Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak a "VAN AUTÓM, LAKÁSOM,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak a "VAN AUTÓM, LAKÁSOM, EGZISZTENCIÁM" hozzáállással miért csodálkoznak ha pénz miatt kellenek nőknek?

Figyelt kérdés

Ez a gondolkodásmód főleg a 30+ , 40-es korosztályú férfiakra jellemző, hogy azt mondja hogy ő ezekkel az anyagi javakkal rendelkezik, ez nyilván az ezek alapján döntő nőket fogja vonzani, de aztán utána meg sok ilyen férfi megsértődik hogy rá nem is kíváncsi a nő, vagy ha már nincs annyi pénz akkor a nőt már nem érdekli a férfi.


Ez mi miatt nem teljesen logikus ezeknek a férfiaknak?


Ha nem az anyagi dolgok miatt vonzódó nőket akar, akkor ne anyagiakkal hirdesse önmagát.



2023. jan. 11. 11:21
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
88%

A mivel foglalkozol nem egyenlő a mennyit keresennel. De nekem egyáltalán nem mindegy, van-e egyáltalán normális állásod meg fizetésed vagy csak biznyákolsz és néha csurran-cseppen.

Egyrészt.

Másrészt én pl napi 8 órában dolgozom. Egyáltalán nem mindegy, hogy ezt mivel töltöm. Ahogy az sem mindegy, hogy a jövendőbelim mivel tölti. Kukás-e, orvos vagy uniózós kamionsofőr és havonta kétszer láthatom.

Mit kéne kérdezni a randikon, hogy szépen süt-e a nap?

Nyilván megbeszéljük a családi állapotot, ki kivel és kb merre él, mivel foglalkozik, van-e valami amit szeret csinálni szabadidejében, hogy képzeli el a jövőjét (akar-e valaha gyereket pl, akar-e együttélni vagy neki a néha szexelés elég stb)


Nyilván hogy megkérdezzük a másikat, mivel foglalkozik.

2023. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
#9 Akinek van, az nem fogja leírni ezt magáról.
2023. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
83%

oké de most akkor úgy érted hogy társkeresőn komolyan ilyen problémákkal küzdő férfiak is vannak, hogy 40 évesen anyunál lakik szobában és hogy még annyi sincs neki, hogy legalább egy robogóval el tudjon utazni hozzád?


El nem hinnéd, milyen férfiakkal chateltem anno...

Volt, aki a nővérénél lakott albérletben (vidékről jött hozzá Pestre, Pesten dolgozott). Még nem találkoztunk, de már össze akart költözni velem és a fiammal egy albérletbe, hogy a nővérééktől szabaduljon, akinek állítólag a férje lopja az ő tusfürdőjét és alsóneműjét:)


Volt, aki anyukájával élt, ki elvette a komplett fizuját és betette Fundamentába. Így ő még x évig nem tud meghívni engem egy üdítőre, szóval talizzunk a Duna Plazában, de a folyosón egy padon beszélgessünk:) Mondtam, tökari vagy, de majd ha tudunk inni egy kólát, írj:)


Illetve "kapcsolatom" is volt netről, elvált 40 éves hapsi, hazaköltözött a szülőkhöz. Nem lehetett programot szervezni, mert anyuval kellett rohangálni egész szombaton egyik piacról a másikba, délután mi ketten jártuk a Lidl, Aldi és Penny üzleteket a kedves mama által az újságban bekarikázott akciós termékeket beszerezni.

Ha ezek sem, akkor apuka rendelte haza, mert meg kell keverni a cefrét.


Szóval 40-es nőként egy gyerekkel, lakással, autóval, állással ha a fentiekkel szembesülsz, azért átgondolod, mennyire magasak is a te elvárásaid.

2023. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
76%
Amikor meg olyan pasival voltam, akinek nem volt kocsija és én furikáztam, az megcsalt🤣Akkor már inkább elvárom, hogy legyen autó, lakása meg vagyona, hogy ha már nem becsül meg, legalább ne én jöjjek ki rosszul anyagilag az egész kapcsolatból.
2023. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez örökké fektetett nyolcas lesz ez a téma, mert ugyanannyi érv van mellette, mint ellene kb.
2023. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
67%

Jah, a férfiak a hibásak. Ha nincs autó/lakás/vagyon akkor lúzer phasz.

Ha van, akkor meg "persze, hogy az aranyásókat vonzza be!"

2023. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
22%

Ugyanazért, amiért a "tudok főzni" típusú nők sértődnek meg, amikor a "nőnek a konyhában a helye háztartásbeliként" típusú férfiakat vonzza.


Vagy a "stabil egzisztenciával rendelkezem, el tudom magam tartani" típusú nők meg a munkakerülő selyemfiúkat.


Csak a különbség annyi, hogy a nőkről nehéz elképzelni, hogy az első típuson állandóan számon kérték volna, hogy nem tud főzni vagy tud-e főzni és ha nemleges volt a válasz, akkor GHOSTINGOLTÁK. Illetve a második típust pedig azért ghostingolták volna, mert közölte, hogy ő családot, gyereket szeretne és emiatt szeretné, ha a férfire számíthatna, aki szintén családot, gyereket szeretne.


Ellenben mi férfiak RENDSZERESEN tapasztaljuk az efféle ghostingokat és az érdektelenséget.


Ezt csak olyan értheti meg, aki átéli, hogy nem NAPONTA kap érdeklődést, kedves bókokat, őszinte törődést, mint a nők többsége, hanem HAVI rendszerességgel akad 1-2 érdeklődő, aki nyitott a beszélgetésre, ismerkedésre és azonnal hűvös lesz a levegő vagy ghosting lesz (amennyiben nem kollégáról, csoporttársról, szomszédról, hanem olyanról van szó, aki ki tud hátrálni a dologból és sose találkoztok többet), amint ezekre az ártatlannak TŰNŐ kérdésekre olyan választ ad, ami a nőnek nem tetszik.


A teljesség igénye nélkül

- Van diplomád? Nincs. (a de után következő mondatrész már nem érdekli a nőt. Meghallgatja, de nem érdekli.)

- Van autód? Nincs.

- De jogsid azért van? Az sincs.

- A lakás saját vagy albérlet?

- Nem a zsebedben akarok turkálni, de mennyit lehet keresni xy szakmával (amit mondtál neki, hogy mit dolgozol). Vagy "Hú, az izgalmasan hangzik, akkor biztos jól keresel." esetleg "Hát én semmi pénzért nem csinálnám, ne haragudj. De biztosan jól keresel vele. Egyébként miért döntöttél úgy, hogy ezt választod?"


az ellenpóluson "Én nagyon becsülöm a xy-okat. Azért legalább megfizetnek?" utána meg a szánalmas inverz szakítás, amikor ÖNMAGÁRÓL akar lebeszélni a lány, hogy te, mint diplomás ember biztosan nem egy butuska kis bolti eladóval akarsz összejönni, miért nem a kategóriádban keresgélsz, egy szexi tanárnéni esetleg? Vagy biológus lányok nincsenek? Esetleg "nagyon sok szép bölcsész lány van, hogyhogy nem közülük választottál?"


Érdekes, ugyanezt sosem hallottam még olyan kontextusban, hogy "Egy agysebész szakorvos miért pont engem, egy dohánybolti eladólányt hív randira." Maximum cukiskodva egy valóban önértékelési zavaros csaj, de utána rögtön ugrik is a nyakába, bújik hozzá. Nem az a "Hogy hátráljak ki úgy, hogy ne tűnjön cikinek, hogy igazából nem szeretném egy csóró emberrel összekötni az életemet aki ráadásul nem csak csóró, de még okosabb vagy minimum tanultabb nálam így még a mentális erőfölénnyel sem tudnék visszavágni vagy a pofájába vágni veszekedéskor, hogy tanulni kellett volna és akkor jobb munkája lehetne..."


Szóval csak magamból tudok kiindulni, MEGELŐZŐ jelleggel próbálják közölni ezt. Úgy, mint mikor nők tömegei írják ki társkereső bio-ba, hogy


"Mamahotelesek kíméljenek."

"Ha 180 alatt vagy, akkor balra mész automatikusan."

#traveladdict #zara #gucci

2023. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
67%
Én annyit mondok magamról a munkát firtató kérdésekre, hogy irodában dolgozom. Vicces látni, ahogy az ügyvédbojtárkodással nettó százötvenet összegereblyéző tindermacák egyből unmatchelnek, úgyhogy már sosem tudják meg, hogy úgy négyszer annyit viszek haza, mint ők.
2023. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
28%

#2: "Sose erdekeltek ezek, csak,hogy ne nekem kelljen eltartani, az erzelmi resze volt a fontos,meg is lettem csalva."


Remélem azért általánosban elvégezted a matekot és ki tudsz olyan egyszerű alapműveleteket számolni, hogy bár valóban drága és fix árai vannak olyanoknak, mint albérlet meg élelmiszer, de 400 nettóból is lehet nyomorogni meg adóssághegyeket görgetni magad előtt meg 200 nettóból is lehet FÉLRETENNI, ha keveset is.


A különbség a kettő között, hogy AZONOS pénzgazdálkodás mellett (tehát elméletben) amennyiben a spórolósabb utat választod a 400 nettónak megmarad több, mint a fele, az meg havi +200-at jelent, ami évente 2,4 millió, 10 év alatt 24 millió, egy budapesti garzon ára, ha pedig ketten teszitek össze, akkor a duplája.


VAGY


Azért évente 2,4 millióból el lehet nyaralni 1 milliót, félmilliót be lehet áldozni autófenntartásra, amit még lehetőleg az előtt lecserélsz, hogy nagyon komoly költségei lennének vagy lerobbanna alattad, a maradék 1 millióból meg olyan apró napi luxusdolgokat is megtehetsz, mint a Wolt-os rendeléstől a Netflix előfizetésen át a lapostévé, időnként taxi, mert kényelmesebb, mint buszozgatni, átszállogatni vagy be lehet ülni moziba, étterembe és ruhákat is shoppingolni...


A számokkal nem nagyon lehet vitatkozni sajnos. És a legtöbb nő a "nem kell gazdag pasi"-nál a gazdagság definícióját nem ott húzza meg, mint a férfi. Ami érthető, hiszen egy bármilyen fiatal lány udvarlói között erősen felülreprezentáltak a gazdagabb, tehetősebb férfiak a többségi társadalomhoz képest, ezért hajlamos a vidéki gyártósori munkás lány is azt hinni, hogy a legtöbb pasi kő gazdag vagy nagyon jól megy neki, mert ilyenek veszik körül, ilyenek udvarolnak pofátlanul és még a valójában csóró is szeret pénzzel villantani. Ezért egy TORZ kép alakul ki benne.


Többek között erre alapoz a feminista lobbi is a gender wage gappel, amit nagyon sok nőnek nem tudsz megmagyarázni, hogy UGYANANNYIT keres a férfi is és a nő is a legnagyobb társadalmi rétegekben felette (ahol meg már amúgy sem kenyérre kell a pénz) pedig attól függ, hogy ki mennyit tud kialkudni. A nők pedig kevésbé konfrontatívak, főleg egy megfelelésikényszeres többdiplomás csaj, örül, hogy felvették, elfogadják, kihívásokkal szembesül, amiket megold, ezért sikerélmény neki, nem akar viaskodni, kardoskodni. Ha meg már családalapítás van kilátásban, akkor "jobb a biztos kevesebb, mint a bizonytalan több" elvet vallja. Ezt pedig MAZSOLÁZGATOTT statisztikában ki lehet mutatni.


A célja pedig az, ami szépen halad trójai falóként, hogy női kvótákat vezetnek be, ami utat nyit annak, hogy ahol amúgy is munkaerőhiány van és nehéz embert találni ott most kvóta alapján nem vehetnek majd fel több férfit, mindenképp nőt fog kelleni keresni. Akkor is, ha lejjebb kell adnia a munkáltatónak a jelölttel szembeni elvárásokat vagy fizetést emelni amit akkor már diszkriminatív lenne úgy alkalmazni, hogy a férfiak jövedelmét nem emeli meg. De mivel jogilag azt meg tudja tenni, hogy a már meglévő dolgozónak nem emel, de újat többért vesz fel, ezért a vége az lesz, hogy nem csak újonc lesz a cégnél a nő, de többet is fog keresni, ráadásul szent tehénként kell kezelni. Udvarolni a metoo miatt nem lehet neki, fikázni és kritizálni a munkáját pedig azért nem, mert bármikor ki tudja játszani a "azért mert nő vagyok" kártyát.


És itt sincs új a nap alatt, az a réteg fogja ezt helyeselni, akinek aztán végképp semmi érdeke és haszna a dologból, hiszen sem a gyártósoron, sem a dohányboltban, sem semmilyen alacsonyabb rendű munkakörben nincs szükség kvótára, mert bőven megvan elég nő.


Az építőipar ugyebár nem való nőnek...


Kvótára ott van szükség, ami hatalmi pozíció. Politika, cég felsővezetése. Ott kell kaput nyitni a trójai falónak. Mint mikor a tanár ráparancsol az iskolai klikkre, hogy tessék szépen a kiközösített Pistikét befogadni maguk közé és ő lesz innentől a focicsapat csatára és punktum! És figyeli ám, hogy nem-e rúgják fel vagy csúnyán néznek-e rá.


Eközben pedig szépen csendben elfelejteni, hogy például bíróból mennyivel több nő van, mint férfi. Ott nem követelnek fordított kvótát.

2023. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
18%

Edricus: "Akkor mi volna a jó a proli nép szerint? Mindenből tökéletesség és még csak előtérbe állítani sem szabad egyiket sem?"


Fején találtad a szöget! Sir Dr. Prof. Humble Adonis, aki nem kérkedik a fokozataival sem, mint egy magabiztos gentleman hagyja, hogy a hölgyek észrevegyék őt és leejtsék neki a zsebkendőt vagy egy félmosollyal, szemlesütéssel jelezzék, hogy szabad a pálya és megengedi, hogy meghívja őt egy olyan italra, amit szeret, előny, ha kitalálja a gondolatait, hogy nem kávét inna, hanem vegán juice-t. De ha már itt tartunk, lehet, hogy ő se megfelelő, mert szimpatikus lenne ha... Nem egy nem lebomló anyagokat tartalmazó öltönyt viselne és VALÓDI bőr cipőt, amiért állatok haltak meg!!!! Ez is csak olyan mint a többi, egy erőszakos, agresszív bájgúnár! Pfej!


Úgyhogy igen... A tökéletes is kevés lenne.

2023. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!