Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem és a szeretet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem és a szeretet között van különbség?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Van. Anyudba nem vagy szerelmes, csak szeretet érzel iránta.
2015. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerelemnél vak , buta és hülye dolgokat is képes vagy érte meg tenni. Úgy érzed ha nincs veled , nem vagy egész mintha belőled egy darab nála lenne.
2015. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van..

Ha szereted pl a kutyád, attól (jobb esetben) nem vagy bele szerelmes..

2015. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Linó03 ***** válasza:
100%
Szerintem van általános szeretet pl. szeretem a diós-lekváros palacsintát, szeretek lefekvés előtt olvasni, szeretem ezt és ezt a tanáromat vagy munkatársamat. Aztán van a szerelem, az a jellegzetes, lángoló, észveszejtő. A szerelmet okozó hormonok egy idő után átalakulnak szeretetté. És a szerelmen túl létezik egy (hallottam már, hogy így nevezték) nagybetűs SZERETET, amit így nehéz leírni, de én azt hiszem, szerelem után már megéltem ezt. Szóval szerintem különböző szintek vannak, meg kémiailag is van különbség, de valahol összetartoznak, vagy egymásból következnek. Ha hiszel az ilyesmiben, én azt mondanám, lehet, hogy ugyanannak a rezgésnek/energiának különböző erősségei.
2015. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megfogalmazás kérdése.
2015. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, párkapcsolati vonatkozásban kérdezed. Nos, igen, hatalmas különbség tud lenni, bár sokan összemossák a kettőt. Aki még nem volt úgy istenigazából szerelmes, hajlamos a szeretetet is annak vélni. A legegyszerűbben úgy tudod megállapítani, hogy megnézed, tudsz-e racionális döntést hozni vele kapcsolatban. Ha tudsz, szereted, ha közelébe se mész az észérveknek, akkor szerelmes vagy.
2015. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Óriási különbség van a hormonokban is.

A szerelem pont úgy működik, mint a kábítószer - a szeretet pedig tud tartós is lenni.

2015. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szeretet döntés és életelv. A szerelem kémia, vagyis hormonok sokasága önti el az agyad(dopamin, szerotonin, stb.). Úgyhogy van különbség :) A szerelem maximum 3 évig tart, azután átalakul (szenvedélyes vagy kevésbé szenvedélyes) szeretetté.

19F

2015. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!