Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha szeret, hogy sodorhatott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szeret, hogy sodorhatott tegnap veszélybe? Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó. Semmit nem vesz komolyan, eddig bármit tett, nem lett belőlük semmi, a családja elintéz neki mindent. De nekem ez már sok...

4 éves kora óta sportol, 7 éves kora óta versenyszerűen, az élete központi része a mozgás, tele van energiával.

Viszont 1 hete bmx közben eltörte a karját és a bokája is zúzódott, teljesen kivan azóta, hogy alig bír valamit csinálni. Tegnap felhívott hajnalban, hallottam, hogy részeg. Azt hittem, hogy nála voltak a haverjai, vagy valami. De nem, kiderült, hogy AUTÓVAL elment a belvárosba és buliztak... Aggódtam, nehogy valami baja legyen, ezért odamentem taxival. Mondtam, hogy menjünk haza, majd másnap valakit visszaküldünk az autójáért. De ezt nem akarta, minden áron haza akarta vinni. Ő akart vezetni, miután én mondtam, hogy jogsi nélkül biztos nem fogok. Olyan állapotban nem akartam, hogy vezetgessen fel alá, főleg olyan sebességgel, amennyivel ő szokott menni, ezért belementem, hogy vezetek. Automata váltós, szóval nem volt bonyolult, de akkor is féltem, hogy karambolozok, elkapnak a rendőrök, vagy bármi. Tudok vezetni, jövő héten vizsgázom, de akkor is...

18 éves, de néha olyan, mint egy hiperaktív 5 éves, akinek semmi veszélyérzete nincsen.


2015. okt. 31. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogosan. Bár én tuti nem hagytam volna ezt, hívtam volna egy taxit és beültettem volna.

Mondjuk nem hiszem, hogy én tartósan együtt lennék egy ilyen emberrel. Nem bírom, ha valaki mások testi épségét kockáztatja.

2015. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hívtam volna egy taxit és megmondtam volna, hogy vagy beleül velem és hazamegyünk, vagy csak én ülök bele, és nem kell többé keresnie. Jelenleg nem csak hogy felelőtlenek voltatok, de büntethető lehettél volna azért, mert egy gyerekkel jársz! Nem ő sodort téged veszélybe, te ültél be jogsi nélkül egy autóba és te vezettél, nem fogott fegyvert a fejedhez!


Nem normális. Jobb szó nincs rá. A minimum, hogy legyen következménye ennek a viselkedésnek, mert életveszélyes, amit csinál. Személy szerint, amíg csak saját magát sodorná veszélybe, nem érdekelne, de sérült kézzel és lábbal, ittasan vezetni (mert gondolom ez volt a terve) az én szememben BŰNCSELEKMÉNY. Nem gyerekesség, meg nem menő és bevállalós, hanem Bűnöző! Gondold meg, kivel jársz! Akárkit kinyírhatott volna! Ártatlan családokat!

2015. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A barátodnak nem csak veszélyérzete nincsen, de felelősségtudata sem.


Azt nagyon jól tetted, hogy nem engedted ittasan vezetni, azt viszont nem, hogy jogosítvány nélkül volán mögé ültél. Ha netalán bármi történik út közben, téged sem az erkölcsi, sem a jogi felelősség alól nem mentett volna fel, hogy ezzel a döntéssel - alapvetően jó szándékból - egy még rosszabb, még nagyobb kockázattal járó helyzetet szerettél volna elkerülni.


Ha én kerültem volna ilyen helyzetbe, miután a kezemben a kocsikulcs, megmondtam volna, hogy az autó itt marad, mi meg hazamegyünk taxival.


Ismerek olyan férfit, aki huszonévesen száguldozva olyan baleset ért, hogy a mellette ülő barátnője olyan nyakcsigolya sérüléseket szenvedett, hogy hetekig kétséges volt, hogy lebénul-e le egy életre vagy sem.


Egyik jó ismerősöm barátja most próbálja feldolgozni, hogy 20 évesen eltemette a fiát, aki beült egy buli után a nem józan barátja mellé, és hazafelé lesodródtak az útról.


A sógornőm egyik alig 20 éves ismerősének a karjai között halt meg az édesapja, akit közös motorozás közben egy eléjük szabálytalanul kikanyarodó autó ütött el a szeme láttára.


Értem már olyan baleset helyszínére, ahol sajnos már nem az elgázolt biciklishez kellett mentőt hívni, hanem a sokkos állapotban levő 20 év körüli sofőrhöz, aki még képtelen volt felfogni, hogy halálos balesetet okozott.


Én 6 évesen két családtagomat veszítettem el egy autóbalesetben. Inkább nem írnám le, hogy mit gondolok azokról, akik akár ittasan, akár tudatmódosító szer hatása alatt volán mögé ülnek, akár józanon felelőtlenül száguldozva, szabálytalanul előzve, közlekedési szabályokat áthágva stb. mások életét, testi épségét teszik kockára.


Jobb lenne, ha a barátod nem olyan áron tanulná meg, hogy felelősséggel tartozik másokért is, hogy romba dönti mások életét a sajátján kívül.

2015. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A baratod egy elkenyeztett, fereg takonypoc, akit valakinek jol fejbe b*szni egy peklapattal, de nem... idiota, penzes apucika majd elsimit a bunozo kiskolykenek mindent. Es te komolyan ezzel vagy egyutt? Ha mondjuk legkozelebb kora este, mondjuk 8-9 korul mar be lesz b*szva ez a hulye gyoker, es mondjuk arra jar a zebran elotte egy csalad, akkor o elcsapja oket, mert apuka elintezi, o meg szejjel van agyilag csapatva piaval meg ki tudja meg mivel?! Gondolkozzal mar. Apja helyebe agyon vernem a baratodat, es nagyjabol mindenki igy tenne (nagyon helyesen) aki elvesztett mar valakit gazdag, reszegen vezeto kis fergek miatt, akik azt hiszik, nekik mindent szabad. De te sem vagy jobb, mert te meg jogsi nelkul asszisztalsz ehhez... Tetszik, hogy penzes idiotaval vagy egyutt, mi?
2015. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!