Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha egy lány sikeresen lediplom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lány sikeresen lediplomázik, tanulságát adva emberi kvalitásainak, máris jobb férfiak közül válogathat?

Figyelt kérdés
És ha igen, mennyivel ugrik meg a hódolók nívója?

2021. szept. 5. 09:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam el a korábbiakat.


Egyetemista fiú vagyok, most végeztem.


Röviden a válasz igen. Egy diplomás képzett férfitól a családja is elvárja, hogy magasabb kvalitású lányt hozzon haza. Illetve férfiként sem jó olyan nővel lenni aki képzetlen, teljesen más intelektuális szinten van, (amennyiben nem csak a teste miatt tartja). Illetve ha képzetlen, anyagilag is rá van utalva jobban sok esetben.


Persze azért a férfiak számára kevésbé fontos, hogy mennyire kitanult egy nő, mint fordítva.


Az, hogy mennyire fog akarni egy fiú, inkább külsőtől és belsőtől függ leginkább. A képzettség inkább csak plusz pont,vagy minimum feltétel egyes férfi rétegeknél.


Korábbi válaszokat nem olvastam, de ismerve a magyar férfiakat, az összes nem diplomás férfi gondolom végig szidott, hogy tanult embert akarsz. Ne foglalkozz velük.

2021. szept. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
69%

A diploma megszerzésével egyetlen "emberi kvalitásról" tud tanúbizonyságot tenni, mégpedig arról, hogy megtanulta, hogyan lehet sikeres az oktatási rendszerben. Ennyi. Ettől sem jobb ember, sem intelligensebb, sem jobb társ nem lesz.

Maga a diploma csak egy darab papír, ahogy előttem már írták. Értéket nem a rajta szereplő adatok és pecsétek adnak neki, hanem a mögötte levő tudás. Ha azzal a diplomával valaki egy JÓ orvos, pedagógus, mérnök, ügyvéd... lesz, akkor lesz értéke a diplomának. Ha meg csak megszerezte, mert jól tudott seggelni a suliban, de nem tud vele érvényesülni, akkor akár el is dobhatja, mert értéktelen. Ma már viszonylag könnyű diplomát szerezni, ez sokaknak sikerül is, valódi értéket mögé tenni viszont kevesebbeknek. Ahogy a kőművesek, cukrászok, hegesztők között is vannak mesteremberek és "fogdmegek", úgy ez a diplomásokra is jellemző. Egy ilyen diplomás pedig milyen plusz emberi kvalitást tud felmutatni? Igaz, hogy gyűlölöm a munkám, nem is keresek vele jól, jó sem vagyok benne, de legalább van diplomám? Hát ez nem túl vonzó.

2021. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
25%
#42: Akkor kezeljen téged egy diploma nélküli orvos és tervezze a házad, autód egy diplma nélküli önjelölt mérnök. Végülis semmihez nem ért, csak érvényesült valahogy az oktatási rendszerben :D
2021. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
72%
#43: Na látod, pl. az értő olvasás sem feltétlenül szükséges a diploma megszerzéséhez és ezt épp az imént sikerült is bizonyítanod. Segítek picit: pl. a jogosítvány megléte is csak azt bizonyítja, hogy megtanultad a KRESZ-t legalább olyan szinten, hogy átmentél a vizsgán (esetleg szerencséd volt) és a rutin/városi vezetésen akkor és ott a vizsgán úgy ítélte meg a vizsgáztató, hogy alkalmas vagy a közúti közlekedésre. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy jól tudsz vezetni. Még csak azt sem, hogy biztonságosan, pl. egy jeges út simán kifoghat rajtad, ha nyáron tanultál és vizsgáztál. A valódi vezetni tudás ezután jön a tapasztalattal. Vagy nem. Mindkettőre van példa szép számmal. Az is megkapta valamikor a jogsit, aki szembe megy fel az autópályára, aki átmegy a piroson, vagy aki büntetőfékezget/leszorít, ha vélt vagy valós sérelem éri. Ugyanez igaz a diplomára, érettségire, szakvizsgára is. Önmagában csak egy darab papír.
2021. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
27%
Ne hasonlítsd már a jogsit egy egyetemhez. Direkt adod itt a hülyét, hogy a diploma semmi, minden szerentcsétlen meg tudja szerezni, de valahogy neked mégsem sikerült :D
2021. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
39%

#45: Látom még mindig nem érted: nem arról van szó, hogy szerintem a diploma egy hülyeség, csak arról, hogy a megléte önmagában nem bizonyít semmit. Mennyivel ér többet egy kókler orvos, mint egy jó autószerelő? Hogyan hasonlítod egyáltalán össze? A közvetlen környezetemben látom, hogy milyen tudással jönnek ki főiskolákról, egyetemekről emberek és azt is, hogy közülük hányan lesznek valóban jó szakemberek és hányan nem.

Ha orvoshoz kell mennem, akkor nem a diplomáját fogom lesegetni, hanem ismerősöktől érdeklődök, hogy kit ajánlanak. Ha így nem találnék, akkor a neten nézek utána az eredményeinek. A diplomájával foglalkozzon a munkáltatója, engem az nem érdekel. Magasról teszek rá, hogy épphogy meglett neki a diploma, vagy hogy kitűnő eredménnyel végzett, számomra az eredményei a fontosak. Ha pedig előbbinek jobbak az eredményei, akkor hozzá fogok menni, mert ő a jobb szakember.

2021. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
40%
A 45-ös tipikus példája annak, aki a diplomától már minimum istennek hiszi magát, olyan egoista. Az egyik legjobb barátom gépészmérnök. Nem ő keres munkát, hanem őt hívják különböző ajánlatokkal, szóval túl rossz nem lehet a szakmájában. Ő azt mondta a diplomáról, hogy akinek van lehetősége, az szerezzen, mert több lehetősége lesz. Ennyi.
2021. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
92%

"Nem ő keres munkát, hanem őt hívják különböző ajánlatokkal,"


Mint mindenkit, akinek van valami normális diplomás végezttsége és fent van LinkedIn-en. Engem is rendszeresen hívnak, pedig nincs kint, hogy munkát keresek.


N

2021. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
88%

"Mint mindenkit, akinek van valami normális diplomás végezttsége és fent van LinkedIn-en. Engem is rendszeresen hívnak, pedig nincs kint, hogy munkát keresek."


Ugyanezt elmondhatják a legalább közepes képességekkel rendelkező villanyszerelők, kőművesek, burkolók, víz-gáz szerelők, cnc programozók... is.

2021. szept. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
95%

49

Igen! De ők nem is tarroznak a "melós" kategóriába! Egy villanyszerelővel simán járnék, egy 0 ambícióval rendelkező sori dolgozóval nem!

2021. szept. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!