Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az exem a lakótársam, ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem a lakótársam, ezt mikor érdemes közölni?

Figyelt kérdés

Mikor anno összeköltöztem az exemmel,nagyon jó lakást találtunk, nagyon jó áron és helyen. Egyetemista vagyok,diákmunkából élek, így nem szívesen kerestem volna rosszabb opciót, miután elhidegülés miatt szakítottunk.


Most kevesebbet fizetünk fejenként rezsivel együtt, mint ha egy szobát bérelnék, ami a mostanitól jóval kisebb, és arra még a rezsi is jönne.


Egyébként talán ha 3 szót szólunk egymáshoz egy nap, azt sem igazán tudjuk, hogy mi van a másikkal, eléldegélünk egymás mellett külön szobában. Viszont teljesen érthető módon egy alakulóban lévő kapcsolatban ez zavarhatja a másik felet,vagy kizáró ok,de azonnal első randin furcsa lenne azzal nyitni, hogy ja amúgy az exemmel élek..Mikor, hogyan lenne célszerű elmondani? Egyáltalán csak úgy a semmiből közölni,vagy?


2020. jún. 2. 13:28
1 2 3
 21/29 Ramos ökle ***** válasza:

13-as, szerintem ez elsősorban bizalmi kérdés. Ha nem bízik valaki magában és a másikban, akkor meg sem hallgatja az okokat. Valamelyik utánad válaszoló is ráerősített erre, h nem bízna a másikban. Ez persze általánosítás és óvatosság, aki fél, az fél, de ha van rá okuk, hát tegyék.

Másodsorban szerintem ez az elfogadás hiánya inkább, h nem érdekli őket, h miért laknak együtt, mert nem értenének meg egyetlen okot sem.

Az én exem fizetett a másik szobáért, szóval befektettem az ezen nyert pénzem a jövőbe, és jól tettem, ott indult el a karrierem.

Az meg, h az itteni búslakodó srácok mi miatt nem találnak nőt, elég merész lenne 5-6 válasz alapján biztosra kijelenteni.

2020. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Engem ez őszintén nem zavarna, így nekem bármikor mondhatnák. Én is egyetemista vagyok és tudom, hogy mennyire nehéz kollégiumba kerülni, megfizethető albérletet találni és normális lakótársat találni... én sem költöznék el a helyedben csak azért, mert az exemmel élek együtt. Sokféle emberrel laktam már együtt, lányokkal és fiúkkal is, és a többségével pont annyi kapcsolatom volt, hogy "szia!-szia!", "levittem a szemetet", "elfogyott a wc papír" stb., szóval közünk nem volt egymáshoz. Amíg normális, értelmes, kulturált lakótársam van, addig engem aztán nem érdekel, hogy ő kicsoda, micsoda, mivel foglalkozik és akár az exemmel is élnék együtt, ha az is működőképes lenne. Ezen az oldalon mindenki csak abban tud gondolkodni, hogy a lakótársak éjjel-nappal dugnak (ehhez még korábbi kapcsolat sem kell, mert kb. mindenből ezt hozzák ki, ha két ellenkező nemű ember él együtt), de a valóság totál más. Én azt mondom, hogy nem kell ezt előre bejelenteni (akkor pont az lenne a fura, hogy ezt miért kell így közölni, miért tartod annyira fontosnak), titkolni sem kell, szimplán csak lehet róla beszélni, ha felmerül a téma, hogy ki hol lakik stb.
2020. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor mondd el, ha feljön pl egy ilyen beszélgetés. Ki hogyan viszonyul az exekhez, tartja-e velük a kapcsolatot. Ha a lány azt mondja, hogy neki nem fér bele az exekkel való bármilyen nemű kapcsolattartás, akkor ez sem fog neki beleférni, hogy te együtt élsz vele. El sem kell mondanod. Elég ezt az 1 kérdést feltenned és máris kiderül, hogy hogyan viszonyulna a helyzethez.
2020. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
34%
Te kérdező, és az exed mit szól majd, ha te haza állítasz egy új versenyzővel? Pláne ha rátok nyit, mikor pakol a fürdőben.
2020. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Internetes ismerkedés esetén persze evidens hogy hamar el tudja mondani az ember, feljön a lakás téma gondolom elég hamar, habár nem tinderezek vagy társkeresőzök.


#23,ez mondjuk tényleg egy jó megközelítés, köszönöm!


Azokkal nem tudok mit kezdeni, akik szerint fel kellene adnom egy 30+1/2 rezsis lakást 5 percre az egyetememtől azért, hogy minimum 50+rezsiért szobát találjak mikor 60ezer ftból élek diákmunka révén. Kiemeltem hogy nem várom el senkitől, hogy elfogadja a helyzetem,de érdekes, hogy mennyien titulálják egyből r.bancnak/hűtlen f**znak azt, aki az exével lakik, úgy, hogy egyébként ennek az egy infónak vannak a birtokában.

Nálunk pl egy éve így megy, azt sem tudjuk hol dolgozik a másik, nem hogy még együtt igyunk és lefeküdjünk egymással.


Az viszont igaz, hogy engem ez egyáltalán nem zavar, hiszen minden szempontból megfelel. Hülye lennék hitelt felvenni az egyetemi éveimre, ha van egy ilyen jó lehetőségem. Ha adódna hasonló, természetesen mennék.

Szerencsére sikerült ötletet is kapnom a kérdés kapcsán a sok felháborodás mellett.

2020. jún. 2. 17:30
 26/29 A kérdező kommentje:

#25 miért, egy lakótárs mit szól,hogy ha a konyhaasztalon élvezed ki a párod amikor hazaér?

Szerintem kultúr emberek akkor sem a közös terekben élik a nemi életüket, ha nem az exükkel laknak.


Egyébként mivel abszolút nem foglalkozunk egymással, valószínűleg hidegen hagyná hogy kivel fekszem le,ahogy engem is, hogy őt ki "pakolja",ahogy ez az elmúlt egy évben is volt.

2020. jún. 2. 17:37
 27/29 anonim ***** válasza:
43%
Ez felejtős. Nincs szükségem felesleges bonyodalmakra.
2020. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rögtön így direktben, de valahogy azért kerüljön elő a téma, hogy ki merre, kivel lakik, lehetőleg minél hamarabb, és mondd el az érveket úgy, ahogy itt. Azután vidd is haza (ne rögtön persze, de ezt is az elején.) Lehetőleg olyankor, amikor otthon van az ex is. Ha már 1 éve azt se tudjátok, hogy mi van a másikkal, őt biztos nem fogja zavarni, az új meg rájön, hogy nincs itt semmi látnivaló, van egy lakótársad, és kész.
2020. jún. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
43%
Necces a téma...egyik volt exem elfelejtette közölni, hogy amúgy egy munkahelye az exével...nem is ez paprikázott fel akkor, hanem, hogy miért nem mondta korábban. Na mindegy, aztán elengedtem a dolgot, ha félrebаsznаk, akkor félrebаsznаk, úgyse tudsz mit tenni...
2020. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!