Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, mi a tervetek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mi a tervetek ebben a megváltozott társadalmi helyzetben?

Figyelt kérdés
Olvastam a hvg-n hogy egy ideje több a diplomás nő, mint a diplomás férfi. Mivel a férfitöbblet csak egy babona, egyértelmű, hogy nem jut minden nőnek diplomás férfi. Plusz ehhez még vegyük hozzá azt is, hogy a partiképes diplomás pasik nem feltétlenül végzettség alapján keresnek maguknak társat, hanem jobban preferálják a szépséget és kedvességet, mint hogy diplomás csajjal jöjjenek össze. Így lehet, hogy ők egy diplomátlan csajjal házasodnak össze, tovább csökkentve a diplomás nők számára elérhető "férfikínálatot". Ezek után ti hogy álltok a párkereséshez? "Beéritek" egy diploma nélküli pasival, vagy tovább vártok a diplomás álomférfira?

2019. dec. 16. 18:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

"ja, egyre több nőnek van büfészakos diplomája."


Nekem speciel mérnöki van, es messze nem voltam egyedüli nő a szakon.

Ilyenkor mindig benyogi ezt valaki, mintha a diplomás férfiak mind nehéz szakon vegeztek volna.

2019. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
30%
10: De itt is kijön az, amit már nagyon sokszor mondtam, hogy aki "művelt embert" keres, az inkább azt keresi, hogy közös téma legyen, tehát ugyanazokat olvassa a kiszemelt, amiket ő, ugyanazt a csernust, vagy az általad említett műveket. Egy informatikus valószínűleg egyiket sem fogja olvasni, viszont a programozás világában műveltebb lesz mindkettőnél. Ez a "műveltség" és az olvasottság is emiatt csak nézőpont kérdése.
2019. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
10 A legtöbb diplomás ismerősöm sem olvas Heideggert. A tanítóképzősök is diplomázottak, de legtöbbjük kb. a Schobert Norbi életmódkönyve, Lovasszínház Jimmy musical-bemutatója meg NLCafé színvonalon mozog.
2019. dec. 16. 19:57
 14/25 Sunshinedoll ***** válasza:

Én sose foglalkoztam ilyennek. Két diplomám van, dolgozok, jól keresek és a párom most végez BSc-n.

Klasszista és fasiszta dolognak tartom azt, hogy a diplomás a jó parti, nem minden tehetséges fiatalnak van lehetősége tanulni. Pl. az én párom népírtás elől menekült a családjával külföldre és íratkozott be egyetemre egy harmadik országban, nem érzi hazájának egyiket se a három ország közül, én meg magyar középosztálybeli családból valóként kb. bele volt az ölembe dobva a két diploma, de fele annyi fogalmam nincs a túlélésről vagy empátiáról vagy a nehézségekről, mint neki.

Arról nem beszélve, hogy a diploma nem jelenti azt, hogy az illető értelmes, érzékeny és hűséges is. Tudom, milyen csoporttársaim voltak, lusta, mások munkáján élősködő haszontalan alakok, de a Pistikének két diplomája lett, biztosan nagyon okos lol. Nem az, csak elég ember rakott alá türelmet és támogatást, hogy lediplomázzon.

2019. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A tanítóképzősök is diplomázottak, de legtöbbjük kb. a Schobert Norbi életmódkönyve, Lovasszínház Jimmy musical-bemutatója meg NLCafé színvonalon mozog


Ebben sajnos van valami.

2019. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Diplomás, értelmes, intelligens férfi vagyok, teljesen vállalható kinézettel. Még sincs érdeklődés felőlem diplomás nőtől jó ideje.
2019. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Tizes hozzászóló vagyok, én is tanárként dolgozom, és valóban kevés kolléga olvas szépirodalmat, vagy komoly filozófiát, de azért arányaiban többen, mint egy boltban vagy építkezésen. És szinte mindannyiunknak van igénye a színházra, múzeumokra, kiállításokra, vitaestekre, és akad közöttünk bőven aki remek művészeti hobbikat űz. Én szívesen ismerkednék tanárral vagy könyvtárossal, mert akkor is nagyobb az esélye kifogni egy művelt embert, mint a gyártósoron. De ennek a lehetőségét sem zárom ki.


Amúgy aki azt írta, egy informatikus más téren művelt: a szaktudást ne keverjük a műveltséggel. Senki sem érthet mindenhez. Mindenkinek van egy szakja, amint végzett, amihez ért. Az pedig, hogy mennyire ismeri és érti!! valaki a világirodalmat, történelmet, filozófiát, milyen földrajzi ismeretei vannak, látja-e az összefüggésket a világ eseményeiben, ezt nevezhetjük műveltségnek. És valamilyen szinten mindenki rendelkezik ezzel. Csak nem mindegy, hogy mi a forrás.

2019. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
sokkal több jogásznő van, aki buta. S.ggelni, magolni kellett 5 évig, ez ment, de tudás semmi.
2019. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17: Akkor mondok más példát, mert valóban szaktudással is kerveredett az előző. Arra akartam utalni, hogy van, aki csernust, Nietzsche-t, stb olvas, van, aki pedig képregényeket, vagy zulu versesköteteket. Ha te Csernust olvasol, ő pedig zulu verseket, akkor ugyanúgy különbözni fog a "műveltségetek" és nem lesz közös téma. Tehát ez a műveltség keresése dolog másképp fogalmazva szinte mindenkinél kimerül a "legyen ugyanabban tájékozott, amiben én és érdekelje ugyanaz, ami engem" szintjén.
2019. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
heidegger nácilóci volt.
2019. dec. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!