Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, ti szóbaállnàtok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti szóbaállnàtok egy alacsony végzettségű, pénztelen pasival, aki felakar emelkedni?

Figyelt kérdés

A 30-as évei elején jár, nincs érettségije sem, pénze sincs, egyik hónapról a másikra tengődik. Viszont rengeteket olvas, és akarja folytatni a tanulást, dolgozni stb. Határozott céljai vannak. A jelenlegi allapotaban elutasítanátok?


Magamról beszélek.


2019. dec. 13. 11:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Ha erre vagy kíváncsi, igen én benne voltam/vagyok, hogy közösen építsük fel az életünket. Amikor összejöttünk, akkor munkanélküli volt a párom, de láttam, hogy ambiciózus és lére akar hozni valamit (amit én is). Így bátran álltam mellé és támogattam. Abban az időben főleg az én keresetemből éltünk. Az elmúlt 3,5 évben volt pár kudarca a munkában, mire összejött az elképzelése. Most pedig gyorsítósávba kerültünk, neki köszönhetően. Ő viszont úgy látja, hogy nélkülem nem ment volna. Én meg az utóbbiban nem vagyok biztos. :)


Két diplomával a hátam mögött én is úgy látom, hogy az egyetemi világ ad egyfajta szemléletmódot. Természetesen, aki nem fogékony erre, ő is megkapja a papírját a végén, anélkül, hogy bármi hatott volna rá.

Én rengeteget változtam. A másodikat, már azért csináltam, mert hiányzott az a közeg, ami ott van. Nem a papírszerzés motivált.

Remélem hasznos volt a válaszom.

2019. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Előző köszönöm a válaszod.


Egy kérdés viszont még: Te ha a helyemben lennél, mit tennél?


Elkezdenél tanulni azonnal, vagy kimennél külföldre dolgozni pár évre, néhány ezer eurót összeszedni, és utána állnál neki a tanulásnak?

2019. dec. 13. 14:37
 13/20 anonim ***** válasza:

Nos, én nem vagyok tisztában teljesen a te helyzeteddel. Sok tényező befolyásolja ezt a döntést. Milyen szakmád van, melyik országba mész, van kint lehetőséged vagy nem, itthon milyenek a lehetőségeid, hol élsz stb.

Abban viszont biztos vagyok, hogy nincs olyan, hogy ez vagy az a tökéletes, és minden más út rossz. Mert lehet, hogy nekem az egyik választás válik be, de neked nem menne vagy nem szeretnéd.

Szerintem mérlegelj, ha kell végy elő egy papírt és írd le, mind a két lehetőséget. Sorakoztasd fel az összes pozitívumot, negatívumot.

Én a második diplomámat levelezőn végeztem, munka mellett. Tehát, ez is működőképes, ha olyan a munkád. Az első diplomám nappalin szereztem, jobban szerettem, többet adott. Viszont később, már kellett a pénz, így nem mehettem nappalira. Illetve élveztem, hogy nem, csak suliból áll az életem.

30 N

2019. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Minél később kezdesz el tanulni, annál nehezebb lesz.

Kimenni külföldre pénzt keresni: ne hidd, hogy milliomos leszel. És mi motiválna, hogy hazagyere tanulni?

Még egyszer leírom: még ha piacképes diplomát is szerzel, pl informatikus, vagy mérnök, orvos leszel, nem fogsz jobban keresni kezdetben, mint egy saját vállalkozását vivő mesterember, sőt... Szóval ne a pénz motiváljon.

Tény, hogy a munkakörülményei egy átlag diplomásnak nagyságrendekkel konfortosabbak, mint bármelyik kétkezi mesterembernek.

Egyébként pénz nélkül mit tanulnál? Elég kevés az állami, térítésmentes egyetemi hely.

2019. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ neked, és a többieknek is. Előbb-utóbb rendbe hozok mindent.


Sziasztok!

2019. dec. 13. 15:04
 16/20 A kérdező kommentje:

7-es:


Nos, beszélek németül. Ezt még szeretném felhúzni az idén magasabb nyelvtudásra.


Aztán Svájc felé venném az utam, mert ott van hová mennem... Az ottani fizetés mondjuk ha elhelyezkedek eladókén (van egy OKJ-s papírom) kb. 2500 svájci frank lehet.

Mi motiválna, hogy hazajöjjek? Semmi. De úgy érzem, egzisztenciára van szükségem. Lehet, ha kimegyek, már haza sem jövök, főleg, ha ott lesz egy barátnőm.... :-)

Viszont vágyom arra, hogy lediplomázzak, mert azt gondolom, az én értelmi szintemhez nem való ez, ami most van. Papíron viszont mégis a tanulatlan "kisebbséggel" vagyok egy szinten. Ez pedig nagyon-nagyon zavar!


Tehát nem tudom még a megoldást.

2019. dec. 13. 15:11
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

Egyes vagyok. Azért kérdeztem mert ez is számít sztm!

Am sosem késő fejlődni, tanulni. Jó ha vannak céljaid!

Nekem nem feltétlenül lenne baj, pláne ha látom hogy fejlődni szeretnél.

És igen, egy megfelelő társal is fel lehet építeni egy jó életet.

N27

2019. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez az egész mind szèp és jó.Engem az zavarna csak, hogy ilyen jól tudsz hazudni, ha ezzel indítanál, a bizalom minuszból kezdődne.

23L

2019. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen hazudós kretén vagy akkor diplomásként sem kellenél.
2019. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A nők nem esznek csak fènnyel tàplàlkoznak, szivárvány felhőt finganak, és és rózsaszín illatuk van.
2019. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!