Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jelent szinte minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelent szinte minden férfi szemében hátrányt az ismerkedés során az, hogy jogász vagyok?

Figyelt kérdés
Nem fölényeskedem, nem gondolom azt, hogy ezzel bárkinél is több lennék. Mégis azt tapasztalom, hogy a munkám említését követően legtöbben visazavonulót fújnak. A másik véglet pedig az, aki hajlandó velem személyesen is találkozni, majd a randin azt várja, hogy félinformációkból egzakt válaszokat adjak jogi kérdésekre, anélkül, hogy egyáltalán megkérdezné, hogy az adott jogterület a szakterületeim közé tartozik-e. Olyan érzésem van ilyenkor, hogy nem is rám, a személyiségemre kíváncsiak. Ne értsetek félre, szívesen segítek másoknak, de úgy gondolom egy randevú egymás megismeréséről kellene szóljon.
2020. máj. 18. 17:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy már egy másik formában kiírt, ugyanerre vonatkozó kérdésedhez is írtam: Ne idiótákkal ismerkedj. Hanem jogászokkal, orvosokkal, mérnökökkel, stb., akik nem dobnak hátast, mert jogász vagy,hanem veled egy szinten vannak. Nem tudom, honnan szedsz össze ennyi gyökeret, nekem nincsenek ilyen ismerőseim. Amúgy én arra tippelek a kérdéseikkel kapcsolatban, hogy azon túl, hogy komplexusus gyökerek (tehát ignorálandók) ingyen jogi tanácsadásra utaznak. Tesóm jogász, dettó ez van, boldog-boldogtalan a nyomorával cseszteti, a szomszéd már lépcsőházban lekapcsolja, ha hazaér, stb. Másik családtagom orvos, mindenkinél van laborlelet, vagy diszkutálni való tünet. Ez van, szakmai ártalom. A középiskolai osztálytársaim kb.fele orvos, az érettségi találkozókon rendre konzílium van, pedig itt tanult, értelmes emberekről van szó, elit gimnázium. Ja, és az emberek rohadtul nem egyenrangúak, ezt jogászként tudhatnád, de jobb, ha észben tartod és kevesebb kellemetlen randid lesz. Amúgy szerintem, akinek problémája van igazából a végzettségeddel, az te vagy. Gondolkozz el ezen, abszolút jó szándékból mondom. Nekem természettudományos diplomám van és PhD-m, de még soha nem volt belőle problémám nőként. Jó helyen kell keresni.
2020. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék újból jogásszal összejönni, nem akarom, hogy a magánéletben is jogi problémakról beszélgessünk minduntalan (volt már szakmabeli párom). Bepróbalkozó ügyfelekkel szintén nem tudok mit kezdeni, nem keverem a munkát a magánélettel. Mostanság a Tinderen ismerkedem leggyakrabban, igazság szerint messze nem ez a legtökéletesebb módja a társtalálásnak. Barátokon keresztül is találtam már korábban párt. Nem gondolom, hogy csak az általad említett szakmák képviselői között vannak értelmes emberek, nálam nem a másik foglalkozása dominál ismerkedéskor. Az egyenrangúság kapcsán is csak ismetelni tudnám önmagamat, senki nem több a másik embernél egy titulus miatt, maximum dicséretes, hogy sok időt és energiát fektetett önmaga képzésébe, de ettől még nem áll mások felett.
2020. máj. 18. 21:11
 23/30 anonim ***** válasza:
25%
Szegeden végeztem a TTKn. A jogi, gazdasági karos csajok voltak a legnagyobb ribik. Szerintem ezért. 😂
2020. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
34%
21-es vagyok. Továbbra is fenntartom, hogy ha a szinteden keresgélnél, nem lenne ez a problémád. Tehát ez az én válaszom a kérdésedre. Ha szerinted egyenrangúak az emberek, akkor nyugodtan jótékonykodj tovább, de akkor ne csodálkozz, ha továbbra is ugyanazt tapasztalod, mint eddig. Ugyanazt folytatod és más eredményt vársz...Ha még sokszor megkérdezed, nem lesz más a tapasztalatod. De ahogy érzed. Tudom, hogy a jogászoknak nagyon más a gondolkodása, mint mondjuk nekem (család), de azért nem nehéz belátni, hogy nem túl hatékony az emberbaráti megközelítésed. Első generációs értelmiségi vagy? Vidékről származol? Mert akkor valamennyire érteném, hogy miért nem találod a helyed, miért nem tudod magad pozicionálni. Amúgy szakmabelivel sem csak szakmáról lehet beszélni, remélem nem mondod komolyan. Az én férjem is szakmabeli, jól néznénk ki, ha szakmáznánk folyton, annak ellenére, hogy ez a hivatásunk is egyben. Viszont nem hátrány, hogy érti, mi foglalkoztat, miben élsz, stb. Próbálkozhatsz, de hidd el, árufeltöltő Béla nem fogja érteni. Nem azért mert kevesebb nálad (a te világnézeted szerint legalábbis), csak egyszerűen más. Pont annyira, amennyire lehetetlenné tesz egy jól működő párkapcsolatot. Keress értelmes embereket, mondjzk ismerősökön keresztül. Nemcsak jogász van ilyen, orvos, mérnök, stb., ahogy ajánlottam. De nyugodtan próbálkozz ugyanazzal, mint eddig, ha gondolod.
2020. máj. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb ember fejében a jogász nők olyanok mint a filmekben. Karrieristák, törtetők, mindig nyomulnak a siker felé, éjszakába nyúlóan dolgoznak az ügyeken, keresik a megoldást. Ezek a tulajdonságok és mentalitás - még ha csak sztereotípiák is - sajnos nem túl vonzóak egy férfi számára.
2020. máj. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, de első információként kapva..., lapoznék.

Ismerkedj jogászokkal, orvosokkal, mérnökökkel!

2020. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
56%

#25: ennyi erovel szinte minden szakma kizárt. Sokat dolgozik, muszakozik, éjjel dolgozik, karrierista, kimerült....

Ismerkedni kell nem dolgozó vagy kényelmes állásban keveset kereső nőkkel, de akkor utána nem kell azzal jönni, hogy a ti penzetekbol is él.

2020. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
#27 Ha jól emlékszem, a kérdező js írta hogy hivatásként tekint a munkájára. Komoly kapcsolata nincs, ügyfeleknek (az ügy lezárása után természetesen), munkatársaknak nem enged kezdeményezni. Nekem ebből úgy tűnik hogy a tipikus "erős, független nő" kisugárzása van. Persze lehet hogy ez mozi vagy sütés-főzés közben teljesen más, de így nehéz eljutni odáig.
2020. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
#28: akkor pedig szintén egy erős, nem kisebbségi komplexusos férfit kell keresni.
2020. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Akkor engem balra húznál a Tinderen? Én is jogász vagyok, szerintem még korodbeli is...én adnám, ha a barátnőm is jogász lenne.
2020. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!