Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tehetnék? Többi lent.20/L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Többi lent.20/L

Figyelt kérdés
Barátom van, 3 éve. Mindig jól éreztem magam vele, viszont sajnos kezdem érezni hogy kezd kihűlni a kapcsolatunk, amellett hogy nem vagyok szerelmes jelenleg. Főleg mivel ő pedig, hiába küzdök ellene, egyre kevésbé foglalkozik velem, úgy igazán. Ő jól el van .. Beszélgetni is nehéz vele tartalmas dolgokról, ami engem igazán zavar már. Volt egy srác, akit még előtte ismertem meg, akkor barátnője volt, és volt még egy jó darabig-3 évig össz. azt hiszem. Beszélgettünk és éreztük hogy egymásra vagyunk hangolódva, ezt ő mondta ki, mivel ha nem lenne barátnője..és itt egy jó ideig abbamaradt a beszélgetés. Jóval később rámírt, újra elkezdtünk beszélgetni. Ekkor már barátom volt, neki senkije. Nagyon jókat beszélgettünk, de ha olyanokba kezdett bele ami túlmenne a haverkodásom, csillapítottam mindig. Persze, érezhetően összepasszoltunk.. ekkor már elkezdődött az, hogy laposodott a barátommal a kapcsolatunk, és tudta, hogy szerelmes sem vagyok már. Nem szoktunk rólunk beszélni, csak mindig emlékeztettem hogy barátom van, ugye, és az én érzéseim miatt, oké lehet burkoltan, de nem erőszakoskodott, szóval próbált rávenni, vagyis elhitetni velem, hogy ami nem működik már, úgy hogy nem olyan jó,nem kell erőltetni. A másik, hogy találkozni akart velem, és hogy nem lesz semmi, de persze ezt sem hagytam, hisz a barátomat még mindig szerettem, és ez is átvágás, becsapás lett volna a részemről. Nem éreztem volna jól magam. Aztán a végére már nem bírtam, azt mondtam, hagyjuk így most ezt a beszélgetést. Egy fél évvel később újra rámírt, viszont akkor már nem stimmelt minden. Eléggé átmentem a vicceskedősből túl csipkelődősbe, néha nem is értettünk egyet, és a végén volt valami elszólás ami miatt nem is beszéltünk már. Azóta annyi történt, hogy egyszer megkérdeztük egymástól hogy vagyunk, stb..írt nekem szülinapomon, és ennyi. Nem is akartam akkor erőltetni a beszélgetést. Most viszont, mikor egyedül vagyok, és igazán egyedül is érzem magam, mindig eszembe jut ő, és a régi beszélgetéseink, és elképzelem, milyen szép dolgok lehetnének köztünk, miket élhetnénk át. Belepirulok, de olyan szerelmes érzés..lehet butaság persze, és csak a szeretet hiány beszél belőlem. Egyébként kiraktam múltkor egy képet, belájkolta..de egy régebbit is nem sokkal később.Talán ő is gondol még rám. Nem tudom, de most élnék a lehetőséggel, de már nem lehet.. én meg nem akarok ráírni mizus, ki tudja mi van vele .. múltkor egy lánnyal tett ki közös puszis képet, és lehet csak beégnék. Az se biztos, hogy még elég jó lennék neki. Meg azt se tudnám hol kezdjem. Ti mit tennétek? Verjem ki a fejemből, hogyan? Ráadásul még mindig barátom van és nagyon nem megy nekem az elengedés..akkor sem ment, igaz most már alig tart valami..de még is hosszú ideje együtt vagyunk.

2015. márc. 15. 01:42
1 2
 1/12 opened paradise ***** válasza:

Először is a jelenlegivel kéne foglalkozni.

Ne az alapján itélkezz erről,hogy abból lehetne-e valami,vagy sem.

Zárd ezt le,ha már annyira nem megy,a többin csak utána kezdj el gondolkodni.

2015. márc. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó őszinte történet volt. Ha úgy érzed ez a kapcsolat már nem móködik úgy, ahogy szeretnéd, azzal csak elveszed az időt attól, akivel jó lenne. Ne csináld ezt, és engedd el ezt a mostani párod, én így t enném, persze csak ha nincs más megoldás már. A másik fiúval meg beszélgess, ha k ell írj rá, és meg tudod van-e valakije, vagy nincs. De ha ő is megváltozott, és már nem beszélgettek olyan jókat, akkor kettőt buktál...
2015. márc. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sztem elég fiatal vagy még

A régi kapcsolat meg bőven megérett a cserére

Hogy ráírj-e? Ha te nem bízol magadban, kellőképpen, hogy kellesz neki, akkor ki?

2015. márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 biztoshogynembiztos válasza:

A kapcsolatok többsége azért marad sivár és unalmas, mert az ember nem képes váltani.Attól a fájdalomtól tartasz amit akkor éreznél ha szakítanod kellene a jelenlegi pároddal.

Ezt nagyon sokan nem képesek megtenni.Később még nehezebb lesz.A megszokás kényelmes az agynak, viszont a szíved tudja mit szeretnél igazán!Szíved szerint beleugranál egy új kapcsolatba!Az embert az elméje irányítja, mert az elme a gondolatok világában, az eddig benned felépült én kép világában él.Viszont ott van az a részed is ami lehet valódibb, mégis csak kevés helyet kap az életedben.Ez pedig a szíved, a valódi éned.Az elme, az agy, egy eszköz.A szíved, a tudatod, pedig mutatja a helyes irányt.

Tudd mit szeretnél igazán és beszéld meg ezt pároddal.Azzal, hogy elmondod neki mit érzel, hogy már nem működik ez neked, csak őszinte vagy önmagadhoz és őhozzá is.Így megadod a lehetőséget önmagadnak, és jelenlegi párodnak is egy új kapcsolatra.

A fájdalom is lehet építő jellegű, a hangsúly a jelen pillanaton legyen.Mindig vonatkoztass el a múlttól, így tudni fogod mit szeretnél.Még ha fáj is képes leszel változtatni.Tehát csak beszéld meg pároddal mit érzel, nincs veszítenivalód!Az őszinteségeddel, azzal, hogy igaz maradsz önmagadhoz a körülötted lévőket is őszinteségre sarkallod.Jelenlegi kapcsolatod is változhat.De azt, hogy mit szeretnél igazán, azt neked kell tudnod!

2015. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, nagyon igazad van! Tovább mesélek, nagyon sokat töröm egy ideje a fejem a kapcsolatunkon. Tudom, hogy nem jó már egy nem igazi kapcsolatban lenni, ami nem hoz túl sok boldogságot már,a megszokás vezérli, és én küzdök is a változás ellen, de már nagyjából úgy érzem hiába. A másik lehetőség, hogy tényleg kilépek belőle, de nem tudom megtenni. Legalább is idáig nem tudtam..még ha értelme sincs már sok, mert sajnos elvesztek a régi jó dolgok. Próbálom elhitetni magammal, hogy a változás új lehetőségekkel jár, jobb is lehet, mégis félek tőle. Nem érzem hogy ne lenne veszíteni valóm, legbelül félek hogy egyedül maradok, mert a barátommal mindig ott voltunk egymásnak, mint egy biztos pont. Az igaz, hogy mint lelki támasz nem számíthatok már rá ami bánt..ellustult. Nemtörődöm, mégis mire eljutok odáig, hogy elegem van, bedobja hogy nem tudna nélkülem élni, nagyon szeret, stb. Mondom neki mindig hogy akkor éreztesse is. Nem akartam igazán a másik srácon gondolkodni, míg tart a kapcsolatom, de önkéntelenül is eszembe jut, hogy mi lenne ha..Sok lehetőségem lett volna mással is kapcsolatpt teremtenem, de sosem hagytam magam, tisztességesen. Csak mikor már kezdtem azt érezni hogy mással jobban el tudok beszélgetni, odafigyel rám és tudom hogy törődne is, furcsa volt.. és az is eszembe jut hogy tényleg nem elpazarolt idő e az életemből a jelenlegi időszak. Igazából nagyon ragaszkodó típus is vagyok, és nagyon szomorúnak tartom hogy kapcsolatok végződnek, akár így is..nem tudom, nehéz ez. Nehéz dönteni. Ráadásul ahogy egyre régebb óta vagyok kapcsolatban, úgy zártam ki sajnos egyre inkább a külvilágot. Mi szinte mindig együtt voltunk, szeretetben.. ő őrülten szerelmes volt, én nyugodtan, de igazából nekem ez jobban is feküdt, volt már részem olyan lángolóban, ami nem tartott olyan sokáig, és féltékenykedős is volt. Valóban furcsa dolog az agy és szív játszmája úgymond, egyik azt tenné, a másik visszahúzza, mást akar, meg a tudatalattid mit sugall..
2015. márc. 15. 18:46
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az is szokott eszembe jutni persze, hogy nyilván még élni akarok, fiatal vagyok, meg jövőt alapozni.. de a sok változás ami ezzel járna..nem tudom..persze idővel jobb lenne, de ettől nem lesz könnyebb. Ohh és még akartam valamit de kiment a fejemből..annyit agyalok már, hogy nem találom a gondolataim. :D
2015. márc. 15. 18:50
 7/12 A kérdező kommentje:
De még valami: mondhatok neki sokmindent, mondok is, tudja az érzéseim is, de annyira nem kommunikatív már hogy nem èrtem.. szinte csak a felszínes dolgokkal foglalkozik. Tehát fogalkozik velem, de nem úgy. Előjönnek az ellentétek is. Engem lekötnek a tartalmas beszélgetések inkább, ő meg haverok stb.. ő tárgyközpontú is, amit nem csipek, én az értelem érzelem kettőst állítom csak a középpontba. Egyébként nagyon jó srác..de mintha csak én gondolnék a dolgok mögé. Csak akkor jönnek ki legbelső dolgok belőle, mikor a veszekedések után vagyunk. Akkor érzem. Én meg csak vele osztom meg őket, de nem tudom megbeszélni. Pedig a figyelmét szeretném.
2015. márc. 15. 18:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Neked teljesen tiszta lapot kellene nyitnod,ha elég erős lennél hozzá.Lezárni minden régi kapcsolatot és új életet kezdeni.Sajnos abból amit leírtál az jön le nekem,hogy soha nem voltál igazán boldog,nem is tudod milyen az.

Csak 20 éves vagy,de a történetből úgy tűnik mintha 40 lennél.Előtted az élet,sok veled egykorú lánynak még nem is volt komoly kapcsolata.

Tudom sajnos vannak olyan lányok akiknek nem nagyon oszt lapot az élet,de az elmondásod alapján neked megvan a külsőd ahhoz,hogy rendes,helyes pasit találj.


Csak még egy gondolat ha nem bántlak meg,ha ilyen terjedelmes levelet írsz egy kicsit tagolni kellene a mondandót mert így nagyon száraz és tömör.Már majdnem feladtam az olvasást annyira nehezen volt követhető a történet.

2015. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát ez most elszomorító.. :D de lehet..

Magamról nem mondok ilyeneket, de igen, jó alakom van és szépnek tartanak. De most nekem nem is ez a lényeg, azt szeretem ha a belsőmmel is megfogok valakit, ez menni is szokott ha rendes a srác is.

Egyébként azt nem mondanám, hogy idáig nem éltem, mikor nem voltam kapcsolatban (nem 13 évesen..) egy csomót buliztunk a barátnőkkel, randizgattam de senkivel nem jöttem össze jó darabig, stb..

Tudom, csak utólag olvastam vissza amit írtam, ráadásul telefonról..így sikerült.

2015. márc. 15. 20:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként voltam boldog, nagyon jól voltunk mi együtt!
2015. márc. 15. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!