Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Aki elmúlt 30 és mamahoteles...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki elmúlt 30 és mamahoteles az ássa el magát ?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
38 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha a 2 szobás panelban él, és a fizuját tekintve nincs esélye elköltözni, akkor igen.

De egy 4 szobás lakásban, pláne családi házban ne.


Én sem lépek le, 5 percre a melóm, és van 4 háló, 2 fürdővel.

2020. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lazy Lover ***** válasza:
65%
Nem kezdjen valamit az életével inkább
2020. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Én itt nem a kort nézem sosem, hanem a gondolkodást! Lehet, hogy valaki 30 évesen még otthon lakik, de közben komoly tervei vannak a jövőre, nem szórja a pénzt hanem takarékoskodik, hogy ha majd úgy adódik, akkor tudjon venni saját lakást.

Ellemben van akiről megvan a véleményem, 30-as kolléganő 41 éves pasija még mindig az anyjával lakik, felvetődött, hogy próbálják meg az összeköltözést, de akkor is a csaj hívogattak a kiadó lakások tulajait, a fickónak meg mindig volt valami kifogás, miért nem tetszik.

2020. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem, hanem kapja végre össze magát és álljon neki önállósodni.
2020. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Tegyük tisztába a dolgokat. Nem az a mamahoteles, aki felnőttként otthon él a szüleivel (bármennyire is így értelmezik sokan), hanem az, aki felnőttként azért lakik otthon, mert önállóan nem lenne képes vagy nem akarja eltartani magát. Ők ilyen téren azokkal vannak egy szinten, akik bár kapcsolatban vannak, de a párjuktól várják, hogy mindent megcsináljon helyettük, rá hárítják a döntéseket és az azokkal járó felelősséget. Őket mégis kevésbé ítéli meg a társadalom.


A 30-as éveim végén járok és még itthon élek a régi gyerekszobámban. Nem feltétlenül saját döntés így alakult. Viszont ismerem a mosógép, mosogatógép működését, nem ijedek meg a porszívótól, mesterszakács messze nem vagyok és nem is leszek, de azért alapszinten főzni is tudok. A munkahelyem céges busszal (ami ingyenes) 15 percre van. Van megtakarításom, amiből itt a környéken vehetnék egy jó állapotú kis házat, vagy egy felújítandó közepeset, esetleg panelt. De miért? Csak azért, hogy elmondhassam, hogy az az enyém és egyedül élek benne? Na és mi van, ha összejövök valakivel és azt mondja, hogy ő nem akar ott élni? Vegyünk egy másikat, máshol? Adjam el veszteséggel? Nem arról van szó, hogy nem tudok elszakadni itthonról, inkább arról, hogy nem látom értelmét. Így viszont ha meghallják, hogy itthon élek, 10 emberből 9 mamahotelesként tekint rám.

2020. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, a harmincas mamahoteles öcsém is végül talált egy harmincas mamahoteles nőt.
2020. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ős látod te még szülőkkel lakók és szintén szülőkkel lakók közt is különbséget teszel, nem értem akkor mit csodálkozol ha mások különbséget tesznek nem szülőkkel élők és szülőkkel élők közt. Persze mindenki (te se vagy kivétel)elfogultan húzza meg a határt a “ciki-nem ciki“ tagok tekintetében
2020. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Persze hogy teszek különbséget, mert van különbség és pont ez a különbség a lényeg. Nem mindegy, hogy valaki miért van ebben a szituációban (önállótlan, kiszolgáltatja magát vagy tudatos döntés, amin adott körülmények között változtatni képes). Ha mindenkire rámondod, hogy "mamahoteles", aki otthon él, akkor az adott embert nem ismerve, csupán egyetlen tény alapján ragasztod rá ezt a jelzőt.
2020. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Ez a kérdéskör valahogy a "van rajta sapka azért, ha nincs, azért" kategória. Ha otthon él gyűjt saját lakásra akkor az a baj, ha albérletben fizet lakbért nem tud félretenni akkor az a baj, ha saját lakása van 10 év hitellel és esetleg olyan helyen ami a nőnek messze/nem akar oda költözni, akkor adja el és újabb hitellel másik lakás akkor az a baj....
2020. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Tök mindegy, hogy mamahotel vagy nem ha nem jössz be a csajnak.


Én is 30 évesen anyuval élek pedig van 300 ezres fizetésem. Az ok az, hogy a munkahelyem itt van 5 km-re, céges busz is megáll 100 méterre tőlünk. Mivel támogatni nem tudna így azért vagyok még itthon hogy spóroljak egy saját lakásra. Pár éven belül szeretnék belevágni egy lakásba hitellel.

Ha albiban lennék akkor elmondhatnám, hogy igen független vagyok csak semmi pénzem nem maradna spórolni egy saját lakásra.

2020. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!