Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehetne enyhíteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne enyhíteni a helyzeten, ha a családomnak egy fiúm sem tetszik nekik? 21/l

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy már szándékos az egész. (anyum/mamám/és nagybátyámmal tartom a kapcsolatot)

Az a gond, ha segédmunkát végez, ha túl kreol bőrű, ha külföldi, ha tanyasi, ha túl jókedvű, ha extrovertált, ha szegény, ha buta, ha túl okos, ha vegán, ha volt már előttem 2-3 barátnője, ha neten ismerem meg STB… de mindig van valami.

Szerintem soha nem fogják ezt befejezni. Ezért sem merek beszélni nekik semmiről, mert felnagyítják a dolgokat undorító módon. Kibeszélnek, traktálnak nyomasztó gondolatokkal, elkedvtelenítenek az élettől. Pl: “minden férfi megcsal”.

Titokban sem akarom tartani, mert egyrészt úgyis kitudódik. Nem tudok megfelelő megoldást találni erre.

Külön élek tőlük, de még így is érzem a hatalmukat felettem. Szimplán nem tudom elviselni, hogy mindenkihez negatívan viszonyulnak. Akkor is, ha egy új barátnőről van szó. No contactot ne említsen senki, mert azzal a végítéletemet írnám alá.



2021. dec. 3. 09:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyád már beteges... sőt, beteg.

Jobban járnál, ha valóban a világ túlsó végére mennél férjhez előlük... jó, nyilván nem.

Nem kell felvenni ezeket a hülyeségeket. Normális ember nem talál ki ilyeneket.

2021. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#9 Mi akadályoz abban, hogy kizárd az egyértelműen bolond családodat?

Ez a hozzászólásod számomra már sárgaház, erősen.

2021. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12# anyum még alkesz, füvezik is… konkrétan alig keres fel, de inkább hálát adok ezért. Amikor nagy ritkán kettesben vagyunk, akkor jönnek a nagy anyai szövegek, mintha annyira sokat törődött volna velem. Azzal húzza ki magát, hogy pénzt küldött nekem.


Azért nem vagyok képes kizárni őket az életemből, mert nincs más ember, akire számíthatok. Alig tudtam munkát találni, erre kirúgtak a karantén miatt. Ausztriában vagyok. Másik pedig erős bűntudatom szokott lenni.

2021. dec. 3. 10:18
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy segítenek rajtad, ha bajban vagy, még nem uralhatják az életedet. Sajnos nagyon sokan érzik ezt, hogy ha segítenek valakin, már függ tőle, a tulajdona lehet az elesett illető, és mindent megszabhat neki, mert ki van szolgáltatva. Ez nem így működik.
2021. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítéseket… Annyit tehetek még, hogy nem riadok vissza a lehetőségektől.
2021. dec. 3. 10:28
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a lehetőségektől ne riadj vissza, helyes. Másrészt a családtagjaid pont a bűntudatkeltésre játszanak - hogy nehogy öntudatra ébredj, mert többet a telefonjukat nem vennéd fel. Nincs miért rosszul érezd magad. Nekik lenne, de ők nem fogják. Próbálj kapcsolatokat - baráti, párkapcsolat - kialakítani és olyan emberekkel körülvenni magad, akik szeretettel vannak irántad és akikre támaszkodhatsz. Úgy könnyebb lesz tőlük távol tartanod magad, mert csak lehúznak, tönkretegyenek - hadd juss oda te is, ahol ők vannak...
2021. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elhinni azt a részét, hogy tönkre akarnak tenni, mivel így is kudarc volt az összes emberi kapcsolatom.

Különben sokszor gondoltam erre, hogy talán tudatalatt depressziósnak akarnak látni engem. Sírtam is előttük kb 2 héttel ezelőtt, hogy nem tudok beilleszkedni Ausztriába, de nem hinném, hogy belül örültek volna a fájdalmamnak. Legalábbis aznap.

2021. dec. 3. 10:44
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatosan akarnak tönkretenni nyilván. De nekik tetszik ez a függés, hogy kiszolgáltatottnak érezzenek. És hogy te hálával tartozol. Nem tartozol semmivel.
2021. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikus emberekkel nem szabad foglalkozni, mert mérgezőek.

Rád erőltetik a kishitűséget, önbizalomhiányt, depressziót okoznak, ha fogékony vagy átvenni mások hangulatát.


Ne beszélj velük soha többé semmiiről (szerintem). A leendő párodat pedig véletlenül se mutogasd nekik semmilyen módon, mert semmi közük hozzá + a leendő partnerednek sincs köze ahhoz, hogy milyen retardált a családod. Addig van esély normális párkapcsolatra, amíg függetleníted őket egymástól.

2021. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!