Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Garry Chapman könyveiben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Garry Chapman könyveiben leírtakkal való tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mondjuk a Szerelem pszichológiája (vagy Egymásra hangolva) című könyvben leírt szeretet nyelvek alkalmazása...arra lennék kíváncsi kinek hogyan változtatta meg az életét, párkapcsolatát...milyen volt előtte és milyen lett utána? miért olvasta el a könyvet? mit gondolt róla? miért kezdte alkalmazni? mennyi idő múlva ért el változást? ...

#idő #szerelem #szeretet #ajándékozás #figyelmesség #Egymásra hangolva #szeretetnyelv #Garry Chapman #A szerelem pszichológiája #testi együtt lét
2014. júl. 9. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én olvastam az Egymásra hangolva című írását. Nagyon jó, ahogy rávilágít Gary az 5 szeretetnyelvre. Azt hiszem, kedves szavak, érintések, minőségi idő, ajándékozás, és még valami az ötödik, hirtelen nem emlékszem. Amikor párkapcsolatban voltam, még nem akadtam rá. Utána akadtam rá, de sokat tanultam általa. Nekem a minőségi idő a fő nyelvem és az, amikor érzem, hogy tettekkel foglalkozik velem a párom. Nem a szavakon van a hangsúly, mert azok mindenkinek mást jelentenek. :)
2014. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó könyv, a barátnőm mondta, hogy már régóta el szerette volna olvasni de sehonnan se tudta beszerezni ezért megleptem vele húsvétra. Együtt olvastuk ki és nagyon tetszett. Sokszor előjön a fejemben egy-egy részlet belőle bizonyos szituációkban és örülök, hogy kiolvastuk, mert nem tudom már hányszor terelt a helyes irányba.

Önmagában nem elég elolvasni, meg szerintem idő, mire beépül, de nagyon hasznos olvasmány.

2014. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én egy időben sok ilyen könyvet olvastam, mert érdekelt a keresztény pszichológia.

Abban segített, hogy jobban megértsek másokat és magamat. Ha pl. van egy párkapcsolatom, de lehet barátság, vagy bármilyen kapcsolat, meg tudom fogalmazni, hogy nekem mire van szükdésgem, hogy érezzem, hogy a másik szeret. Így könnyebb a másiknak.

És a másik megértése: a nagymamám folyamatosan tömi az unokáit, meg mindenkit, és addig nem nyugszik, amíg a kedves vendég nem evett. Ez hosszútávon idegesítő tud lenni, de már tudom, hogy neki a szívesség tevés a szeretetnyelve, ezért etet és így könnyebb elfogadni. :)

2014. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!