Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ahogy halad előre az emberiség, egyre szarabb lesz minden, a dolgok, a mentalitás, a párkapcsolatok, nem pedig fejlődünk az idő előrehaladtával?

Figyelt kérdés

Ja igen, az okostelefonjaink fejlődnek, az igaz, de még mindig nem csinálnak olyan képet mint egy 10-20 éves nikon.. :D


Sok lány ismerősöm szerint poén, hogy utálják a gyerekeket, és csak alkalmi szex kell nekik, mert ők karrieristák.

A filmek szarabbak mint régen, talán 7 éve volt az életrevalók az utolsó jó film, régen évente jöttek ki ilyen szintű filmek.

A zenék szarok lettek, a ruhák szarok lettek, nem azt mondom, hogy régen mindenki patentra szabott szmokingban járkált biztos, de most rengeteg trampli van a fast fashion-nak köszönhetően, a parfümök szintetikus szarok, az igazi parfümök százezrekbe kerülnek, holott régen az volt az alap. Minden mindennapos használati cikk silányabb, szarabb, olcsó megoldások lettek, az emberek jellemével együtt.

Vannak még olyan zenék, filmek, játékok (scarface, vice city stb) ami visszaadja a régi világ hangulatát ahol nem a rohanó világban a futószalagon gyártott szar gyártása volt a menő.


2018. júl. 4. 18:48
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
15%

Mert az ember önző, egoista, csak magára gondol. Én is észre vettem, hogy míg szüleim idejében csoportok voltak, fontos volt egy közösséghez tartozni, manapság meg egyének vannak, tehát nincs csoport, nincs akkora szükség a közösségre.


Az ember nem foglalkozik saját magával, az anyagiakat hajszolja, de az, hogy az érzelmi intelligenciáját és önismeretét fejlessze, az már luxus.

Sokan azt hiszik, hogy pénzzel meg lehet venni bármit.


A mozikban tényleg egyre sz..rabb a kínálat, ezért nézek sorozatokat, azok sokkal jobban lekötnek.


Manapság sajnos egyre kevesebben olvasnak könyveket, gyatra az emberek szókincse.

Rengetegen önbizalomhiányosak, gátlásosak.

A szülők sz..rnak a gyerekükre, nem nevelik, odaadják a telefont, leültetik a laptop elé, hogy a gyerekkel még véletlenül se kelljen foglalkozni.

De akkor minek csináltak?


A másik sarkalatos pont, hogy egyre betegebb, elhízottabb az emberiség. Sok sz..r kaja, nulla mozgás, stresszes életmód.


De én úgy vagyok vele, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Mindenki saját életének a kovácsa. A tetteikért úgyis ők a felelősek.

2018. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%
2018. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
14%
Jó meglátás,és igaz!
2018. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
35%
2018. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
20%

A fontos a lényeges dolgokra amikre vissza tudnánk emlékezni a boldog pillanatokra nagyon kevés időt hagyunk.


Nagy kevés idő az mondjuk 70 év alatt amit igazán az élettel töltünk. Szinte lóf**asz.

2018. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
22%

Ezen már én is elgondolkoztam, hogy ha 30 éve vásároltam volna be egy áruházban egy háztartásra használati cikkeket, akkor jobb minőségű termékeim lennének, mint most.


Bár nem tudom, hogy ennek mi köze a párkapcsolatokhoz, a liberális züllesztés már jó ideje elindulta szex és new york-os korszakból.

2018. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%
Semmi sem szarabb, sőt, egyre kényelmesebb világban élhetünk, max. a nosztalgia szépíti meg a gyerekként megélt "boldogabb napokat".
2018. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
95%
Miből gondolod, hogy ezek régen jók voltak? Ha már párkapcsolati témakörbe írtad a kérdést, akkor mondjuk miért feltételezed, hogy azok régen jók voltak? Egy rakás dologgal lehetne cáfolni.
2018. júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
25%

Mert az anyagi jólétre helyezik a hangsúlyt, nem a lelki jólétre. Einstein is megmondta, ha elér az emberiség egy technológiai fejlettséget, saját magát fogja végül elpusztítani, összeomlik a társadalom. Az énközpontúság uralkodik, jó és rossz téren is. Jó terén pl. abban mutatkozik meg, hogy minden jót magának akar az ember, de mit ad cserébe? Rossz terén pedig, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és legsúlyosabb az ő érzékelésében és tojik a másik emberre. Egoizmus minden szinten és oldalról.


Másrészről a férfiak azzal, hogy leléptek vagy kötelezően leléptették őket a világháborúk során, a nőkre hárult a férfi szerep is, ennek elharapódzása a túlburjánzott emancipáció, női egyenjogúság, amiben jelenleg ott tartunk, hogy már a nők is képesek vezető szerepet betölteni a társadalomban és úgymond, nincs szükségük a férfiakra. Hogy most ez kinek jó vagy rossz, döntse el mindenki maga. Pl. a karrieristákra, szingli életmódot olytatókra jellemző ez, pont amiről fent is írsz.


Filmek terén, ha jót akarsz, európai filmeket nézz, nagyon más, mint a hollywoodi tucatfilmet. Svéd, dán, norvég, finn filmeket nézz!


Tömegkultúra van, mindenkire rá akarnak erőltetni egy azonos stílust, nézd meg a mai tizenéveseket, nem látsz igazán egyedi embert, egyedit a szó jó értelmében, mert mindegyik ugyanlyan nyomorék módon öltözködik. De sajnos a húszas korosztályban is ez látható. A zenékről nem is beszélve, tudatosan folyik a tudatmanipuláció, agymosás. Nézd meg a 70-es, 80-as évek zenéit, fényévekkel minőségibbek voltak szövegében és hangszerelésileg is. A számítógépes játékok java erőszakra buzdít vagy olyan fantáziavilágba, ami szimpatikus az embereknek és inkább leülnek elé, minthogy találkozzanak másokkal. Most csak nagyon dióhéjban írtam a problémákról.


Tudatos oktatás (nem csak iskolaira értem) kell az emberiségnek, mert így hamar lehúzhatjuk a rolót.

2018. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
72%
mindenki k urva okos, aki 3 bekezdésnél többet írt itt, de gondolom egyik gyökér se menne vissza lakni a középkorba
2018. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!