Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társadalmi szempontból milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társadalmi szempontból milyen előnyökkel jár ha valaki párkapcsolatban van? Tényleg hátrány ma a társadalomban, ha valaki jobban szeret egyedül lenni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#6: "tartósan magányos emberek átlagosan valamivel rövidebb ideig élnek"


Igen, nem vonom kétségbe hogy így van, azoknál akik végig magányosnak érzik magukat. De az egyedülálló ember, az nem feltétlenül egyenlő magányos emberrel. Aki feltalálja magát, nagy a rokonsága, baráti köre, van hobbija, és hosszabb ideje hozzá van szokva az egyedülállósághoz az nem minden esetben magányos. Vannak akik karrieristák még emellett, és nem sírdogálnak egész nap a sarokban, mert magányosak. Persze ez nem mindenkire igaz. Akik éltek már hosszabb ideig párkapcsolatban, azokat rosszul érintheti lelkileg ha utána sokáig egyedül vannak.

2022. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
#9: Nem nulla az esély. Épp ellenkezőleg, én úgy tudom, hogy a miniszter szinte mindig engedélyezi egyedülállóknak is az örökbefogadást. Azoknak a gyerekeknek a száma, akiktől a gyámhatóság elveszi a gyereket, vagy akik lemondanak a gyerekükről, még mindig nagyobb, mint ahányat örökbefogadók befogadnak. Ezért van az, hogy jut gyerek egyedülállóknak is, sőt az állami gondozásban maradottak száma sem alacsony. Márpedig egy állami gondozott gyerek az államnak kb. havi 300 ezerbe kerül, ami többszöröse az adókedvezménynek és a családi pótléknak. Az államnak is az az érdeke, hogy minél több gyerek kikerüljön az állami gondozásból, nem is szólva arról, hogy minden pszichológus egyetért abban, hogy egy egyszülős család is százszor jobb a gyereknek, mint az állami gondozás.
2022. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12-es nem erted. Az egyedulalloknak azert nem engednek gyereket, hogy az egynemu parok orokbefogadasat megakadalyozzak. Tehat van a cel, es van az eszkoz. Mindent ennek rendelnek most ala.
2022. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
#11: Nézd, én sosem éltem tartós párkapcsolatban, és mégis néha nehéz a magányt elviselni. Az, hogyha az ember este hazaér egy nehéz nap után, és az otthonában a négy fal fogadja, szó szerint nincs kihez szólni, nem kellemes így sem. Ezt a hiányt nem pótolják a barátok és a rokonok.
2022. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

#12

Fura amit írsz, a környezetemben még házaspároknak se egyszerű az örökbefogadás, nem hogy egyedülállóknak...

De akkor a kedvedért kijavítom: KÜLÖN MINISZTERI ENGEDÉLY NÉLKÜL van lehetőség az örökbefogadásra házasságban.

2022. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#14 Én pont az ellenkezőjét szeretem, hogyha hazajövök és végre egyedül, sehol senki. Egész nap emberekkel dolgozok alig hiszem, hogy hazajöjjek a csendes kis lakásomba. Én jelenleg egyáltalán nem vágyom kapcsolatra és abszolút nem vagyok magányos.
2022. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#14: Én is úgy gondoltam mint amit a #16 is írt. Van bölcsődei dolgozó szingli ismerősöm. Azt mondta, hogy egész nap gyerekekkel van akik sírnak, sikítoznak stb. Szereti a gyerekeket, de örül amikor hazaér, mert szinte "hallani lehet a csendet". Akinek fontos a munkája és sokáig dolgozik, plusz még edzeni jár, hobbijával is foglalkozik, barátaival is tartja a kapcsolatot, vagy esetleg tanfolyamra is jár, azok örülnek ha este bedőlnek az ágyba. De egyébként megértem azt is amit te írtál, van aki egyedülálló és mellette magányos is. :(
2022. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én nem érzem hátrányát, hogy 7 éve nem volt kapcsolatom. Amikor kapcsolatban voltam, annak viszont több hátrányát tapasztaltam. Nyugodtan élek most.

N

2022. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem volt már párkapcsolatom. Rengeteg ismerősöm, barátom van. Mindig van valami program, de rossz egyedül hazamenni egy buliból vagy egyedül kelni minden nap és rájönni hogy nincs kihez szólni, megosztani az élményeket, együtt tervezni a jövőt stb... Van macskám, de az megint más. Szerintem egy jó párkapcsolatot nem tudnak se háziállatok se barátok pótolni.
2022. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

- ha az ember egy normális, komoly, hosszú távú párkapcsolatban van, amiben mindketten keresnek pénzt és normális mind a kettőnek a közös költségekhez való hozzáállása, kisebb pénzből ki tudnak jönni havonta (főleg élelmiszervásárlás, rezsi, esetleg albérletköltségek terén)

- van egy biztosabb pont / mankó / mentőöv, ha esetleg munkaképtelenné válasz (persze ha nem iszkol el a párod gyáván azonnal)

2022. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!