Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mièrt nem szeretnek szóba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt nem szeretnek szóba állni a társkeresők mentális problèmával rendelkező egyènekkel?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasom az oldalon,hogy nem jönnènek össze olyan fèrfival vagy nővel,akinek valamilyen pszihiátriai baja van súlyosságtól függetlenül.Sokszor mèg esèlyt sem szívesen adnak az egyènnek a bizonyításra.Azt gondolják,ha valakinek olyan problèmája van,az biztos nyírni fogja a párját.Nekem is volt már hasonló gondom,ès van most,ès nem bántom a párom,ès mindent megtudunk beszèlni.

2020. febr. 23. 10:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted? Igen, az ilyen emberek nyírni fogják a partnerüket. Ha nem is fizikailag, akkor lelkileg. Kinek hiányzik ez?
2020. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Egy pszichés, merőben depressziós ember soha nem tudja egészségesen boldoggá tenni a párját, mert saját magát se képes boldoggá tenni, sőt kinek van arra ideje, hogy nővérkét és lelki szemetesládát játszon, vagy pszichológust? Mindenkinek ugyan meg van a maga sérelme, ami nem ilyen súlyos, de bocsi, hagyj döntse már el mindenki, hogy kivel akár kapcsolatot kialakítani!


Egy pszichés beteg embernek szakember segítsége kell, aztán ha meggyógyult, akkor már szóba jöhet egy kapcsolat is. A beteg a meggyógyulással foglalkozzon először!

2020. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Igaz, nem vagyok fent társkeresőkön, így ott nincs tapasztalaton, de nálam is mindig kizáró ok volt a mentális betegség.

Nem tudnám megadni neki azt, ami neki az egészséges élethez kell, és ez csúnyán fog hangzani, de nem tudnám elviselni a különböző problémáit, amik "fixek".

2020. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Elég sok pszichés zavarral élő beteggel találkozom a munkám során, nem hiányzik egy még otthonra is. Bocs, ha nyers voltam, de ez az igazság.
2020. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
16%
Mert veszélyesek, életképtelenek, ...
2020. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van benne egy kis előítélet is, ugyanis a mentálisan beteg embereket nagyon gyakran aszociálják azzal, hogy semmit nem akarnak tenni a gyógyulásuk érdekében, és van is rengeteg olyan ember, aki nem akar semmit tenni a gyógyulása érdekében, és a mentális betegségét folyamatosan másokra vetíti ki. Ilyen esetben nyilván nehezebb.


Viszont én nagyon sokáig voltam mentális beteg, és én pl. rengeteg időt öltem terápiába, önfejlesztésbe, terápiás csoportokba, fejlődésbe, stb. Életem legjelentősebb barátságait, kapcsolatait abban az időszakban alakítottam ki, nem mérgeztem meg őket semmilyen módon, tiszteletben tartottam a határaikat, annyi volt a max., hogy láttak depressziósan meg szorongva. Legtöbb ismerősöm egyébként, akiknek gondjai vannak, járnak terápiába, vagy szednek gyógyszert, vagy dolgoznak magukon.


Meg azért az se mindegy, milyen mentális betegségről van szó. NAGYON más egy pszichopatával együtt élni, mint mondjuk egy depresszióssal...

2020. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Szerintem a leírt hozzászólások előítèleten alapulnak.Ebben a tèmában is látszik,hogy az emberek többsège dogmatikus.Tapasztalás nèlkül kijelentik milyen negatívak a pszihiátriai betegek többsège,meg boztos lelkileg gyötri a másikat.A 6.hozzászólónak igazat adok,ès az ő hozzáállásával èrtek egyet.A leírt tapasztalatok nem csak ilyen betegeknèl fordul elő.Attól,mert valaki belebotlik egy negatív tipusba,attól nem mindenki olyan.Èn nem èrzem magam negatívnak.Nem szeretem másra hárítani a problèmám.Inkább optimista vagyok.Belemerek ugrani olyan dolgokba is,ahol nem biztos a siker.
2020. febr. 23. 11:32
 8/29 A kérdező kommentje:
,,Egy pszichés, merőben depressziós ember soha nem tudja egészségesen boldoggá tenni a párját, mert saját magát se képes boldoggá tenni, sőt kinek van arra ideje, hogy nővérkét és lelki szemetesládát játszon, vagy pszichológust? Mindenkinek ugyan meg van a maga sérelme, ami nem ilyen súlyos, de bocsi, hagyj döntse már el mindenki, hogy kivel akár kapcsolatot kialakítani!" Ez elèg általánosító kijelentès.Ezzel nem èrtek egyet,mert èn is boldoggá tudom tenni a párom.Igaz èn nem vagyok súlyos depressziós.Vèlemènyem szerint,ha valaki szereti a párját,akkor elfogadja,hogy a párja kicsit más mint a többi.Addig ne nyilatkozzon senki,amíg nem tapasztalja meg milyen az adott szemèllyel lenni.
2020. febr. 23. 11:43
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Mivel volt dolgom lelkileg sérült emberrel,így inkább kihagynám még egyszer. Nincs bajom a tartós beteg emberekkel amúgy.
2020. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
akkor kérdező te pl miért jársz pszichiáterhez?
2020. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!