Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak ha nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha nagyon féltem a barátnőmet ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Fél éve ismerjük egymást aztán nem kellett sokáig várnunk egymásra szerencsére és összejöttünk. De nekem Ő a mindenem, beragyogja az életemet. Még sosem éreztem így vagy szerettem volna bárkit is ennyire, pedig mindig reménytelen szerelmes típus voltam. Most ezt nem írom le mert úgyse tudnám. A lényeg, hogy szeretem enyhén szólva. És néha nagyon aggódom miatta, amivel magamnak is ártok tudom. Ő nagyon talpraesett lány és nem szereti ha ilyen vagyok ezért nem is mondom neki de péntekenként mikor Ő eljön hozzánk (mert ilyenkor én is hazajövök a szüleimhez ha tehetem) akkor Ő 45km-ert vezet oda vissza(tudom az nem sok) és tudom, hogy ügyes de annyira aggódom. Többször beszéltük már ezt de nem akarja már, hogy én menjek el érte aztán vigyem is vissza mert az nekem felesleges kör lenne, így Ő jön le délután aztán itt alszik egy vagy két napot majd visszamegy átalában estefelé de volt, hogy éjjelig húztuk. Én meg ilyenkor nagyon aggódok érte, bármi történhet. Nem pályán megy hanem ilyen kanyargós erdei utakon ahol mindig vannak szarvasok meg őzek is. És már mindig álmos is olyankor. Persze még nem volt semmi baj de értitek... Ráadásul térerő sincs egy szakaszon ott. A másik meg, hogy jövő tavasszal tervez az egyik barátnőjével kimenni ázsiába majd modellkedni, mert már többször is hívták és már volt is kint egyszer, de majd megint akar. Hát azt nemtudom, hogy fogom kezelni... Már most idegbe vagyok ha rágondolok, hogy bármi van nem tudok rohanni a segítségére mert annyira messze lesz.

Ezzel mit lehet kezdeni? Őt nem strapálom ezzel meg nem akarom mondani neki mennyire izgulok érte, de én nehezen viselem, régebben nem voltam stresszes típus. Csak nem akarom, hogy baja legyen, ennyi...


2017. szept. 22. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Aranyos vagy hogy ìgy agodsz èrte.Normàlis dolog hogy agodunk azèrt kit szeretünk,ezen is làtszik hogy mennyire szereted.Szerencsès baràtnőd van.
2017. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A balesetet nem tudod megelőzni akkor se ha vele vagy. Nem élhetsz rettegésben a kiszámíthatatlan és egyelőre nem létező dolgoktól. Lehet, hogy meg kellene kérdezed egy szakembert inkább, hogy mit tegyél, még mielőtt ez az örökös aggódás (szorongás?) eluralja az egész életed és kihatással lesz a kapcsolatodra.


De egy szintig persze egészséges aggódni a szerelmedért. Te érzed, hogy túlzás - e.

2017. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ennyire kedvesen aggódó sorokat régen olvastam :-)

35N

2017. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Soha nincs bizosítva semmi. Az sem, hogy a következő másodpercben fogsz-e levegőt venni, vagy összeesel és mindennek vége. Mégsem éljük úgy az életünket, hogy a következő percben már a temetésünket szervezzük. Van bennünk egy remény, hogy mindig lesz holnap. Ez nem tudatos, sokszor még természetesnek is vesszük, ami szintén nem jó, de szükséges a szorongásmentes élethez. Mindenki félt valakit. Ezt viszont tudtunk kell kezelni és uralni magunkban.


Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy egy szakember talán tudna segíteni. Egyáltalán nem ciki ezzel felkeresni valakit, nem kell a barátnődnek sem elmondanod, legalábbis az elején nem. Utána meg már te is kicsit jobban átlátod majd a helyzetet.

2017. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A féltés, aggódás csak addig pozitívum, amíg nem megy a kapcsolat rovására és nem okoz kárt sem benned, sem a barátnődben. Most feltételezem, hogy "túlságosan" félted.


Én változtatnék magamon a helyedben. Az már megvan, hogy a rossz viselkedést felismerted. Először magamban racionális alapokra helyezném, megindokolnám azt, hogy miért nincs értelme ennyire félteni. Pl.: az, hogy aggódok, nem befolyásolja a bajok esélyeit, nincs semmiféle haszna; vagy megnézném a baleseti statisztikákat, vagy ilyesmi. Utána megfogalmaznám a jó viselkedést, a féltés, aggódás visszafogott, pozitív mértékét.

Ekkor már megvan: a rossz viselkedés azonosítása; a rossz viselkedés indoklása; és a jó viselkedés.

Ezután megpróbálnék minél inkább tudatosan odafigyelni, hogy mikor mutatom a rossz viselkedést, és akkor minél előbb végiggondolni ezt a három dolgot, és megpróbálni helyettesíteni a rossz viselkedést a jóval. Ez először csak utólag fog menni, később már közben, előbb-utóbb már előre, aztán pedig az egész automatikussá válik és beépül. És kész, megváltoztam.

2017. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Haver! Szerencsések vagytok. Rég láttam olyan sorokat, ahol látszik hogy kölcsönösen tesztek egymásért.

Hiába aggódsz. Akár akkor is baja lehet ha kilép az utcár, stb. Ezt magadban rendezd le. Nagyon érett gondolkodásra vall, hogy őt nem terheled.

Sok boldogságot és kitartást! :-)

2017. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!