Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért vitatkoznak ennyit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vitatkoznak ennyit a nők az alfa fogalmán, amikor annyira egyértelmű?

Figyelt kérdés

Rengetegszer amiatt megy félre a vita, mert pozitív tulajdonságot tulajdonítanak a kifejezésnek és elkezdenek rugózni a definíción, ahelyett, hogy elfogadnák, hogy Kalányos Nintendó is lehet alfa, ha sikerült neki meghúznia nőt anélkül, hogy invesztált volna belé bármit is, vagy sikerült elérnie, hogy élősködhessen bármilyen szerelmes lányon.


Az alfa azt jelenti a párkapcsolati terminológiában, hogy olyan férfi, aki elég értékes ahhoz, hogy a nők pusztán a szexuális kisugárzása miatt legyenek vele, illetve a nő hajlamos szerelembe esni belé.


Tehát, attól, hogy te, Kiss Julcsi sosem jönnél össze önző, bunkó tetű emberrel, még számos más nő igen.


Ahogy attól, hogy te utálod Hitlert/Sztálint/Kim-Jong-Unt vagy bohócnak tartod Viktort vagy Trumpot, attól még mindannyian vezetők. Stimmt?


Miért olyan nehéz felfogni, hogy a fogalmak definíciói nem attól függenek, hogy te érzelmileg milyen töltetet tulajdonítasz az adott fogalomnak?



2020. dec. 2. 17:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem ez az alfa. Nekem soha nem fogja a baszós majom az alfát jelenteni.


Mondtam már párszor, Criminal Minds-t, ha néz valaki, egyszer arról beszélnek, hogy a bántalmazott nő nem fog megnyílni két alfának (Rossi és Morgan), ezért Reid-et, az egyetlen "bétát" küldik be hozzá. (Aki mellesleg a rajongók kedvence.)


Nekem ez az alfa. Határozott, döntésképes, magabiztos, vezető, védelmező egyén.

2020. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem érted meg, hogy a hierarchia relatív? Neked alfa, mert feletted át, neked ugat, te csicskuksz be ilyeneknek.

Nekem nem alfa, ilyeneket eszek reggelire.

2020. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Te nagyon súlyos eset vagy :D
2020. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Kalányos Nintendó és társai nagyon messze vannak az álfatól.
2020. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
A #1-es leírta a lényeget, stimmt?
2020. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#1: "ezért Reid-et, az egyetlen "bétát" küldik be hozzá. (Aki mellesleg a rajongók kedvence.)"


Eric Cartman, Al Bundy vagy az Üvegtigrisből Sanyi is sokak kedvence, de ettől még egyik sem lesz alfa.


"Nekem ez az alfa. Határozott, döntésképes, magabiztos, vezető, védelmező egyén."


A mai világban lehet hinni akár a lapos földben is.


Komolyra fordítva, amiket felsoroltál azok olyan fogalmak, amiket bárki magáénak tudhat, TANULHATÓ és meg is játszható.


Illetve relatív is, ahogy a 2-es válaszoló is pedzegette, egy cigánylánynak a cigánysoron határozott és magabiztos lehet a kanja, aki halálra rugdossa a főnökét, aki nem fizette őt ki azért mert be sem járt dolgozni és ellinkeskedte a munkát, egy budai úri nőnek ugyanez a viselkedés taszító.


Egy cigánylánynak vezető lehet a kanja, aki ráüvölt, hogy "Főzzél valamit te k...va!" meg védelmező, amikor a csöves aprót kér, az meg kirugdossa belőle a lelket is, hogy a csajomhoz hozzá ne szólj te retek.


Egy értelmesebb nőnek zsarnokoskodó tahó meg agresszív bűnöző bunkó.


Szóval ezek a fogalmak csak arra jók, hogy a nők "nesze semmi, fogd meg jól" módon a társadalmi elvárásoknak megfelelően tudjanak visszautasítani egy nekik nem tetsző férfit, akit szexuálisan sosem tudnának kívánni, ugyanakkor az illető emberileg megütötte azt a mércét, hogy amennyiben a körülmények változnak (akár a férfi színvonala javul egzisztenciálisan, akár a nő dönt úgy, hogy kiélte már magát és családot kéne alapítani vagy csak kéne egy stabil pár, akit be lehet mutatni a családnak) akkor minden felelősség nélkül tudja azt mondani, hogy "Béla, te mennyit változtál! Hogy megférfiasodtál..." de mindezt továbbra is úgy, hogy a belső tulajdonságokon van a hangsúly.


Sokkal cikibb lenne nyíltan bevallani, hogy "külsőre nem jössz be, de nem is undorodom tőled annyira, szóval ha valami extrát még villantasz, legyen az egzisztencia, megnyerő személyiség, stb. akkor benne vagyok a veled való párkapcsolatban". ez már olyan sugar babys lenne...


"Normális" nőnek derogál az ilyesmit nyíltan kimondani. Nem teregeti ki a lapjait, hiszen tudja, hogy még az okos férfit is képes örökös kételyek között tartani a végtelenségig, hogy "Vajon tényleg szereti őt, vagy csak az egzisztenciájáért van vele?"

2020. dec. 2. 19:52
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, én alfa hím vagyok, definiálom magam.


okos céltudatos egyetemista vagyok, az egyik legnehezebb hazai egyetemen. Küzdök a céljaimért, bár nem nagyon kell tanulnom, elvégre zseni vagyok. Határozott férfi vagyok, nem félek semmitől, a pókokat kivéve. Fóbiája még egy alfának is lehet, nem ciki. Emellett sportolok is, van rajtam izom, bár nem vagyok kigyúrt állat. Egy igazi okos, sportos, határozott önbizalommal teli pali vagyok.

2020. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

"Eric Cartman, Al Bundy vagy az Üvegtigrisből Sanyi is sokak kedvence, de ettől még egyik sem lesz alfa."


Nem is ezt mondtam, furák a logikai képességeid. Reid béta, függetlenül a rajongóktól, de a bétasága ellenére mindenki kedvence, mert nem egy álokos nőgyűlölő szardarab.

2020. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

#7:

Ez már azért is hülyeség, mert kizárólag a fiúkák (nem férfiak!) lovagolnak ezen az alfa témán. A nők nagyívben tesznek rá, így nekik nem is kell semmit nyíltan kimondani.

2020. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Én miért nem dönthetem el magamnak, hogy kit tartok alfának?
2020. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!