Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik első! Látásra szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Niceszisz kérdése:

Létezik első! Látásra szerelem? Ha nem, milyen jellegű pszichés gondok idézhetik ezt a "jelenséget"?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerelem első látásra = hirtelen , intenzív érzelmi fellángolás...ha nincs ilyened, az sem jelent pszichés gondokat.
2018. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Nem értetted a kérdést SzDG.., mondjuk nem csodálom. :)

Te nem lenni magyar kedves Kérdező? Olvasd már el mit írtál.

Sztem létezik első! látásra szerelem, és semmi pszichés zavar nem kell hozzá. :)) A logikádat követve, csak a 3. 4. vagy 5. látás után normális, h szerelmet érezzünk? Bár, ezekben a kezdeti látásokat/találkozásokat sztem nem lehet igazi szerelemnek hívni, csak nagyon mély vonzalomnak. De, ebből se csináljunk vitát, mindegy hányadjára, és mindegy minek hívjuk az érzést. Csak van és magával ragad.

2018. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nincs első látásra szerelem, ami helyette van, az az első látásra intenzív szexuális vonzalom, csak ezt a sok önismerethiányos hülye általában összekeveri a szerelemmel.
2018. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Jó is az az első látásra kialakuló intenzív szexuális vonzalom, h rohadjon meg. :))
2018. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerelem nem, legfeljebb szexuális vonzalom, amit manapság divat szerelemnek hívni. Nem is értem, attól, hogy egy férfi ránézésre az "álmaim pasija", még simán lehet, hogy két mondat után kiderül, hogy egy büdös nagy tahó vagy olyan primitív, hogy egy értelmes mondatot sem tud kinyögni, ami pont elég ahhoz, hogy ne legyek szerelmes valakibe. Ha véletlenül pont ő lenne a lelki társam, akkor az csak egybeesés.
2018. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy létezik-e pszichés gondok nélkül, egyáltalán nem tartom kizártnak, de valóban előidézhet ilyen "jelenséget" például, ha valakinek a szüleihez való kötődése (már egész kisgyermekkorban) nem biztonságos kötődés volt, hanem valamiért bizonytalan. Ekkor hibásan mérheti fel azt, hogy egy-egy kedves szó mit jelent, vagy mit kellene jelentenie számára, és például emiatt azt hiszi, hogy szerelmes.
2018. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudnék mesélni most eehhez egy szeméyles történetet, én ugyanis eddig nem voltam az a szerelmes típus.. Tényleg. Tehát nem gyártok plátói szerelmeket, nem használom menekvésnek ezt.


Aztán jött valaki, akivel annyira szürreálisan ismerkedtünk meg.. Konkrétan nem is első látásra éreztem vonzódást felé, hanem mikor először hallottam meg a nevetését.


Személyes kontaktba csak hónapokkal később kerültünk, de az is szürreáis volt, mert az 1. találkozásnál úgy éreztem, én is megfogtam őt. Emlékszem nagyon de nagyon akartam, hogy végre szeméylesen is találkozzunk, hogy kipukkadjon ez a lufi, hiszen lehetetlennek tartottam én is, hogy iylen nagy fokú vonzalmat érezzek valaki iránt, akivel személyesen még csak nem is találkoztunk.

Hát, azóta sem múlt el ez a "fellángolás', vagy legyen bármi is ez, pedig nem most volt ez...


Persze lehet ettől van valami oka, de hobbi szinten foglalkozok pszichológiával, sokat olvasgattam a témában is, hogy biztos rólam szól, és nem a másikról. ÉS is így gondolom, hogy ezek általában inkább szólnak rólad, mint a másikról, a saját idealizálásod kivetítve a másikra.


De hogy miért pont rá, a többi embernél miért nem jött ilyen elő? És hogy jött mindez, ráadásul úgy, hogy tini kornál kinőttem ezt? Nem tudom..

2018. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!