Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a szeretet? Vagy mi az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szeretet? Vagy mi az igazi szeretet?

Figyelt kérdés
Mit jelent az, hogy szeretni valakit? Most komolyan kérdezem,felnőtt vagyok,,de azt hiszem nem tudom.
2019. jan. 16. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Számomra a feltétel nélküli elfogadást és gobdoskodást.


Azt, hogy ha pl ilyen szeles, frontos idő van és tiszta hiszti az összes gyerekem, sem zárom rájuk a nappalit, hanem igyekszem őket kibillenteni a nyűglődésből.


Azt, hogy ha a férjem este hazaesik a munkából fáradtan, izzadtan, kimerülten, akkor nem zúdítok mindent a nyakába, nem azzal indítok, hogy megint elment az áram napi 8x és ki kell hívni a szakit, nem is azzal, hogy nekem ez-az-amaz bajom van és abban az állapotában, szusszanás nélkül vegye át a gyerekeket én meg ledőlök, hanem adok neki enni, hagyom, hogy pihenjen kicsit és jöjjön magától a lányokhoz, hozzám.


Azt, hogy amikor terhesen, betegen, erőtlenül fetrengek, szó nélkül kivesz pár nap szabit és nem csak a gyerekeket látja el, hanem főzi nekem is a húslevest és hordja az innivalót meg a zsepit az ágyba.

2019. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az a szeretet, amikor eldobod az onzoseged es fontosabb tartod onmagadnal a szeretett szemelyt. Tehat oszinten fontos szamodra a boldogsaga.
2019. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hmmm, nem mindennap fogalmaz meg iylesmit szavakkal az ember, de azért megpróbálom. Én a páromat szeretem, nem csak szerelemmel, hanem szeretettel is, ez talán még fontosabb, mélyebb sikon mozog.

A szeretet a masik elfogadasa mindennel együtt. A hibaival együtt, vagyis azok nem is hibák, inkább eltérö nézetek és szokások, hiszen lehet egy dolog valaki szemében erény, mig a másik szemében hiba.

Felnézek rá, büszke vagyok rá, egy kicsit talán csodálat is. Szeretem a tulajdonságait, a jószivűségét, ahogy viselkedik másokkal, sokminden olyat szeretek benne, ami belőlem épp hiányzik.

A szeretet ezen kivül azt is jelenti, hogy a másikat támogatod, mellette állsz a bajban, nem azért mert kell, hanem mert el sem tudod képzelni, hogy magára hagyd, ha szüksége van valakire. Megbocsátasz neki, ha kell, szeretetből.


Igazából folytathatnám, de mig ezeket a sorokat irtam, eszembe jutott, hogy a legeslegjobban a Biblia fogalmazza meg, mi is a szeretet - keress rá: A szeretet himnusza.

Nem véletlenül olvassák fel az esküvőkön.

/ha nem is vagy hivő, a Bibliában irodalomtörténeti és irodalmi jelentősége is van, szóval attl még érdemes elolvasni:)

2019. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kant-tól vett idézet ("szép az, ami érdek nélkül tetszik") alapján én azt mondom, hogy a szeretet az, amikor érdek nélkül vagy vele, teszel meg érte valamit, hozol érte áldozatot.
2019. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem és köszönom a válaszokat. Szerintem én még nem szerettem soha. Mindig érdeket néztem ezek dolgok mögött, persze a sajátomat.

A szeretet tanulható?

2019. jan. 16. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a szeretet tanulható. Meg lehet tanulni jól szeretni.

Mennyi idős vagy?


20N

2019. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

40f

De gondolom soha nem késő...

2019. jan. 17. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!