Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tetszem egy nőnek akivel barátok vagyunk, szerintetek kezdjek párkapcsolatot vele, vagy inkább hagyjam és maradjon minden úgy ahogy most van?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy teszem neki úgy is, vonzódik, szimpatizál velem. Kedves személyiség, jól elszoktunk beszélgetni, jól elszoktunk lenni, megértjük egymást és élvezzük egymás társaságát. Ő neki a tavaly lett vége egy komoly kapcsolata ami 7-évig tartott, annyira komoly volt, hogy házasságot terveztek de a végén vége lett, én nem lett semmi, mert a férfi összejött egy másik nővel és őt vette el.(Szóval egy ideig párhuzamosan csalta.)

A szakítás nagyon megviselte és pár hónapra rá ráírtama lányra, az anyám tanácsára, hogy beszélgessek vele. (Anyám és a lány/nő anyja munkahelyi kollégák.)

Megsajnáltam és gondoltam ráírok, mert én sem vagy eleresztve ismerősökkel és túlnagy barátitársasággal és nekem sem volt senkim (meg jelenleg sincs), és elkezdünk beszélgetni, megismertük egymást és barátok lettünk. Ez idén januárban történt. Mármint a közelebbi megismerkedés és a beszélgetés kezdete.

Most dilemmában vagyok mert elkezdett célozgatásokat tenni, a párkapcsolat irányába. Az a gond, hogy én is nagyon vágyom egy kapcsolatra de nem vagyok szerelmes belé és nem vonzódom hozzá olyan formában viszont meg mint barát egy remek ember és kellemes társaság, nagyon jó személyiség, jól megértjük egymást.

Viszont most itt lenne a lehetőség a párkapcsolatra, csak az van, hogy nem vagyok szerelmes és nem vonz szexuálisan, úgy nincs meg az a vonzódás és a kémia.

Úgy gondolom, ha kapcsolatba kezenék vele, lehet önbecsapás lenne, semmi nem lenne olyan már mint most?

Meg az is felyemben mocorog, hogy lehet elszalasztok egy jó lehetőséget, ami már lehet, hogy nem fog megadatni többet az életben mivel mert már 33 lassan 34 éves vagyok?

Mit tanácsolnátok?


Ő 34 éves nő én 33 éves férfi vagyok.



2020. júl. 2. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem vonzódsz hozzá, nem vagy szerelmes akkor hagyd. Kevés idő telt el, ő is csak vigaszra vágyna.
2020. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van. Sajna nincs szerelem iránta, nem érzem belül, nincs szexuális vágy és vonzódás, hogy szinte minden nap szeretkeznék vele (trófeákat meg zárójelben sem gyűjtök, csak azért mert ő vonzódik) viszont nagyon jó a társaság és egy remek ember, nem akarom emiatt elveszíteni a barátságát és mindent.
2020. júl. 2. 19:57
 3/18 A kérdező kommentje:

Hogyan mondjam meg neki, hogy maradjuk baráti távolságban, de tartsuk a jó viszonyt és a barátságot?

Lehet ezt, hogy semmi se sérüljön? El lehet kerülni az érzelmi sérüléseket?

2020. júl. 2. 20:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben elkerülhetetlen a sérülés, illetve nagyon nehéz okosan cselekedni. Ha megmondod neki az igazat, valószínűleg fájni fog neki, de ha nem mondod meg neki, akkor azt hiheti, hogy te is úgy gondolsz rá, ahogyan ő rád. Érthető, hogy benned is felmerült, hogy mi van, ha elszalasztasz egy párkapcsolati lehetőséget, de ha nem érzel iránta semmit, akkor szerintem nem lenne túl sok értelme belevágni egy feltehetően nem működő kapcsolatba.
2020. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

"Nézd Ornella!,


Úgy vettem észre az utóbbi időben, hogy te szeretnéd ezt az egészet komolyra fordítani. Én nagyon kedvelem a társaságod, és nagyon jól érzem magam veled, de nem érzem azt, hogy ebből az egészből több tudna kialakulni a barátságnál. Remélem ez az egész nem fogja megrontani a kettőnk kapcsolatát, mert tényleg nem szeretnélek elveszíteni."

2020. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vonzódsz hozzá ennyi idő után akkor hagyd. Mondd meg neki kertelés nélkül, hogy csak barátként tekintesz rá. Mindenképp fájdalmas lesz neki, ez elkerülhetetlen sajnos.
2020. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Barátságot, egy nagyon jó barátságot és baráti szeretetet érzek iránta. (Szerelmet és testi vonzalmat nem.)
2020. júl. 2. 20:14
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Akkor semmiképp ne menj bele párkacsolatba, magaddal és vele is kitolnál.
2020. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nincs erős testi vonzalom, csak erős lelki vonzalom van a részemről felé, mint barát felé.
2020. júl. 2. 20:19
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nagy probléma ilyen esetben az, hogy a barátság rendszerint megszűnik. Aki többet érez a másik iránt, az nem elégszik meg a barátsággal, illetve pl. nem szeretné azt átélni, hogy a kiszemeltje összejön valaki mással. Én úgy gondolom, hogy jó eséllyel nem fogod tudni megtartani a barátságot, viszont ha nem érzel iránta semmit, akkor hitegetned sem szabad őt.
2020. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!