Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mi a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a helyes teendő az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy elég nagy problémám, ami úgy az egész életemre nézve nagyon fontos. Szívesen fogadnék tanácsokat, bár az is lehet, hogy ezt a kérdést csak azért írom, mert kikívánkozott magamból már ez a sok dolog.

Az a helyzet, hogy volt egy barátnőm 3-3,5 évig, akit nagyon szerettem, mindent imádtam benne, ő volt az első szerelmem, még az egyetemen jöttünk össze, de egyszer egy dolog miatt úgy alakult, hogy külön kellett válnunk. Azután volt kb. 1-1,5 év szünet, majd lett újra egy barátnőm kb. 2 éve, akit szintén szeretek, de nem rég rákérdezett a házasság ügyre, és azóta van a problémám. Mert akkor elkezdtem gondolkodni a dolgon, az eddigi életemen, és tényleg nagyon szeretem a mostani barátnőm, de valahogy ahogy így visszagondolok, mindig az első barátnőm jut eszembe, ő az akit legjobban szerettem egész életemben, aki még így kb. 4 év után is nagyon hiányzik. Mint mondtam, nagyon szeretem a barátnőmet, de most úgy érzem, hogy számomra mindig az első marad az igazi.

Ez nem tudom, hogy valós érzés-e, vagy csak most a házasság, a családos élettől való megrémülés, de most nagyon elbizonytalanodtam. Nem tudom, hogy így most a házasság helyes döntés lenne-e, ha aztán kiderülne, hogy mégsem a feleségem az akivel legszívesebben leélném az életem. Habár az első barátnőmmel meg már szerintem lehetetlen lenne az újrakezdés.

Ha valakinek lenne valami építő véleménye, azt örömmel fogadnám.

Köszönöm, hogy meghallgattatok.


28/F



2015. máj. 1. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Engedd el a múltat. De a jelenlegi barátnődet ne vedd el míg össze vagy zavarodva. Általában mindenkinek az 1. szerelem a legnagyobb, amihez fogható úgysem jön már el az ember életében, úgyhogy ne ahhoz mérd, mert akkor örökre egyedül maradsz.
2015. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amíg kétségeid vannak, nehogy házasodj... 3-3,5 év nem múlik el nyomtalanul, de hidd el, mással is érezheted azt az érzést, hogy ő az igazi! Nincs abban semmi baj, hogy a jelenlegit esetleg picivel kevésbé szereted, mint az előzőt, de ahogy az első írja, amíg össze vagy zavarodva, ne házasodj... de tanuld meg elengedni a múltat, és akkor mással is eljöhet az a felemelő érzés, hogy vele akarod leélni az életed...
2015. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Barátaim is a házassággal való várakozást javasolták még, de kíváncsi voltam olyanok véleményére is, akik személyesen nem ismernek.

Köszönöm az eddigi véleményeket!

2015. máj. 1. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Már sokszor éreztem az éppen aktuálisnál hogy ő az igazi,meg minden szakításnál hogy ezt nem fogom túlélni.Túléltem mindent,meg van az oka az összesnek hogy miért nem maradtunk együtt,és a jelenleginél érzem azt hogy végre megállapodok.Nem kell semmilyen rózsaszín köd,tudom hogy vele akarok élni,stb.,ő is szeret,ennyi.Most egy kicsit beijedtél hogy jó döntést hozol-e,de mivel már az elsővel úgyse lehetne semmi,közben ezen rágódsz,ezáltal ha meg ezt elszalasztod ,lehet meg fogod bánni.
2015. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 omba ***** válasza:
100%

Akivel legszívesebben leélnéd az életedet, azzal bizony nem fogod, - ha jól értem...

Persze, ne házasodj, ha nem érzed rendjén valónak, de ugye érthető, hogy ez az érv, ami a fejedben van nem elfogadható a mostani barátnő számára.

Tehát a között választhatsz, hogy ő elég jó-e egy életre szóló stabil kapcsolathoz, vagy keresgélsz tovább.


Voltam ilyen helyzetben, 10 év házasság és két gyerek után is sóhajtoztam, ha eszembe jutott az első...

Attól nagyon sokáig nagyon klassz család voltunk.

2015. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bence_ ***** válasza:

Van rá mód, hogy találkozz vele?

Isnertem olyat aki egy ilyen alkalom után kiábrándult.

Lehet ez veled is megtörténne.

De ezt nyugodtan elmondhatod a párodnak.

Így érteni fogja miért hezitálsz. Arra is rájön, hogy felelősségteljes döntést szeretnél hozni.

2015. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 omba ***** válasza:

Bencze, vagy azt szűri le, hogy a kérdező felelősségteljes döntést szeretne hozni, vagy azt, hogy ő csak egy pótlék, az igazi helyett.

Még azt se merném mondani, hogy 50:50 az esély.

2015. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is!


Kedves omba, múlt időben beszélsz a családodról, megkérdezhetem, hogy miért?

Remélem nem vagyok tolakodó.


Kedves Bence_, néha szoktam vele interneten beszélni, de személyesen már vagy 2 éve biztosan nem láttam, ugyanis nem Magyarországon él.

2015. máj. 1. 15:27
 9/12 omba ***** válasza:
nem vagy tolakodó, hát elváltunk, de annak meg egészen más okai voltak.
2015. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Sajnálom!
2015. máj. 1. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!