Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem miért alakult így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem miért alakult így ki, és miért ilyen nehéz racionálisan is legyőzi magadban? ( ha felfogtad ésszel, hogy esélytelen, miért nem múlik az érzelem is)?

Figyelt kérdés

A szerelem evolúciós dolog, szaporodásra készteti az embert bla blah. Ez rendben.


De, amikor megvan a kis életetek, és NEM akartok szerelmesek lenni, vagyis pontosítok: olyanba szeretsz bele, akivel a körülmények kizárják a szerelem beteljesülését, az mi okkal történik?


Még mindig tovább megyek, legyen az, hogy persze, érzelmek és ne racionalitás, ezért. De.

Akkor az miért van, hogy mivel tisztában vagy vele, hogy csak szenvedsz és hülyeség, az eszeddel ezerrel dolgozol s rajta, hogy ez a helyzet elmúljon.


Miért ilyen nehéz mégis? Hogy ha sikerül is, mert látod, hogy

-a körülmények miatt is zéró, azaz 0% esélye van

- látod a rossz tulajdonságait (is) a jók mellett, ideig-órág sikerül is lebeszélni magad


De ez mégis kevésnek bizonyul?



Nem úgy kéne, hogyha már az eszeddel felfogtad, hogy csak szenvedsz és esélytelen, akkor tovább tudj lépni?

Csak mert így nem hogy szaporodni sem szaporodsz ( legalábbis az érzelem, aminek itt most ebben funkciója LENNE, roha.dtul nem funkcionál), de még szenvedni is szenvedsz. :D


Az eszed tudja, de az érzelmeid miért nem múlnak akkor?



2017. szept. 27. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sosem értettem, hogyan tud valaki irracionális szerelembe esni, szerinte a szerelem az ismerkedés és némi "együttlét" után alakul ki, nem "első látásra" meg három mondat után. Legalábbis nálam biztos nem működik/ne úgy. De lehet én vagyok egy kissé defektes (mármint a nyílvánvaló defektjeim mellett).
2017. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Mert mint minden, csak tökéletesen tud beilleszkedni tökéletes létezésbe. Ezért tökéletes ez is...


"miért ilyen nehéz racionálisan is legyőzi"

Sehogy sem nehéz legyőzni, racionalitás elkülönülésében sem.

Ez amúgy is csak szubjektíven létezhetne, de úgy sem nehéz, csak nem tudod hogyan kell, így 0 gyakorlatod van.


"ha felfogtad ésszel, hogy esélytelen, miért nem múlik az érzelem is"

Most megmutattad nekünk mi a "racionális" gondolkodás neked? Szóval általad vélten nálad is nagyobb sötétségekkel rendelkező emberektől vársz választ. Király vagy.


Mert más felfogni egy dolgot, és más megérteni, mint egységnek részét. Például hiába látod, ég kék, fű zöld, ha emellett, van adathiányod, ami miatt kételkedsz e lét valóságosságában. Akkor aztán mondhatod, "de én felfogtam, kék az ég". Nagyszerű s mit csinálsz vele, ha ez csak egy hiedelem és nem is tudod, tényekkel kell kezelni egy elmét, nem hogy még ebben legyen gyakorlatod.



Nos nem is olvasom tovább. Gondolkodj. Addig hiába próbálod meg uralni magad.

Tornyokat sem középről kezdik építeni 40 méteres magasságban. De ha még is így csinálják, nem csodálkoznak, hogy minden alkatrész lezuhan, nem pedig lebeg, alaptalanul. Nos... Te miért csodálkozol?

2017. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert vagy gyenge az akaratod vagy napi szinten látod az illetőt. Nehéz valakit a feledés homályába taszítani, ha gyakran látod.

Amúgy a tudatalattid választ valakit ilyenkor és lelkileg gyötör olyan szinten, hogy tegyél is érte, hogy megszerezd. Nyilván van tudatos szerelem is, de van ösztönösebb is.

2017. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy defektes Edgar, gondolom sokféleképpen lehet szerelembe esni, így biztosítja az evolúció, hogy előbb utóbb mindenki csapdába essen és szaporodásra érezzen késztetést.
2017. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Edgar:

"szerinte a szerelem az ismerkedés és némi "együttlét" után alakul ki, nem "első látásra" meg három mondat után. "


Nem vagy defektes, így kellene lennie szerintem is. Inkább én vagyok defektes: egyszer, sok éve volt ilyesmi érzésem az életemben(előtte és utána sem), az tényleg "szerelem első látásra" plátói butaság volt. Ott megfogadtam, hogy soha többet.


Nos, ez így is volt egészen eddig.

De itt nem első látásra volt.. Vagyis úgy mondanám, hogy igen is meg nem is. Első látásra nem, de első hallásra igen. Aztán utána már látásra is. Mondom én lehetek defektes. :)


ÉS mint láthatjátok, nem vagyok pár havonta szerelembe eső típus.. Nagyon nem, és nagyon-nagyon ritka nálam az ilyen. Konkrétan egyszer volt ilyen, nem hittem, hogy ezeket az érzéket valaha újra tapasztalom az életben.

Persze, hogy nem tudom kezelni.


Még jobb vicc, hogy nem, látom őt gyakran szerencsére (de a poén, hogy nem mintha ez segítene. Így is volt, hogy hónapokig minden nap eszembe volt..)


Kikészít ez az érzés, és rosszul érzem magam és gyengének, sebezhetőnek és szánalmasnak. ÉS hü*lyének persze. Nem tudom, hogy jött ez elő, az tuti, hogy én nem akartam.


"gyenge az akaratom:talán(?)

Ésszel már próbálkoztam rendesen, decsak rövid időszakokra sikerült legyőznöm. Aztán egy újabb találkozás visszaránt.


(ami szerencsére ritka, de úgy néz ki, hogy mindent meg kell tennem, hogy ez nullára redukálódjon innentől)

2017. szept. 27. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!