Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt pár éve egy ilyen kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iaskyoutoday kérdése:

Volt pár éve egy ilyen kérdés a gyakorikerdeseken: "Járnál testi hibás lánnyal/fiúval? " Ehhez kapcsolódik a kérdésem. És kizárólag őszinte válaszokat szeretnék látni. Remélem születik annyi reagálás, mint ott.

Figyelt kérdés

Járnátok olyan sráccal, aki sokkal jobb állapotban van az idézett kérdésben leírtakghoz képest, vagy inkább nem mert szégyellnétek őt a barátaitok, ismerőseitek, családotok előtt? Vagy az jutna eszetekbe, hogy egy „ilyen” fogja a kezeteket, megnéznek esetleg titeket az utcán, meg hogy miért nem jut nektek külsőleg jobb? És tényleg azt írjátok le, amit gondoltok, nem pedig azt amitől nem éreznétek magatokat rossz embernek.


A konkrét személynek meg van mindegyik testrésze, csak kicsit furán jár, vékonyabb a karja az átlagnál, korához képest fiatalabbnak néz ki és bizonyos dolgokat nehezebben csinál meg (régi buszra kapaszkodva száll fel, lépcsőn nem váltott lábbal megy fel). Egyszóval külsőleg nem alfahím.


Ugyanakkor egyáltalán nem kishitű, megvan a magához való esze, társaságban hamar feltalálja magát, a hálószobában sem jön zavarba és volt már hosszú gyönyörű kapcsolata. Emellett rengeteg mindent lehet vele csinálni, szinte többet mint egészségesebb társaival, mert az élet öröme a lelkébe van kódolva. Imádja a mozit, színházat, a bulikat, az élő zenés esteket, koncerteket, az utazást, a nagy sétákat, a közös esti film, sorozat nézéseket, vagy csak egyszerűen a tartalmas beszélgetéseket és igen azt is, hogy valaki szerelemmel szereti és viszontszeretheti.


Ugyanakkor egy dologban valóban önbizalomhiánnyal küzd, ez pedig a kapcsolatteremtés. Egyszerűen nap mint nap azt látja, hogy az emberek annak ellenére, hogy minimálisan sem tragédia az élete, sajnálják. A lányok egyszer sem néznek úgy rá, de már az is lehet, hogy ezt elkönyvelte magában és észre se venné ha másképp lenne. Plusz ugye a lányok maguktól még a teljesen egészséges férfiak felé sem fognak maguktól nyitni, amit teljesen természetes és neki kéne megtenni az első lépést. De ebben az egy dologban fékek vannak benne, mert igazából ő maga is elhitte kicsit, hogy annyi egészséges ember van a világon, miért pont ő kellene valakinek. Közben a másik oldalon meg tisztában van azzal, hogy nagyon sok férfinál sokkal többet tudna nyújtani egy nőnek összességében. Ugyanakkor amikor valaki őt választja, akkor nincs benne halálos féltékenység minden egészséges pasi iránt, meg nem filózik azon, hogy biztos kevés lesz a másiknak, meg ilyen hülyeségek. Ilyenkor úgy van vele, ha őt választották, akkor annál nagyobb bizonyíték nem kell a másik érzéseire.


Igen, rólam van szó és én sem leszek álszent. Nekem is számít a külső, de ez kimerül igazából abban, hogy jó legyen ránézni a másikra. Nálam a kedves, számomra helyes arc a minden. És igen beismerem, hogy tolókocsissal nem tudnék járni és nem azért mert szívtelen vagyok. Hanem azért mert aktívan szeretek élni és emellett nem tudnék felelősséget vállalni egy olyan emberért, akit vész esetén például meg se bírnék emelni.


Meg én igenis később nem csak családra, meg gyermekre, gyermekekre vágyom, hanem mozgalmas, élményekkel teli családi életre, amelyben a másiknak is partnernek kell lennie.


Tudom itt szokott jönni a mindent meg lehet oldani felvetés, de ez legtöbbször csak önbecsapás és magunk „fényezése”. Amikor „helyzet” van akkor jövünk rá, hogy nem oldható meg minden, vagy ha meg is oldható, a sok probléma felemészti a két embert.


Szerencse a szerencsétlenségben, hogy én nem olyan ember vagyok, aki mellett állandóan meg kell oldani valamit. Van néhány korlát az életemben, de ugyanakkor mégis tágabbak a határaim sok mindenkinél.



2014. márc. 10. 08:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem veszem támadásnak. Te kértél tanácsokat és véleményt a kérdésben, én pedig ezeket mondtam el. Mint írtam a hozzáállásoddal a saját esélyeidet is rontod, nagyon felületesen és álszent módon állsz ehhez az egészhez. Nem arra akarlak rábeszélni, hogy válassz egy sérült embert társként, hanem arra próbálok rávilágítani, hogy ezzel a hozzáállással egy csomó potenciális jelöltet elriaszthatsz. Konkrétan úgy értem, hogy pl. van egy egészséges, számodra szimpatikus nő, akinek ha ezt a meglátásodat felvázolod, akkor könnyen lehet, hogy úgy kidob téged, mint macskát sz*rni. Egy egészséges lelkületű nőnél ez a hozzáállás nem fér bele, már csak azért sem, mert mi van, ha történik vele valami, akkor te azt mondod neki, hogy "bocs szivi, de lecseréllek, túl nagy köztünk a szakadék...". Ez egyszerűen gáz. És ennek semmi köze az én esetemhez.
2014. márc. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Dehogynem vetted annak. :)Csak úgy süt a megbántottság belőled. Pedig az szóba sem került, hogy valakivel utólag történne valami. Az egy teljesen más szituáció és ha te ezt nem akarod látni, akkor csak nem vagy őszinte magaddal. Abban az esetben nem kérdés, hogy a másik mellett maradok, de akkor már olyan erős kötelék van közöttünk ami mindenen átsegítene minket. Azért az sem véletlen, hogy 3x évesen sokéves kapcsolatnak lett vége és nem mondjuk 10 darab egyévesen vagyok túl. Pedig megvolt minden, ami egy ilyen hosszú kapcsolatban előfordul. Volt kísértés, volt lehetőség másra és mégis volt bennem tartás és kitartottam a választottam mellett mindezt úgy, hogy a mai napig nem bánom a történtek ellenére sem, hogy nem csábúltam el. Szóval az, hogy csak azért nagyon felszínesnek látsz, mert leírom őszintén hogy ismerkedésnél és az első időkben a nagy szakadék az probléma...azt inkább nem kommentálom. Én legalább nem dugom a homokba a fejem.
2014. márc. 13. 09:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Méghogy belőlem süt a sértettség? Nem én indítottam topikot, hogy azon nyavalyogjak, hogy milyen nehéz párt találni. Úgy gondolom, hogy nem a testi hibád miatt vannak nehézségeid ezügyben, a probléma a fejedben van... És úgy néz ki, hogy ezt nem igazán akarod tudomásul venni, tehát itt minden jótanács felesleges, te kb csak annyit akartál, hogy megveregessék a vállad a hosszú (de zátonyra futott) kapcsolatod miatt, esetleg egyetértsenek veled abban, hogy a lányok milyen felszínesek. Ennek én nem látom értelmét, úgyhogy részemről vita lezárva, sok sikert a "lányoknál"! (bár a te korodban inkább a nőknél illene próbálkozni)
2014. márc. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem. Szia.
2014. márc. 14. 07:46
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, olvasod- még... Remélem, azóta rendeződött az életed. Ha nem, akkor, hidd el, meg fogod találni a párod, a másik feled. Tapasztalatból mondom. Köztünk is nagy volt a szakadék, ahogy írtad, de rájöttünk elég hamar,h egymásnak lettünk kitalálva. Pedig így egészségesen nem erre készül az ember úgy gondolom. De itt van, egy ev után is imádjuk egymást, nekem ő a tökéletes pasi,leszarom a kerekesszéket meg a stb járulékos dolgokat. Mindenkinek megvan a világon a párja, én úgy gondolom, és nagyon szerencsés, aki megtalálja... De ne add fel! Sikerülhet, és semmi nem fog számítani.
2014. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Valóban ellenszenves a topikindító figura, a hosszú E/3-as öntömjénezés miatt. /szerintem az elég cinkes volt barátom/. De ettől függetlenül igaza van abban, amikor arra utal, hogy az emberek felszinesek.

Saccra a kerekesszékes hölgy, átlagon felül csinos /vagy a pasas átlagon aluli/ Ami az 'átmeneteket' illeti azok a 'oké sérült, de van kecója/ munkája/ kocsija/ gazdag családja stb.

Oké sérült de/ baromi jól néz ki a nő...''

Kb ennyi. Az egyéb átmeneteket szinte mindíg a kétségbeesés,elkeseredés és/vagy lelki problémák szülik.

Az utolsó hölgy hozzászólónak : majd ha 30 évesen is elmondhatod ugyanezt, mint amit most 19 évesen, akkor respect.

2014. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Khmmm....bocsi, 35 vagyok, de sebaj. 😊😊😊
2016. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!