Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg csak Magyarországon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg csak Magyarországon divat meghívni a nőt valamire első randin?

Figyelt kérdés

Egyik társkereső appon írt rám egy srác, elhívott találkozni és közölte, hogy nem fog meghívni semmire, mert én is ki tudom fizetni a saját fogyasztásomat. Eleve fura, hogy egy ilyet előre közöl. Mondtam neki, hogy szerintem szép gesztus a nőt meghívni, nem is kell még ezer forintot se költeni, csak ha pl beülnek kávézni, szerintem teljesen oké és általában így szokás. Írta, hogy ő élt külföldön és ez csak és kizárólag Magyarországon szokás.


Én nem éltem külföldön, így nem tudhatom, de ez tényleg így van? Meg egyáltalán mi ez a hozzáállás?


2022. jan. 23. 10:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Át akart verni. A legtöbb kultúrában szokás, hogy első randin fizet a férfi. Európa legtöbb részén szokás (esetleg el tudom képzelni, hogy skandináviában picit kevésbé, mert ott tényleg elég nagy az egyenlőség de szerintem azért ott sem halt ki a dolog), tengerentúlon is, ázsia nagy részében is biztos (legalábbis logikusnak tűnik). De pl.: az arab világban meg kb sok helyen elképzelhetetlen, hogy valahol egy nő fizessen, hiszen a legtöbb arab kultúra kifejezetten férfias, férfi dominanciájú.


Szóval erősen kétlem, hogy sok olyan hely lenne ahol ez ne merülne fel egy férfiban, hogy fizessen.

Plusz a hagyományokat a mai napig hordozzuk valamilyen szinten magunkban (akár tudattalanul), illetve az ösztönöket meg nem tudjuk kiírtani. Az ösztönbe meg az is beletartozik, hogy a nő a gyengébb nem.

Plusz igen 500 ft-ot aki nem tud v nem akar kifizetni egy nőnek egy kv-ra, az inkább ne akarjon nőt. Sok pasinak lesülne a bőr a képéről, ha a ennyit nem tudna rászánni a masikra.

2022. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom jól értelmezem-e, de a leírt pasas nekem magyarnak tűnik, aki külföldön is élt. Innentől kezdve nem kérdés hogy miért nem akar fizetni, bár az hogy ezért már a találka előtt is pattog, ez még magyar viszonylatban is meredek :)
2022. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"közölte, hogy nem fog meghívni semmire, mert én is ki tudom fizetni a saját fogyasztásomat. Eleve fura, hogy egy ilyet előre közöl. Mondtam neki, hogy szerintem szép gesztus a nőt meghívni, ...."


Ha én lettem volna ilyen helyzetben, biztos nem írok neki ilyet, csak annyit, hogy igen, én is mindig ki tudom fizetni a fogyasztásomat, és ha időnként meghívom egy barátnőmet, kolléganőmet, sógornőmet stb. valahova egy italra vagy vacsorázni, akkor az övéket is ki szoktam fizetni, mert nekem ezt jelenti a meghívás.


Randira meg biztos nem mennék ilyen férfival, mert ez a szememben nem arról a pár száz forintról szól, amibe a cappuccinom került volna, hanem a kicsinyességről, ami tőlem mindig nagyon távol állt, függetlenül attól, hogy mennyit kerestem.


Szerintem ő az a típusú férfi, akinek ha valaha családja lesz, akkor a feleségétől el fogja várni, hogy a (2021-ben havi 28.500 Ft összegű) GYES-ből fedezze a saját létfenntartásán túl a rezsiköltség és a gyerekkel kapcsolatos minden kiadás 50 %-át, amihez a nőnek az addig megtakarított pénzének egy részét kellene felélnie, hogy 24 órában gondoskodhasson a közös gyerekükről.


Mikor hasonló esetekről olvasok itt a családi kapcsolatok rovatban, megspékelve azzal, hogy még azt is a fejéhez vágja valakinek a férje vagy az élettársa, hogy örüljön, hogy "eltartja" a gyerekkel együtt, akkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy ennek vajon nem volt semmi előjele a kapcsolatukban?


Szóval én ilyen indítás után nem randiznék az illetővel, és nem is mennék bele semmi komolya magyarázatba, csak valami poénos formában közölném, hogy szívesen lemondok a randi lehetőségéről.


Pl.: A cappuccinomat vagy a gyömbér üdítőmet tényleg ki tudnám fizetni, de ha egy olyan férfival, aki ennyire az egyenjogúság híve, esetleg egyszer eljutnánk a párkapcsolatig, akkor valószínűleg azt is elvárná, hogy az esetek felében az szex abból álljon, hogy én dugom meg felcsatolható pénisszel kutya pózban, viszont engem taszít ennek a gondolata, szóval ne is kezdjünk bele az ismerkedésbe feleslegesen.

2022. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Úgy akar veled ismerkedni, hogy közben nem akar rád költeni, elég nagy bunkóság. Ez a külföldi mese egyrészt felvágás, másrészről azt is elárulta magáról sok ilyen randiban volt része, ami nem jól sikerült. Szerencse, hogy előre közli és nem az adott vendéglátóhelyen derül ki.


Alap, hogy randin meg utána is mindent én fizetek. A nő önszántából nagyon ragaszkodik hozzá, hogy a részét maga fizesse, akkor kifizetheti.


34F

2022. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Magyarországon.


Angliában, Spanyolországban, Olaszországban is próbált velem úgy ismerkedni férfi, hogy szeretne meghívni egy italra, Párizsban meg valaki, akinek szimpatikus voltam első találkozásra, egyből vacsorázni szeretett volna meghívni aznap este a kedvenc éttermébe.


Ha bárkivel randiztam, elsőre mindig csak egy italra ültem be bárhova, és mindig felajánlottam, hogy felezzük a számlát, de soha egyetlen férfi sem fogadta el.


Nem vagyok anyagias, aranyásó meg végképp nem, és minden emberi kapcsolatban törekszem a korrektségre anyagi téren is, de nekem olyan férfival biztosan nem lenne egyetlen randim sem, aki olyat ír, mint neked ez az illető.


Én inkább nagylelkű vagyok másokkal, mint kicsinyes, és minden kapcsolatomban bőven viszonoztam az ilyen meghívásokat valami módon, ami pénzben, ráfordított időben legalább akkora érték, és mindig volt egy egészséges egyensúly ilyen téren is a párkapcsolataimban.


Pl. nagyon szeretek főzni, új, kicsit különlegesebb recepteket kipróbálni, kísérletezni saját ötletekkel is. Ez időben se kevés, és a hozzávalók sem ingyen potyognak az égből.


A Párom nagyon értékeli is, de biztosan nem tapasztalta volna meg se ezt, se a napi kb. egy órás masszírozást sem, se egyéb extra kényeztetést, ha az első randinkon úgy ajánlja fel, hogy üljünk be valahova egy kávéra és egy sütire, hogy fizetéskor, vagy még előtte közli velem, hogy "én is ki tudom fizetni a fogyasztásomat".


Amúgy meg nem egyszer olvastam pont itt olyan hozzászólást nőtől, hogy pont arra kapott első randi bántó hangnemű kritikát, vagy esetenként akár indulatos kirohanást, hogy ő szerette volna fizetni a fogyasztását. Nem tudom teljesen szó szerint idézni az utolsót, amire emlékszem, de volt benne "szóval te is ilyen öntudatos feminista picha vagy" többek között.

2022. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!