Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan kell viselkedni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell viselkedni egy kapcsolatban? Mitől lesz működőképes és mi az ami elrontja? Mik a szabályok?

Figyelt kérdés
Nagyon rég voltam utoljára valakivel, akkor még számítottam inkább tininek, mint felnőttnek, most viszont életem első "normális" kapcsolatában vagyok, de hála a sok egyedül töltött időnek, teljesen megijedtem. Eddig eléggé magabiztos voltam, de az elmúlt pár napban, mikor rájöttem, hogy ez tényleg egy kapcsolat összeomlottam. Megijedtem attól, hogy már nem egyedül vagyok, hogy elrontom a dolgokat, hogy nem vagyok elég jó és sorolhatnám..és folyamatosan keresem a kibúvókat és az érveket, hogy ez miért nem működhet. Tudom, hogy ez hiba, de teljes káosz van bennem és legszívesebben elmenekülnék az egész elől, miközben mindig is egy ilyen férfira vágytam, aki így viselkedik velem.
2017. szept. 20. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Űzd ki a fejedből a nem működhet gondolatokat, ezért vagyok én mos egyedűl! Szerintem nincsennek szabàlyok, konkrét kérdésed van ìrd ki ide. De halgass az ösztöneidre mert az vagy Te!
2017. szept. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A konkrét szabályokat a pár fogalmazza meg. Ha valaminél nem tudod, hol a határ, akkor kérdezd párodat. Ellenben egy dolog biztos: a problémagenerálás nem szokott pozitív lenni. Úgyhogy ezt inkább hagyd abba :) Ha egyébként jól megvoltatok, akkor csináld tovább, ahogy eddig. Nem egy agysebészet, nem kell aggódni.
2017. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első: Ezt most fizikailag fájt.


Ha megvan köztetek a vonzalom, ne hagyd el őt, mert a mai világban az ilyent megkell becsülni. Ritka dolog az ilyen, bárcsak én lennék a helyedben. Ha lesz eszed, nem hagyod el az illetőt. Tényleg ritka az ilyen.


20/L voltam.

2017. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néhány hasznos "alapelv":


1. a kapcsolatot kettőtök között kell értelmezni, a külső személyek tapasztalatai és véleményei legfeljebb tanácsként kaphatnak helyet

2. a kapcsolat fontosabb, mint a saját egótok (áldozatkészség, kompromisszumkészség)

3. nincs problémamentes kapcsolat, a problémák a kapcsolat szerves részei

4. a problémákat meg kell tanulni felismerni és kulturált, építő jellegű, empatikus módon kifejezni

5. a szerelem önmagában nem oldja meg a problémákat, csak elrejti

6. a kapcsolatot fenn kell tartani, magától nem fog működni

7. a féltékenység, az indulatosság elfogadhatatlan, jó kapcsolatban nincs helye


Ha ezek megvannak, akkor képesek lesztek hatékonyan, proaktívan megoldani a problémákat, ami a tartós, harmónikus kapcsolat feltétele.


Az első válaszoló pedig butaságot mond. Az állatok hallgatnak az ösztöneikre, az emberek elvonatkoztatnak tőlük és az eszüket használják.

2017. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kölcsönös tisztelet nagyon fontos, meg hagyjatok egymásnak teret.
2017. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

először is nyugodj meg és ne pánikolj! :D


nincsenek szabályok, de van 1-2 dolog, amiből nem szoktak kisülni jó dolgok.

1: ne akard birtokolni,

2: ne legyél tele elvárásokkal, csak éld át a pillanatot és örülj annak, ami adódik.

3: ne legyél ok nélkül mindenkire féltékeny, aki egy jó szót szól hozzá

4: szeresd magad. :)

5: légy vele mindig őszinte.


Ha ez megnyugtat, ugyanilyen gondolatok kavarogtak anno a fejemben, már eléggé a kapcsolatunk elején előjöttek a félelmek, amikor még fülig szerelmes voltam. De elmondtam neki, és megértette, megnyugtatott. Persze nem viselte mindig könnyen, de lassan a helyükre rázódtak a dolgok, és sikerült megszabadulnom minden ilyen frusztrációtól. És mivel szeretett engem kivárta, átsegített, még ha néha nehéz is volt velem.


csak hidd el, hogy van, és ne egy esetleges csalódásra készülgess, mert akkor kivetíted rá. Minden jót nektek :)

2017. szept. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsànat nem jó szót hasznàltam!!! Értem mi a gond! Azt akartam ìrni, hogy a kérdező egy kiforrott személyiséggel rendelkező felnőtt. Tud Egyedűl!!! felelős döntéseket hozni amit esze/szìve súg neki azt tegye...
2017. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok sikert!


22/L

2017. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne mond azt hogy nem vagy eléggé jó, hallgass a szívedre és az érzéseidre. A mai világban egy kapcsolat kialakítása ritkaság, jobban mondva " rohanó ,, világba. Becsüld meg, hidd el, más nagyon örülne neki. Feltételezem lány vagy?
2017. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindent szeretetből akarj és akarj megoldani.


Aki úgy véli, ez nem elég, szűklátókörüen értelmezi.

2017. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!