Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az incelválság megoldását a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az incelválság megoldását a technológiai fejlődésre kell bízni, vagy szociális intézkedésekkel kell kezelni?

Figyelt kérdés

Elképesztő számú magányos, sikertelen, reménytelen férfi tengődik értelmetlenül, a fejlett világban ugrásszerűen növekszik az arányuk. Ennek az okai ismertek.


Léteznek teóriák, hogy ez a trend miképp fog egyszer majd megfordulni. Gyakran felmerül például, hogy a közeljövőben tökéletesre hajazó, egyénileg megkonstruált külsejű és személyiségű robotokkal helyettesíthetők lesznek a barátnők, és idővel a nők majd radikálisan leértékelődnek, de igazából annyi történne csak, hogy a mostani abnormális viszonyok visszaállnának valahová a normális közelébe.


Egy, ennél mérsékeltebb megoldás lenne az, hogy a társadalomban tartósan magányos és reménytelen férfiakat, tehát az inceleket különböző juttatásokkal kompenzáljuk, mivel önmagában a magányos emberek ugyan nem károsak a társadalomra, viszont bizonyított, hogy a munkamorál, a koncentrációs képesség, motiváció, és ezekből adódóan az előállított érték bizony csökken, ezért közvetett módon még általános gazdasági vonzata is van az incelkrízisnek. Tehát első lépésként azonnali szociális juttatásokkal ("incelsegély") segítené az állam a párkapcsolati piac hajléktalanjait, tehát az inceleket, hosszabb távon pedig konkrét megoldásként biztosítana célzottan erre irányuló pszichológiai szakellátást, és indulnának tanfolyamok is, ahol az alapoktól indulnának például önfejlesztő kurzusok, ahonnan 1-2-3 év múlva az egykori incelek már megújult, társadalmilag is elfogadható gondolkodású és megjelenésű emberekként sétálnának ki.


Melyik megoldás jobb, melyik irányba érdemes elindulni?



2022. máj. 16. 16:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/123 anonim ***** válasza:
85%
43) SENKIT nem érdekel az incel streamered aktuális világigazsága továbbra sem.
2022. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/123 anonim ***** válasza:
89%

49


Szerintem szégyellik, vagy mélyen legbelül tudják, hogy nekik kell alkalmazkodni a világhoz és nem a világnak hozzájuk. Mert forradalmat vizionálnak és szeretnének gyökeres változásokat, de ehhez kell az is hogy az online téren kívül is megmutassák magukat. De az incel közösség még ott sem tart, hogy nyíltan felvállalják az identitásukat.



Vagy netán kényelmetlen nekik ez az identitás? Akkor meg kénytelenek lesznek alkalmazkodni a világhoz és a társadalomhoz.

2022. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/123 anonim ***** válasza:
88%

Meg se lepődtem, hogy a 41-es kommentemre nem reagált..mert azért vannak magányos fiúk/férfiak akiknek megmaradt a józan eszük és nem akarják államosítani a nőket mint a teheneket, de egyes magát incelnek vallók szemében a nő valami olyasmi, ami JÁR nekik, mint a csirkecomb, amit magukba tömhetnek. De nem értem, ha így gondolják akkor egy ilyen anonim fórumon miért nem tudják elismerni? Mert ahogyan fogalmaznak, meg a nőkről beszélnek azok alapján szinte mindenkinek nyilvánvaló.


Vagy netán annyira szégyellik, hogy ilyen elkorcsosult gondolkodás módjuk van hogy nyíltan nem is merik leírni?

2022. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/123 anonim ***** válasza:
68%

Senki nem mutatott még erről a témáról releváns kutatást. Múltkor próbálkozott valaki, de egy olyan cikket linkelt be, ahol a barátságokról és a barátok hiánya miatti elmagányosodásról volt szó. Szóval nem jött össze.

Amíg ilyen kutatások nincsenek, és a való életben kb mindenkinek van párja, addig senkit nem érdekel az incel "probléma".

2022. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/123 A kérdező kommentje:

"a való életben kb mindenkinek van párja"


És még az incelekre mondják, hogy elvesztették a kapcsolatot a valósággal. Nevetséges. És ugye természetesen az fel sem merül, hogy a rendszer rossz, mindig az a hibás aki rámutat a problémákra. A társadalom csak jó lehet, az egyén, ha nem kussol, akkor csak hibás. Micsoda szofisztikált gondolkodás. :D


Azt elhiszem, hogy sok a megalkuvó konformista ember, nem is lenne baj vele, ha a többség tényleg boldog lenne, de még csak ezt sem lehet mondani.

2022. máj. 17. 15:22
 56/123 anonim ***** válasza:
1%

A 14-es válaszoló ötlete zseniális!


És az lenne benne az őszinte válasz kikényszerítése, hogy bosszúból ne szavazhassanak igennel a nők, hogy aki igennel szavaz, annak randiznia kéne vele, az első randik egy független pszichológiai konzílium megfigyelése alatt zajlanának, hogy ne lehessen trükközni egyik oldalról sem, a nőnek review-t kéne írnia arról, hogy ha mégis úgy döntene, hogy nem szimpatikus számára a férfi, ez pedig publikus lenne, hogy az adott nő hány férfit és milyen review-val utasított el.

2022. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/123 anonim ***** válasza:
86%

#56 Nem tudok olyan 25+-os emberről a környezetemben, akinek még ne lett volna csaja. A harmincas, kopszodó, ősz haját ennek ellenére hosszúnak megnövesztő, nem jóképű, gyomorsav miatt folyton böfögő, kövér matektanáromnak (amúgy munkanélküli, csak magántanár) is volt nője. Tényleg, nála külsőre gázzabb embert most hirtelen nem tudok.

Én logikusan gondolkodó ember vagyok, ha valamire mutatnak (jó) kutatást, akkor elhiszem. Arra, hogy az incelek a társadalom jelentős részét alkotnák, még soha senki nem mutatott.

A társadalom nem jó vagy rossz, nem egy önnáló entitás. Rengeteg minden nem úgy működik, ahogy szerintem kéne. De az, hogy a nőknek is joga van eldönteni, hogy kivel fekszenek le, pont egy jól működő része.

2022. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/123 anonim ***** válasza:
97%

54


Az amúgy valóban szép elképzelés, hogy mindenkinek van párja. Addig amúgy tényleg senkit nem fognak érdekelni az incelek, amíg a virtuális téren kívül nem vállalják fel magukat. Többre becsülné őket a társadalom is, ha felvállalnák, esetleg normálisan meg is szerveznék magukat. De már ez is mutatja a rátermettségük, határozottságuk és férfiasságuk hiányát, hogy egyikük sem mer a sarkára állni, megmutatni és felvállalni magát, és határozottan fellépni a céljaik elérése érdekében.


Most belenéztem ennek az "Incelmatics"-nak pár stream videójába akit itt az incelek szeretnek isteníteni, amikbe én belenéztem egyikben sem láttam az arcát. Én nem követem, szóval lehet ez nem így van, ha nem majd egy tapasztaltabb kijavít. De ha nem tévedek, és ez a bizonyos streamer se vállalja az arcát vagy a nevét akkor nem értem hogy miért kéne hogy addig bárkit is érdekeljenek az incelek gondjai. Mert azzal a pár merénylettel csak az ellenkezőjét érik el, és még jobban kivívják a társdalom ellenszenvéd.

2022. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/123 anonim ***** válasza:
97%

#58 Azt írtam, hogy kb mindenkinek. Nyilván nem egyfolytában, meg nem feltétlen álom-kapcsolatok, de olyan tényleg nagyon kevés lehet, aki még 25 felett egy pár hetes vagy egy laza kapcsolatot sem hozott össze. Most direkt számba vettem gondolatban például a volt osztálytársaimat (pont 25-27 éves korosztály), és egyedül egy lányról nem tudom, hogy volt-e valaha valakije, a többiekről biztosan tudom, hogy igen. Persze, nem reprezentatív ez a társadalomra, de azért szerintem sokat elárul.

Szóval a kb mindenkinek van kapcsolata alatt nem azt értem, hogy a társkeresés egyszerű, vagy hogy mindenki jó kapcsolatban él, csak azt, hogy baromi kevés lehet az, aki tényleg incel, vagyis még köze nem volt nőhöz (és önmagát incelnek kategorizálja.)

2022. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/123 anonim ***** válasza:
93%

#56: Te beteg vagy.


De itt a review rólad, és minden incelről: Nem ismerkedem agyhalottakkal.

2022. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!