Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem, és a szeretet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem, és a szeretet, lényegében, nem ugyan azt jelenti?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha szerelmes vagyok, akkor ugye... "szeretem"

De ha szeretem, nem feltétlen "szerelmet érzek" érthető...?

Egyszer, nagyon régen, élt egy bölcs ember,aki azt mondta, a szeretetre, hogy a szeretet,egyfajta...


-"Adakozó jókedv!Azért ad, mert neki jó!"

Ha viszont jókedv a szeretet, akkor a szerelem,mi más lenne, mint élvezet? Akkor az ember, mégsem téveszti össze? Mikor el vagyunk keseredve, hogy szerettek, majd elhagytak, majd jól, vagy rosszul döntöttünk, vagy sem..? Mikor minden jelen pillanat boldoggá kell tegye az ember egy szem életét? Mind a kettő hozzá tartozhat, az életünkhöz?

Vagy semminek sincs értelme? De akkor,miért nem lehet ,minden szeretet, élvezet, a szerelemmel együtt? Mégis miért hátrálunk meg, folyton?



2017. szept. 30. 00:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Természetesen van több szó is, de most az általános kifejezésről van szó. Nálunk is van imád, rajong, oda van érte, vonzódik, kedvel, érzelmeket táplál stb. de az alap szó a szeretet/szerelem, ott pedig a love (annak ellenére, hogy adore, worship, fancy, mad about etc.).

Amúgy az ógörögben négy szó van a szeretetre, a Biblia pl teljesen más szóval utal a párok közti szeretetre, szerelemre (erósz) mint a hittestvérek közöttire (agapé) a barátok közöttire (filia) és nem jut eszembe a negyedik. Ez persze csak a koiné ógörög, a klasszikusban állítólag hat szó is van. Szóval minél spirituálisabb egy nyelv gyökereiben, annál több szóval fejez ki spirituális értékeket.

2017. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mint az ősi Magyar nyelv ;)
2017. okt. 3. 00:07
 13/16 anonim ***** válasza:

A mi szókincsünk annyira nem nagy mint azt hinni szeretnénk, viszont a szavak összetétele és szerkezete rendkívül spirituális.

Pl szerel-szeret, két külön szó azonos tővel és mindkettő az összetartozást fejezi ki, egyik fizikai értelemben egy gép stb estében a másik spirituálisan, emberek között.

2017. okt. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A SZER! Az mindig hat ránk:. Pl GyógySZER,Szer-etet,ki szeret? Valaki....mi a neve? "Szer-etet" Mit csinál? Táplál. kit? "Minket"...táp-anyag most ugye a szó:. mint "Szerető"

"Szer-et-ő"

"Szeret. ki? "ő".

Szóval,magyarban, a "szer" minden értelemben, hatást gyakorol ránk!

2017. okt. 14. 11:49
 15/16 anonim ***** válasza:
Én szeretem a párom és szerelmes is vagyok belé.
2019. okt. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem ugyanaz a kettő, más lelki és idegrendszeri hatással jár.

Véleményem szerint a szerelem egy pozitív érzelem, de a szeretet lehet negatív is.

2020. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!