Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más is érezte, hogy átverte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érezte, hogy átverte az élet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és az egész tinikorom szorongással telt. Még soha nem volt barátnőm. Voltam pszichiátrián, de a pszichiáter azt mondta hogy nincs komolyabb bajom. Egy hónapot voltam kb bent. azóta időközben kiégtem. Sokat gondolkodtam hogy mindez miért történt velem, és arra jutottam, hogy nem tudtam megfelelni a normáknak vagy elvárásoknak. Ez rendkívül fáj. Mert szeretnék már egy rendes lányt magam mellé.

Igazából már nem izgat a szex gondolata se. csak fáj, hogy nekem az egész élet olyan nehézkesen megy...


Próbálom összeszedni magam de nagyon nehéz feldolgoznom, hogy a személyiségem nem kellet soha senkinek.


Volt már valaki hasonló cipőben? Vagy egyedül vagyok ezzel?



2021. jan. 17. 17:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! 🙂
2021. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Noti75 ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Kicsit hosszú leszek, de szeretnék segíteni nektek, legalább annyival, hogy megértsétek a probléma lényegét.

A mai fiatalok, bizonyos szempontból sokkal nehezebb helyzetben vannak, mint az előző generációk. A Világ átalakult, felgyorsult. Szédületes tempóban rohanunk el egymâs mellett, ma már nincs idő valódi kapcsolatok, barátságok kialakulására, pláne elmélyülésére. Nincs idō valódi ismerkedésre, ha nem tudod "két perc alatt" felhívni magadra a figyelmét a kiszemeltnek, akkor már rohan is tovább és ismerkedik egy másikkal, aki nem feltétlen szebb, jobb, okosabb nálad, csak meg tudta ragadni a figyelmét. Felgyorsult a Világ, ma már nincs lehetőség a lassú, fokozatos ismerkedésre, többszöri találkozgatásra, vagy "izgalmas vagy" már az első percekben vagy mész a levesbe. "5perc múlva már el is felejtették", mert már ott a másik potenciális partner, aki viszont izgi.

Azt, hogy mennyire megváltoztak, felgyorsultak ezek a dolgok, azok érzékelik igazán, akik a '80-as,'90-es években nőttek fel. Akkor még voltak valódi közösségek, valódi találkozási, volt idő ismerkedni, akár hetekig kerülgetni a kiszemelt csajt. Ma már nincs. Az emberek "csetszobákban" élik az életüket, ahol nem az a fontos, hogy ki vagy valójában, hanem, hogy hogyan tudod "eladni magad". Mint, ahogy az életben is ma már az a fontos, hogy hogyan tudod eladni magad. Nem az a lényeg, hogy szép vagy-e, okos vagy-e, hanem, hogy mit tudsz vetíteni kifelé. Pláne az online térben, és ugye egyre inkább az online térbe helyeződik át minden. A lényeg ma már egyre inkább az, hogy kisebb-nagyobb füllentésekkel, esetleg ordas hazugságokkal, hogyan tudod izgalmassá tenni magad és az életed a másik szemében. Ha ez megy neked, akkor mindegy, hogy mennyire vagy szép, okos, lesz csaj is idővel. Ha viszont ez nem megy neked, akkor "uncsi vagy" és két perc múlva már tovább is pörfettek rajtad, öt perc múlva meg már el is felejtettek.

Ma már ez így működik, egy képmutató világban élünk, aki ezt érti és kihasználja, az sikeres lesz, aki nem, azon meg átlépnek.

Én azt gondolom, hogy a hiba nem feltétlen bennetek van. Ha valaki egy rohanó és képmutató világban próbál megfontolt és őszinte lenni, annak nehéz dolga lesz.

2021. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, elgondolkodtató adtam is egy zöld pipát! :)
2021. jan. 18. 16:19
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
itt az ideje alkalmazkodni az új szabályokhoz, ahogy én is tesztem..
2021. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!