Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg magasabb emberi minőséget képviselnek azok, akik párkapcsolatban élnek?

Figyelt kérdés

Igazából, ha megnézzük itt a fórumon is az a közvélemény, hogy lúzer az, akinek nincs párja vagy biztos valami baj van vele.

Amúgy ez lehet nem alaptalan, mert valóban kellnek pozitív emberi attribútumok egy normális párkapcsolat működtetéséhez és ez sugall egyfajta megbízhatóságot is. Viszont ahány ember, annyiféle párkapcsolat is létezik és vannak olyanok, akik nem találnak párt, lehet túl sokat válogatnak, de amúgy tök normális emberek, míg mennyi alkoholista, lecsúszott ember is van párkapcsolatban, nem kevés szenvedést okozva a környezetének. Szóval szerintem nem ennyire fekete-fehér ez a dolog.



2022. dec. 29. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi jelentőssége, legalábbis ezt látom saját magamon és a környezetemben is. Nem az számít, hogy valakinek van-e párkapcsolata, hanem hogy ha van, akkor az milyen, illetve hogy milyen a többi emberi kapcsolata.


A szüleim például évtizedek éve együtt vannak, de szerintem sokszor csak szenvednek egymás mellett, elbeszélnek a másik feje fölött, néha úgy érzem nem is ismerik egymást igazán.


A legjobb barátnőmnek meg sosem volt még komoly kapcsolata, egyszerűen úgy érzi, hogy nem ez a prioritás az életében (legalábbis egyelőre), de ettől függetlenül egy nagyszerű ember, az egyik legjobb és legszerethetőbb, akit ismerek.


A saját példám pedig az, hogy majdnem öt évig voltam egy kapcsolatban, ahol a végén már csak nyűglődés volt az egész, aztán mikor végül szakítottam, elkezdtem sokkal jobban érezni magam, kinyíltam minden szempontból. Nem éreztem azt, hogy rosszabb lenne bármi is, mert végre kiléptem egy olyan szituációból, ami már egyikünknek sem működött. Most nemrég megint összejött egy kapcsolatom, amiben eddig szuperül érzem magam, de nincs bennem olyan félelem, hogy "jaj, mi lesz, ha szétmegyünk", mert mostmár tudom, hogy egyedül is tudok boldog és kiegyensúlyozott lenni.

2022. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Baráti körömben és családomban is volt/van több olyan ember, aki egyedülálló. Nem gondolnám, hogy bármelyikük is selejtes lenne. Magamról sem gondolom, hogy különb lennék, mert van valakim.

N

2022. dec. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem igaz. Ha csak arra gondolok, hogy hány rossz kapcsolatról hallok a környezetemben, ismerősöktől... Szóval ettől biztos, hogy nem lesz valaki magasabb minőségű...
2022. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az alkalmazkodó képesség tükre.
2023. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Masfel eve meg kapcsolatban voltam, most nem vagyok. Masfel eve magasabb emberi minoseget kepviseltem volna? Ha bennemaradok abban a kapcsolatban, mar pszichiatrian lennek.
2023. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!