Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha a nők teljesen magabiztosak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nők teljesen magabiztosak azt illetően, hogy minden téren egyenrangúak a férfiakkal, akkor miért olyan nehéz olyat találni, aki ebbe belemegy?

Figyelt kérdés

Én alapvetően a hagyományos családmodellt, nemi szerepeket pártolom, de azok már kezdenek annyira kikopni, hogy nagyon nehéz olyan párt találni, aki ugyanígy gondolja.

Éppen ezért hajlandó vagyok kompromisszumra.

Erősen kétlem ugyan, hogy a nők el tudják látni maradéktalanul a férfi szerepeket, DE (!) adok nekik erre lehetőséget.

A kompromisszum a következő:

Mindketten dolgozunk, mindkettőnk karriere fontos, minden döntést közösen hozunk (az olyanokat is, amikhez kizárólag racionalitás kell), és minden teendőt megfelezünk, amíg a nő

- egyetlen egyszer sem fakad sírva vagy lesz idegbeteg a munkahelyi nyomás miatt

- egyetlen egyszer sem vesz ki szabadnapot, vagy hoz később megbántható döntést menstruáció miatt

- fél vagy max. 1 év után visszamegy dolgozni gyerek mellett is, de mégis jó anya tud lenni (ha a gyerek minimálisan is hozza az elhanyagoltság és anyahiány jeleit, akkot annyi)

- egyetlen egyszer sem alkalmaz érzelmi manipulációt

- egyetlen egyszer sem fogad el a férfi kollégáktól olyan segítséget, amik nem a kötelező együttműködés részei


Ha a nők hatalmas mellénnyel biztosan abban, hogy tökéletesen egyenlőek tudnak lenni a férfiakkal, akkor miért van bajuk ezekkel a kritériumokkal? Hiszen akkor könnyedén tudják már csak a puszta alap létükkel teljesíteni őket, nem?



2020. nov. 26. 16:13
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a rakat férfigyűlölő akárkit, akik itt vannak, hihetetlen...és még akkor az incelekkel vannak elfoglalva....
2020. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
az egyenlőség sohga nem lesz megvalósítható, méghozzá a gyerekszülés maitt. Már eleve hátrányban van a nő hozzád képest karrier szempontjából, ha nem szült, azért, ha szült, azért. Maga a szülés is a nő testét veszi igénybe, a legtöbben a terhesség végén már nem is bírnak úgy és annyit dolgozni. Aztán meg mi az hogy fél év múlva dobjuk bölcsibe, mégis ki akar úgy gyereket, hogy a szive kell megszakadjon a síró gyerek láttán, mert anya meg apa lepasszolja őt napi 10 órára? (ugye 1-1 óra a munkábamenet). Nem is lenne egészséges eleve. Az viszont igen, ha anya is otthon van egy évet minimum, meg apa is otthon van egy évet minimum, aztán esetleg, de még a kétéves is necces...a gyereknevelésről nem is beszélek, ha beteg a gyerek, rohanni kell, ha te is megcsinálod ezt, a kollégáid lassan kihagynak majd minden fontosabb projektből, mint későn beérő, neked már csak a szar feladatok jutnak, a jókat elveszik a kollégáid, ha sokat vagy a gyerekkel, elkönyvelnek olyannak akire nem lehet annyit számítani és a végén még ki is rúgnak és felvesznek egy másik apát, aki minden mást a nőre tud hárítani. Ha egyenlőséget akarnál, a karriered jelentős visszaesésével kellene számolnod. Persze erre mondhatod, hogy akkor miért nem jó a nőnek a régi családmodell, hogy te hozod a pénzt, ő meg viszi az otthont. Megmondom. Azért, mert akié a pénz, azé a hatalom és senki nem normális, aki más kezébe helyezi az életét, mert ha a férfi mégis úgy dönt hogy lelép a fiatal titkárnővel, akkor ugyan mihez kezd majd 40-50 évesen, nulla karrierrel, még takarítónak se veszik fel. Tucatjával látunk ilyet. Ettől még a helylel közel egyenlőség is jó, amiben a férfiak legalább tényleg próbálnak bezsállnia ygereknevelésbe és minden másbank si támogatják a nőt, akinek még így sem lesz a ygerek miatt olyan karrierje, mintha napi 10 órát dolgozhatna egy multinál szingliként vagy olyan nőként, akinek a férje kvázi nőként viszi a házimunkát és gyereknevelést.
2020. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyenrangú, nem jelenti, hogy egyforma. Férfi és férfi között is hatalmas a különbség a stressz kezelést, érzelmek kimutatását stb. tekintve.

Ami engem illet a nagy részét tudom teljesíteni. Ami teljesen jogtalan, az a menstruációs görcs miatti szabadság kizárása. Szerintem, ha a felét kéne csak elviselned munka közben, mint amit egy igazán görcsölő nőnek egyből átgondolnád a dolgokat. Nem úri jó kedvében megy szabira az ember.

A másik a gyerek. Eleve nem szülnék olyannak, aki szerint egy fél éves babát egészséges bevágni a bölcsibe, mikor anyagilag simán megoldható lenne, hogy otthon nevelkedjen.

Te minden vagy, csak jó társ nem. Megértés és segítségnyújtás nyomokban sincs benned, ahogy empátia se.

Soha nem szülnék egy ilyen embernek. Sokkal előbb vállalok gyermeket egyedül, mint hogy kényszeres azon küzdjek, hogy a rideg, számító, követelőző "páromnak" megfeleljek.

Szerintem egy kapcsolat épp arról szól, hogy ments vár legyen az ember számára, bármi is történik a külvilágban. Hogy amikor haza ér, letehesse a terheket és szerető emberek vegyék körül. Ha otthon is csak az őrmester vár, akinek mindene a katonás rend és fegyelem, akkor hol pihen meg az ember? Nekem valami egészen másról szól a gyermek vállalás és a párkapcsolat is mint neked kérdező.

Pedig nem hiányzom a munkából mensi miatt, nem hozok meggondolatlan döntéseket, nem kapok otthon hisztigörcsöt a meló miatt (bár eleve olyat dolgozok amit szeretek), nem használok érzelmi manipulációt és nem fogadom el, ha velem szemben alkalmazzák. Ugyanakkor egészséges emberi és munkatársi kapcsolataim vannak, amikbe bőven belefér egymás segítése és valószínűleg jó anya leszek (most is gyerekekkel dolgozom). Bár nekem pont a jó anyaság egyik alappíllére, hogy nem dobom be a gyereket az első adandó alkalommal a bölcsibe, gyerek megőrzőbe stb. Kinek hol kezdődik a jó anya titulus....

Mindenesetre olyan párt keresek, akinek vannak érzelmei és képes az egészséges kötődésre, nem csak velem, hanem a munkatársaival és más emberekkel is. Olyat, aki elfogad, aki rugalmas, megértő és türelmes. Mert minden ember életében vannak olyan napok, akár hetek, mikor szüksége van egy támaszra, mikor csak oda akár bújni a párjához és anélkül elmesélni mi a baj, hogy a másik ítélkezne. Cserébe én is ilyen vagyok, legalábbis igyekszem odatenni magam. Ez a minimum ami egy egészséges párkapcsolathoz kell. Ez adja az érzelmi stabilitást és biztonságot.

2020. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 lizzi77 ***** válasza:
100%

Egyszer láttam talán a Galileo-n egy olyan kísérletet, hogy egy fickó hasára olyan izom stimuláló tapaszokat raktak, amivel a szülési görcsöket lehet imitálni.A pasi 2 órán keresztül bírta, aztán feladta.

Mindenki manipulál érzelmileg, tudattalanul is, ez elkerülhetetlen.

És hogyan tanulj bele a munkakörödbe, ha nem kapsz hozzá segítséget, úgy mégis? Nettó marhaság.

Én is volt, hogy sírva fakadtam a tehetetlenségtől, elismerem, igaz,új munkakörben, alig segítséggel, 6 havi túlóra után. Viszont nem piálok, száguldozok autóval, vagy megyek horgászni, mint a férfiak 80%-a feszültség levezetésként.

És mégis az anyahiány jelei mik lennének? És ha apahiánya van, akkor apának lesz "annyi"?

2020. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a rakat férfigyűlölő ..."


Te magadnak vagy? Ez a kis phasz kérdező tartja magát többre.

2020. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Te valami szociopata vagy, öcsi. Amit felvázolsz az köszönőviszonyban sincs egy emberi kapcsolattal, vagy a való élettel.
2020. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
2%
Nézőpont kérdése ez az egyenjogúság téma. Mindig panaszkodnak, hogy a férfi hamarabb betöltheti ugyanazt a pozíciót, de pl. amikor húszonévesen kereskedelmi végzettséggel bolti eladó állást kerestem, ha interjú után 1 héttel visszamentem, már mindenütt nők álltak a pult mögött. Szóval nem mindegy a szitu.
2020. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Ritka nagy idióta vagy kérdező!
2020. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
84%
Az egyenjogúság pont nem azt hirdeti hogy ha a férfi a toxikus maszkulinitása miatt nem mer sírni akkor nő se trgye, hanem hogy a férfi is nyugodtan kimutathatja az érzéseit mert az nem a gyengeség jele.
2020. nov. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már, fogalma sincs a kérdezőnek sem a maszkulinitásról, sem az egyenjogúságról, sem a nőkről, sem a menstruációról, sem a gyereknevelésről. De a kapcsolatokról sem :-)
2020. nov. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!