Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ell szeretnék költözni fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ell szeretnék költözni fiatal férfiként.De egyedülállóként valahogy ez nem annyira akaródzik!Mi lenne a helyes döntés?(kissé bővebb kifejtésem lentebb)

Figyelt kérdés

23éves férfi vagyok.

Meg mindig az anyámék nyakán élek.Nehéz így mivel nem tudok egy normális párkapcsolatban sem bele kezdeni.Viszont mivel jelenleg egyedül álló vagyok így azt érzem hogy egyedül nagyon rossz lenne nekem.

Nem lenne kihez szóljak,nem lenne ki hozzám szóljon,nem várna senki haza,és ugye még is csak egy idegen lakás(körülmény) amit nehezen szoknék meg egyedül stb.Viszont valamiért akkor is ott van hogy akkarok,hogy illene már a fentebb említett ok miatt is,na meg többekközt a szüleim egy nagyon kicsi házban élnek ahol nekem épp egy picike szoba jut papír vékony falakkal!Lenne pénzem egy külön lakásra(nem albérletre) viszont a fentebb említett okok vissza tartanak nagyban.

Az én helyemben egy férfi ezt megpróbálna vagy inkább nem???


2022. febr. 5. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Igen el költöz el és próbáld meg ha anyagilag megengedheted
Meg ne költöz el ha ennyire nem vagy biztos benne
egyedül semmiképp majd ha találsz pár magad mellé
18 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bár én nő vagyok, de én költöznék, méghozzá azért, mert sem a szülőknek, sem a gyereknek nem egészséges ennyi idősen egy ilyen pici légtérben együtt lenni. Ha az lenne a bajom, hogy nem akarok tökre egyedül lenni, akkor kiadnék egy szobát egy havernak, vagy nem lakást vennék, hanem kivennék egy szobát pár korombelivel.
2022. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Van előnye is, hátránya is. Mérlegelj, mielőtt döntenél.


Előnye: Szabadabb élet, nem gúnyolnak ki, önállóság


Hátránya: Egy idő után kikezd a magány. Ezt nem úgy kell érteni, hogy "jajj, egyedül vagyok", hanem úgy, hogy egy idő után elkezd majd fojtogatni az érzés és a kezdeti lendületet, az "én ezt így és így fogom csinálni" mentalitás egy idő után eltűnik és elkezdesz belekattanni. Ha alkesz vagy, nem lesz gond, ti jól bírjátok. De ha nem, akkor egy idő után valószínűleg antidepresszánsokat fogsz szedni és minden nap egyformának fog tűnni. Lehet, hogy aludni sem tudsz a megfelelő készítmények nélkül, mert este rád telepedig egy jeges érzés, amivel nem tudsz mit kezdeni.


Mérlegelj. Van-e visszaút? Mennyire bírod a magányt, évekig? Sokan azt hiszik, hogy ők igen, aztán ráfáznak. Én jól bírom, 2,5 évig semmi gondom nem volt ezzel. Aki nem bírja, annak lehet csak pár hónap lesz. Apám pár hét után kínlódott, az átlag 1 évet bír. Magány alatt a teljes elszigeteltséget és kilátástalanságot értem.

2022. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Egy tény: ha fiatalon nem raksz félre ès albira megy a pènz akkor jó eséllyel sose lesz semmid . Nagyon megdragultak az ingatlan àrak a fizetèshez képest nem úgy van mint régen.
2022. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es.

értem a lényeget és igazad is van. de sajna csak egy kisebb házat engedhetek meg magamnak.Ami azt jelenti 1konyha,1szoba,1fürdőszoba és ennyi! (1.3ezer Ft) de igazából ez nekem egyedül esetleg ha később egy lánnyal ha ott élnénk épp elég is lenne.

2022. febr. 5. 19:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha tudsz venni lakást, akkor vegyél lakást. Heti 7-ből 10x is visszajárhatsz a szülőkhöz, ha magányos vagy. Ha nagyon nem jön be, max kiadod albérletbe.


De legalább van valamennyi privát szférád. Én nem várnék arra, hogy becsöppen az igazi. Mi van, ha csak 4-5 év múlva találsz olyat, akivel szívesen össze is költöznél? De legjobb esetben is jártok kèt-három évet, mielőtt összeházasodtok és vesztek egy közös lakást. Addig meg jó lehet a tied.

2022. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#3: Ez speciel nem igaz: [link]
2022. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szar lesz az elején, de minden nehézséget megér majd, hogy egyedül élsz. Akkora önbizalmat ad, mint semmi. Nő meg majd jön. Sportolj, járj programokra és lesz majd nőd.

Viszont azt is megteheted, hogy veszel lakást és egy haverodnak kiadod az egyik szobát. Így lesz társaságod és lesz egy kis plusz bevételed is. Én ezt tenném

2022. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2-es pontosan ez a tényálásom!

Pontosan ezt a két oldalt mérlegelem már 2-3honapja magamban! Ezért is írtam ki a kérdést.Egybként nem bírnám a magányt éveken át. Ezért is félek ettől az egésztől

2022. febr. 5. 19:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne normális párkapcsolatod, ha otthon élsz? Ráérsz költözni akkor is, ha lesz valaki, és komolyodik a kapcsolat.
2022. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4.


1.3 Forintért lakást, ami 1300 Forint? Az nem 130 ezer akart lenni?


8.


Ha előre tudod ezt, akkor ne élj egyedül, vagy csak átmenetileg. Szóval, ha már van egy alakuló kapcsolatod, akkor költözzetek együtt - úgy olcsóbb is az albérlet, meg sokan szeretnek pároknak kiadni, mert a magányos emberekben annyira nem bíznak. Én alapvetően magamnak való vagyok, de ez a magányszint még nekem is sok néha.


Persze még mindig jobb, mint másokkal együtt lakni, de azért időnként megvisel.

2022. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!