi baja van testileg akkor kizárom. Minimálisan sem. Ha meg van a „za-zazuuu”, akkor teljesen mindegy.  És igen, azt is tudom magamról, hogy ha tolókocsis lennék, akkor bizony nem keresnék párt az egészségesek közül magamnak. És ezzel nem azt mondom, hogy aki tolókocsis az nem érdemel meg egy egészséges párt, hanem csak azt, hogy én úgy érezném, hogy nem érdemlem meg. Tehát nem általánosítok, hanem a saját magam érzését vetem online papírra. De ez a felfogásom is változhat még. 11 év után szakítottak velem és most minden kusza és képlékeny bennem. Lehet eltelik fél év és egész mást gondolok majd.
2014. márc. 12. 21:21
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy úgy éreznéd, hogy nem érdemled meg? Így, kicsit "fogyatékosan" érdemelsz egészséges párt, de ha már egy kicsit jobban defektes lennél, akkor nem? Eszem megáll...

Nem tudhatod, hogy mit éreznél, ha másmilyen lennél. Valószínűleg ugyanúgy azt éreznéd, hogy megérdemelsz egy "normális" nőt, ahogyan így is. Csak gondolom jól esett ez az ál-mártírkodás...

2014. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ne álljon meg. Igen is elfogadom ha túl nagy a szakadék két ember között, akkor az nagyon sokszor nem vezet jóra. Lehet álszenteskedni meg jönni pozitív (a tied) példával, de emellett van százszor több negatív és ezt te is tudod. Hidd el nagyon-nagyon szerencsés vagy. Szóval még véletlenül sem mártírkodás amit olvasol.
2014. márc. 12. 22:08
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez alapján a logika alapján neked sem kellene egészséges párt választani, mert akkor köztetek is "szakadék" lenne.
2014. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem árkot mondtam hanem szakadékot. Mindent meg tudok csinálni, amit egy teljesen egészséges ember. Most is egyedül élek, dolgozom, eljárok mindenfelé stb. Tudom, hogy keményen hangzik, de ha egy ember még ha önhibáján kívül is nagyon bekorlátozza a másikat az legtöbbször hosszútávon nem vezet jóra. És egy szakadék két ember közt semmilyen aspektusban nem jó. Kérlek ne a nem teljesen egészségesek elleni támadásként fogd fel, amit írtam eddig. És főleg ne saját magad elleninek, mert kicsit úgy érzem, hogy annak érzed. Nagyon örülök a boldogságodnak de azt akkor sem fogom mondani, hogy a te eseted az általános, ha nem úgy van.
2014. márc. 12. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!