Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok szerintetek számít párkeresésnél a politika? Nektek mennyire fontos a másik nézete?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy találkozgatom már egy ideje egy lánnyal és egyébként minden szempontból megfelelne és nagyon jól kijövünk, de nemrég szóba jött és kiderült, hogy teljesen más politikai nézetei vannak.

Úgy gondolom a mostani helyzeteket tekintve nem nehéz kitalálni, hogy melyik két oldalról van szó politika terén. Ráadásul még a családi és baráti kör is szembenáll ilyen téren, szóval rengetegszer feszültség szíthat ha valahol szóba kerül.

Engem mondjuk annyira nem érdekel a politika, de megvan a véleményem és nem tudom mennyire lehet hatással így a kapcsolatra. Van másnál hasonló helyzet? Nektek mennyire feltétel ez párkeresésnél?



2020. júl. 1. 18:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat számít.


Mondjuk őszintén érdekelne, hogy lehet azonos az értékrendje két embernek, ha nagyon eltérően gondolkoztak a politikáról. Az értékrend ugyanis nagyban befolyásolja az oldalfoglalást.

2020. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Gondolkodó legyen. Két gondolkodónak a politikai és egyéb nézetei is meg fognak egyezni az idő múlásával.
2020. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
Tok egyszeru, nem politizalunk. Alapdolgokban egyezunk, de mivel en kevesbe asom bele magam a politikaba (es igy teljesen boldog vagyok), o pedig nem dongeti a mellet a velemenyevel, semmilyen gondot nem okoz itthon, van millio mas temank amit at tudunk egyutt ragni. Nagyvonalakban hasonloan gondolkodunk, baratainknal viszont az egyik fel fb-on is es barati tarsasagban is habzo szajjal politizal mig az asszony csendben puffogva a masik oldalt tamogatna. Na az ilyen nalam nem mukodne.
2020. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Exem nagyon erősen állt az egyik oldalon, az egész családjával. Mi inkább sehol, de ha muszáj, a másik oldalon.

Odáig ment velem a srác, hogy amiért nem akartam bemenni szavazni, majdnem autóbalesetünk lett, úgy vezetett mérgében, nem mehettem el egy koncertre, mert az énekes a másik oldalon állt.

Sorolhatnám.

Utólag látom be, hogy előbb kellett volna menekülnöm, de roppant gyorsan.


És nem rajtam múlott a dolog, felőlem azt szeret, akit akar. Rajta kívül senkivel nem okozott gondot a politika, pedig nem mindenkivel értettem egyet.

2020. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem szekszelek fideszessel.
2020. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

#11!


Úgy, hogy nagyon ritka, amikor valaki annyira szélsőséges irányzatot képvisel, hogy másik értékrendjével ne legyen átfedés.

Általában nem az értékrenddel van gond, hanem az adott oldal médiája által közvetített dolgokkal.

Ha a párom felháborodik valamin, akkor megmutatom a másik oldal tolmácsolásában ugyanazt a hírt. Azonnal másként látja a dolgokat.

2020. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Itt konkrétan arról van szó, hogy én mindig is Fidesz ellenes voltam a családom és barátaim is a lány és a családja pedig nem. És régen mindig viccelődtem, hogy nem jönnék össze ilyennel, de most itt van és egyébként minden más passzolna, csak ez az ellentét...

De próbálom elnyomni azzal, hogy engem annyira úgysem érdekel a politika

2020. júl. 1. 22:28
 18/22 anonim ***** válasza:
49%

Engem ne mérdekel a politika, szóval egészen addig nem számítana, hogy a párom milyen irámnyzathoz érzi magát közel, amíg nem erről szólna az élete.

Tehát pl. az ilyen ßuzisimogató, "black lives matter" meg hasonlóktól inkább kíméljen meg a sors. Az nem számítana, ha amúgy támogatja ezeket a dolgokat, de ne hangoztassa és ne ekörül forogjanak a mindennapjai.

2020. júl. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Igen, nálam számít.

A politika nem az, hogy idióták fröcsögnek a parlamentben, mert az nem kifejezetten érdekel, viszont társadalmi kérdésekben fontos, hogy hasonlóképpen gondolkozzunk. Nem kell, hogy mindig mindenben egyetértsünk, de az alap értékek egyezzenek. A kommunikáció sem mindegy: mi a párommal tudunk úgy nem egyetérteni, hogy ne bántsuk meg a másikat és ne döngöljük a földbe.

2020. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!


A probléma ott van, hogy te valami ellenesként definiálod magad. Pártpolitikától mentesen fogalmazd meg magadnak, hogy milyen értékeket tartasz fontosnak!

Lehet, hogy ezután már nem is lesz olyan nagy ellentét közted és a párod között.

2020. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!