Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nárcisztikus férfiként hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus férfiként hogy lehetnék boldog kapcsolatban? Vagy rohadjak meg és ne jöjjek össze senkivel?

Figyelt kérdés

Elég sok nárcisztikus vonásom van,ami elsőre úgy hangzik, mintha valami szörnyű ember lennék, a valóságban szimplán egy folyamatos szenvedés az életem. Állandóan azon agyalok, hogy mások vajon mit gondolhatnak rólam, hogy tűnhetnék ki,hogy érhetném el, hogy tiszteljenek,szeressenek,felnézzenek rám. Rengeteget szorongok azon, hogy nehogy megszégyenüljek valamiben. Nem vagyok rosszindulatú és soha senkinek nem akarok rosszat, sőt együttérző is tudok lenni, csak hát általában túlságosan el vagyok foglalva saját magammal.

Na most nyilván ezekkel a személyiségjegyekkel nem igazán vagyok alkalmas egy hosszútávú párkapcsolatra. Nem tudom, mit lehetne tenni, mert azért mégse mondhatom azt magamnak, hogy dögöljek meg és ne legyek együtt senkivel. De akkor hogy érhetném el, hogy kiegyensúlyozott,boldog kapcsolatom legyen, ahol a másikkal legalább annyit tudok foglalkozni, mint saját magammal? Vajon egy ilyen nárcisztikus ember,mint én képes lehet erre?


2021. júl. 7. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Nincs nárcisztikus személyiségzavarod, ez inkább szorongás és megfelelési kényszer.


A tesód meg keveri a szezont a fazonnal, tájékozódj a pszichológiáról pszichológusoktól.


Tessék, itt egy csomó cikk a témában

[link]

2021. júl. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se vagy nárcisztikus. Egy nárcisztikus ember sose ismerné be, hogy az, mert ő tökéletesnek látja magát. :D És szerintem ez tök szimpatikus, hogy felismerted magadban a hibákat. Ha már ezeket felismered, akkor ráléptél a változás útjára. Én sajnos voltam már kapcsolatban egy nárcisztikus emberrel, egy tortúra volt az egész, szerencsére csak pár hónapig bírtam. A probléma velük az, hogy nem képesek felismerni magukban, hogy borzasztóan önzők. Csak saját magukat állítják a középpontba, mindig nekik kell legyen igazuk, hogyha valamivel megbántanak és te szépen és őszintén elmondod nekik az érzéseid, hogy ez meg az bánt téged, akkor leordítják a fejed és elkezdenek téged hibáztatni, hogy te érezd magad szarul, mert persze mindig nekik van igazuk, ők sosem hibázhatnak. Manipulálnak, lehúznak és irányítani akarnak. Na ilyen egy nárcisztikus ember, és ők sosem ismernék fel magukban ezeket a tulajdonságokat. Ha te ezek közül felismertél magadban valamit, akkor az már jó jel, mert tudod, hogy ez nem jó tulajdonság, és megpróbálhatsz rajta változtatni. Kezdve mondjuk azzal, hogyha lesz egy párkapcsolatod, és felismered magadban, hogy megint önzőn viselkedtél vagy folytatod a hatalmi harcokat, akkor megpróbálod magad a másik helyébe képzelni magad és változtatni a viselkedéseden. Én már egy életre megtanultam, hogy olyan emberrel nem szabad lenni, aki játszmázásba és hatalmi harcokba visz bele. :)
2021. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes választ, de még nem láttam olyan nárcisztikust, aki ezt felismerte / beismerte volna. Ettől függetlenül, lehet, hogy vannak nárcisztikus személyiségjegyeid, de nagyon sokan élnek így kapcsolatban, a lényeg, hogy olyan partnert találj, akivel kiegészítitek egymást.

És nagyon pozitív, ahogy így leírod a gondolataidat.

2021. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Menj trápiára.
2021. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy nárci.

Csak nárcisztikus személyiségjegyekkel rendelkezel.

Te tudod fejleszteni magad,vagy pszichológus segit

2022. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!