Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoljak erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoljak erről?

Figyelt kérdés
Én 24 éves vagyok, a barátom 25 éves. Valahogy úgy érzem, hogy belekényelmesedtünk a párkapcsolatba, de Ő nem hajlandó tenni ellene, pedig én vergődök, mint hal a vízben... Na szóval mi egyetemisták vagyunk még, most nyáron fogunk diplomázni mindketten. 1,5 éve össze vagyunk költözve, közben dolgozunk is. Abból a fizetésből félre is tudunk rakni. Viszont mindig "rugdosnom" kellett munkába, ráadásul Ő be sem jár, mert "neki csak előadásai vannak". Igen, tényleg így van, tőlem fogja kérni ezekből az anyagokat. Viszont én minden egyes nap járok órákra is, rohanok haza utána takarítani, főzni (mindig meg kell kérnem, hogy segítsen), na meg ha van beadandó... ehhez mérten járok dolgozni, 6-12 órákat. Neki viszont mivel nem jár sehova, csak ül a gép előtt, ezért Ő mindig 12 órázhatna. Ráadásul sokszor említi, hogy mondjuk le a munkát, mert nincs kedve menni. Egyszer dühösen megkérdeztem tőle, hogy tulajdonképpen mit gondol a jövőről és hogy pénz nélkül hogy akar majd családot? Hebegett-habogott, majd mondta, hogy nyugodjak le, MEGOLDJA. Én igazából eljegyzésre is számítottam már ennyi idős koromra vele és ennyi idő után, na meg majd házasság. Most kicsit jobban "beerősített" és azt mondta, hogy úgy szeretne járni dolgozni, ahogy én. Tehát ha én csak 6 órát tudok dolgozni és ő mehetne 2órázni, Ő akkor is 6 órát fog menni. Mondtam neki, hogy ne legyen ennyire lusta, de hát összeveszett velem... Ő azt hiszi, hogy mg mindig gyerek, anyucira bőven támaszkodhat (most is kért tőle pénzt) és egyszerűen fél a felelőségtől és nem fogja fel, hogy azért már illene már kicsit önállósodni, félretett pénz soha nem baj, ha van. Most hétvégén nagyimat 12 óra munka után a nagy ködbe felvittem 100km-re tőlünk a kórházba, mert rosszul lett és oda kell vinni, ha baja van és oltári nagy köd volt. 27 órát voltam fent, Ő igaz elkísért, de aludt az autóban. Másnap meg költött, hogy csináljak reggelit és nem fogta fel, hogy szeretnék aludni. Már zombi vagyok, de Ő még akkor is húzza az idegeimet. Ha megemlítem neki, akkor összeveszik velem. Azt hittem érettebb lesz ennyi idős korára, de egyszerűen egy nagy gyerek. Nekem terveim vannak, Neki meg a gépe. Mit tegyek ilyen helyzetben?

2015. nov. 9. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hát talán a diploma után végre elkezd felnőni, de ha utána se akkor lehet nem éri meg várnod rá...mi van ha 30 évesen jön meg az esze? :S


22F

2015. nov. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
3 év nem volt elég rá és már 25 éves... :/
2015. nov. 9. 09:56
 3/15 anonim ***** válasza:

én 21 éves koromig elég sokat gépeztem, főleg játszottam, meg programoztam...ennek köszönhetem, hogy ma 3 szakmám van ilyen irányban :) mostanság is elég sok időt visz el, de másra is fordítok időt...

mondjuk én suli alatt nem dolgoztam, nekem ilyen szintű változást hozott...

talán ő is komolyodik majd az iskola elvégzésével...

jövőbeli tervekről szoktatok beszélni?

tervez egyáltalán?


22F

2015. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is várnék vele a diplomáig. Az egyetem alatt én is elég kényelmes voltam, csak a suli, időnként mentem el dolgozni,vagy nagymamán vállalkozásában segítettem, de inkább tanultam, és a haverokkal lógtam. Igaz, az ösztöndíjból, meg ilyen olyan támogatásokból, és abból a kis plusz pénzből elvoltam. És akkor a párom már dolgozott. De amint lediplomáztam napi 10-12 órákat dolgoztam, majd összeházasodtunk. Bár kicsit lehetne megértőbb a párod, hogy ha már 27 órát talpon vagy, akkor fel kell és megcsinálja magának a reggelit...


26/N

2015. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Háát?? két esélyes a dolog.

Ha informatikus és gépezik sokat, az szerintem más, mintha nem.

De ha nagyon eltérő a szemléletetek, a munkához, pénzhez való való hozzáállásotok, akkor jobb, ha még most külön válnak útjaitok, mert úgy nem lehet jó házasságban élni.

Akkor abból az lesz, hogy te folyton puffogsz, őt piszkálod, ő meg érzi, hogy nincs elfogadva, és csak még inkább befordul. Ez nem egy működő párkapcsolat.

Mi a szakmátok? mi lesz a szakmátok?

2015. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, azért kétesélyes, mert lehet, hogy ha nem lesz már suli, akkor komolyabbra vált, és talál egy jó munkahelyet, ahol megbecsüli magát. Ez még azért előfordulhat.
2015. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A kapcsolatról nem sokat írtál, de anélkül is úgy tűnik, mennyi problémád van.


Leírás alapján úgy tűnik, hogy már írtad más kérdésnél ezt a sztorit, és akkor sem kaptál elég megerősítést arra,amire gondolsz,amit cselekednél.


Mérlegelj.

2015. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem informatikus, hanem JÁTSZIK a gépen. Szóval semmi értelmeset nem csinál. Valaki 30 éves koráig tanul, akkor az se házasodjon, mert még haverozni van kedve? Oké, aki orvos akar lenni, megértem... és én akkor mirt vagyok komolyabb, mint Ő? Én miért tervezek, Ő mirt áll csak egy helyben? Pedig fiatalabb vagyok tőle és lány létemre többet törtetek, mint ő... Nem tuduk megbeszélni, mert rögtön veszekszik. Rögtön előjön, hogy alig tud játszani. Egész hétvégén hagyom, pihenjen, de Ő még hétköznap nis ezt csinálná egész nap. Mi lesz, ha talál munkát, akkor se fog segíteni a házimunkában, mert Ő neki pihenésre van szüksége? Nekem meg nincs, van erőm mindenre? A nagy kupi sem érdekli, felőle szemétdomb lehet az egész albérletből...
2015. nov. 9. 13:41
 9/15 A kérdező kommentje:
Én nem írtam ki más kérdést ebben a témában egyáltalán, ezen kívül 2 kérdést írtam még ki, de más kategóriákban.
2015. nov. 9. 13:43
 10/15 anonim ***** válasza:

mivel játszik ennyit?


22F

2015. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!