Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10/9 ember lakáshoz jut Budapesten is 30 éves kora előtt? Facebookon most szétnéztem régebbi ismerősök körében, kb 8 nál is azt láttam kiírva, hogy vásárolt/kapott egy házat szülőktől Budapesten 25-30 évesen? Mindenkinek ennyire jól megy?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 16:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%

10.-nek.


Én 3...nem 5-nek, Majamiba!

2020. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
59%

1. Nem tudom, neked milyen ismerőseim vannak, nekem a több száz ismerősöm közül egy sem írta ki, hogy lakást kapott, vett stb.

2. Van különbség aközött, hogy vesznek a szülők egy lakást, vagy segítenek az önerőt kifizetni, a hitelt meg te veszed fel. A legtöbb embernek hitelre van lakása.

2020. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

#7: Egy gyerekről beszélsz!

Nyilván a szüleitől kapta.

2020. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%

12 van különbség bizony, de segítségnek segítség ha "csak" az önerővel segítenek be (és Budapesten ez inkább 5+ millió körüli segítséget jelent) ami pont azt a határvonalat jelenti, hogy beragadsz az albérlet fizetésbe, vagy elkezded törleszteni a sajatot.

Én egyébként nagyon jó dolognak találom ha egy szülo segíti ezzel a gyereket, én is szeretném az enyémeket. Az én szüleim nem így gondolták.

2020. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#13 Olvassad el még egyszer, és értelmezzed.

SULI VÉGÉRE lakást és kocsit VETT. Gyönyörű volt, osztályon felüli szépség. "MEGDOLGOZOTT" a lakásért és a kocsiért. "

2020. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
"Évfolyamomból, a gazdagok gyerekein KÍVÜL 1 azaz EGY lány volt"
2020. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ, milyen az ismeretségi köröd. Én irodában dolgozom, tehát nem a minimálbéres közegben mozgom, és itt is a kollégáim fele albérletben lakik, nincsen se háza, se lakása. És ez a szám folyamatosan nőni fog, mert egyre kevesebb szülő tud könnyen annyit összegyűjteni, hogy tudjon lakást venni akár magának, de a gyereknek főleg.

Nekem pl. szerencsém van, mert a szüleim még pont abban az időszakban kezdtek a munkaerőpiacon, amikor szorgalommal és rendes munkával viszonylag könnyen tudtak lakást vásárolni és még spórolni is (persze, mellette mindketten pluszmunkáztak, fusiztak, ahogy tudtak, de nagyon jól "berendezkedtek"), és aztán tudtak még egy lakást venni a spórolt pénzből később, ill. a nagyszüleimtől is tudtunk örökölni - én pl. örököltem, aztán azt cseréltem le kis hozzáadással egy jobbra. De 20-30 év múlva pont a mi korosztályunk lesz majd a "szülő", akik nagyon nehezen tudnak összespórolni csak a saját munkából egy lakásra valót.

2020. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Egyszeruen durvan elszaladtak az arak. Ami 2009 ben 8 millios lakas volt, az most 22-25 lett. A bèr meg nem lett ennyivel tobb (marmint nem lenne eleg ha ehhez a ber 3 szorosaval bőne, hanem 5-6 szor ennyit kellene keresni, h alkalmazkodni tudjunk a lakasarakhoz).
2020. dec. 14. 10:21
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
2014-ben még jó volt az ár. Ez az átkozott CSOK elrontott mindent. Ez nem kellett volna, emiatt fog bukni a Fidesz.
2020. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
51%

19.-nek.


CSOK? Na az érdekes, nagymuterék falujában évekig eladhatatlanok voltak a házak. Most meg, gyakorlatilag 1 év alatt vagy 15-ről tudok amit megvettek CSOK-osok.

Meg csomó gazdag család, balatoni falvakban házakat.

2020. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!