Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak a "VAN AUTÓM, LAKÁSOM,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak a "VAN AUTÓM, LAKÁSOM, EGZISZTENCIÁM" hozzáállással miért csodálkoznak ha pénz miatt kellenek nőknek?

Figyelt kérdés

Ez a gondolkodásmód főleg a 30+ , 40-es korosztályú férfiakra jellemző, hogy azt mondja hogy ő ezekkel az anyagi javakkal rendelkezik, ez nyilván az ezek alapján döntő nőket fogja vonzani, de aztán utána meg sok ilyen férfi megsértődik hogy rá nem is kíváncsi a nő, vagy ha már nincs annyi pénz akkor a nőt már nem érdekli a férfi.


Ez mi miatt nem teljesen logikus ezeknek a férfiaknak?


Ha nem az anyagi dolgok miatt vonzódó nőket akar, akkor ne anyagiakkal hirdesse önmagát.



2023. jan. 11. 11:21
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
31%

#13: "Szóval 40-es nőként egy gyerekkel, lakással, autóval, állással ha a fentiekkel szembesülsz, azért átgondolod, mennyire magasak is a te elvárásaid."


Mivel gyerekes anyuka vagy, ez akár tetszik, akár nem, akár tudomásul veszed, akár nem, egy óriási hátrány. És PONTOSAN a normális férfiak szemében lesz hátrány, mert


1. Ha gyereket akarnak, az saját legyen, bármikor a te gyerekedre néznének (akit te nagyon szeretsz) a biológiai apa jutna eszükbe, aki téged (aki tetszel nekik 40 évesen is) megkapott fiatalabb kivitelben, amikor még ennél is szebb voltál és egy örök lenyomatot hagyott hátra egy gyerek képében, aki belőled is van, ezért neked ő lesz mindig is a legfontosabb, bárki ezek után csak utána következhet a sorban. Most meg benéz hétvégi apukaként jó esetben és nem lesz feszülés, okoskodás, hogy te csak egy nevelőapa vagy, neked kuss van, nem megy a vita a gyerektartáson, ami a te hangulatodra is rányomja a bélyegét, ami a ti kettőtök szexuális életére is és így tovább. Ahogy nem tart be, hogy közös program, nyaralás és "véletlenül" lebetegszik vagy behívják ide-oda és akkor mi legyen a gyerekkel, kire bízod, az út, szállás le van foglalva...


2. Ha pedig nem akarnak, akkor értelemszerűen sajátot sem, nemhogy a másét, eleve nem tudják elképzelni, hogy egy gyereket kerülgetnek, barátkoznak, jópofiznak vele.



Maradnak hát az általad is említett válogatott selejtek, senkinek se kellő szerencsevadászok.


És ez is csak azért, mert valószínűleg 40 évesen vonzó, csinos nő vagy még korodhoz képest. Ha ezt sem mondhatnád el magadról, akkor még kevesebb lenne az esélyed. Ha pedig még csóró is lennél és albérletben laknál és két állásod lenne, akkor tényleg maximum ürítőtartálynak próbálkozna be még a sarki kocsmában iszogató alkesz is.


Szomorú és fájdalmas és biztosan értékes ember vagy, de ettől még sajnos ugyanúgy ez van, mint mikor mi férfiak a külsőnk miatt kerülünk barátzónába és nincs kémia. Szomorú, de ha nincs kémia hát nincs, nincs mit tenni. Még ha logikusan nem is tudja megmagyarázni a nő, hogy miért baj xy tulajdonság, attól még nem tartja vonzónak és kész. Ahogy a spenótot se fogod megszeretni attól, hogy egészséges és a mekis kaját megutálni attól, hogy az meg káros. Egy dolog, hogy ellenállsz/megerőlteted magad és más dolog az érzés, ami benned van, amikor az ízlelőbimbóidhoz ér.


Ezért tudnak egyes férfiak úgy "csajozni", hogy a szórakozóhelyen lekapják a nőt a falhoz szorítva és vad smárolás lesz belőle majd mellékhelyiséges dugás, más meg akkor is vissza lesz utasítva meg túl gyors, ha a második randin szájrapuszit akar. Mert valójában a nő kerülgeti őt, mint a kisgyerek a spenótot. Tudja, hogy jó ember, ismerkedik vele, kérdezget, tesztelgeti a shit tesztekkel, ha azon is átmegy, akkor tényleg nem érti, hogy miért, de valahogy akkor se jön az a kémia.


A jó pasira meg ránézni nem tud, mint a Napba nézni sem, totálisan zavarban van, kerüli, mert nem tudja meddig tud ellenállni. Mint mikor lógsz egy kötélen és kapaszkodsz.

2023. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
Illetve azért az ország is konzervatív már mióta, visszajöttek a régi dolgok, van rengeteg támogatás a friss családosoknak, iszonyat pénzek mennek rájuk, nagyon megéri már fiatal korban házasodni, egzisztenciát építeni, gyereket vállalni. Ha mégis félremegy valami, akkor ezek a kapott dolgok nem tűnnek el, hanem így-úgy mennek tovább. Manapság azért elég kevesen mondhatják el magukról, hogy nincs legalább egy fél lakásuk, hiszen az állam vesz nekik.
2023. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:

#23: Én nem teszek különbséget a kettő között. Nekem elengedhetetlen egy kapcsolatban az, hogy szexuálisan vonzódjunk egymáshoz, hogy jól működjön kettőnk között.


Nekem őszintén szólva csak és kizárólag egyetlen kivétel NÉLKÜL csak rossz, negatív tapasztalataim vannak azokkal a nőkkel, akik nem feküdtek le velem a kapcsolat legelején vagy akár nem úgy indult a dolog, hogy feljött hozzám éjszaka és másnap bemutatkoztunk egymásnak és kiderült, hogy tök sok közös van bennünk és lehetne folytatás.


De akik ilyen nőkkel jöttek össze és nyitottak voltak tabutémákra, őket is kifaggattam és hát egyiknek sem irigylem a szenvedély nélküli halvérű kapcsolatát. Lehet, hogy tök szépen élnek a társadalmi elvárásoknak megfelelően kutya, cica, gyerek, családi ház, anyós-após boldogan közösségi oldalra illő milliőben, de nekem ez hiányzik belőle valami. Olyan kilúgozottnak tűnik az egész. Egy dolog, ha valaki nem mászik a másikra úton-útfélen és megint más, amikor otthon a 4 fal között is ez megy. Ez a semmilyen semmi.


És annál fájóbb, ha csak veled van ez, mert a nőnek nem jössz be úgy igazán, nincs megvadulva érted, nem veszik meg a tested látványától, nem akar belökni az ágyba és azonnal rád ülni, mikor meztelenül kijössz a zuhanyból, hanem helyette rosszallóan elfordul, hogy öltözz már fel meg most nincs idő most nem jó a csillagállás most a feje fáj máskor meg a hasa. És nem mikor tényleg baja van, hanem mikor azért van baja, hogy ne kelljen, hogy megússza.


Úgyhogy nekem nem jött be ez a kávézgatós klasszikus randizgatás sosem. Azokkal sem, akiknek villantottam, mert ők sem engem akartak, nem a testemre vágytak, hanem arra az egzisztenciára, életszínvonalra, amit akkor sugároztam, egy kiegészítő szerepet töltöttem be mellettük. Mikor hozzám értek és megsimogattak is olyan volt, mint mikor a ruháját igazgatja az ember. A hűvösség áradt belőlük, érzelmeket csak akkor fejeztek ki, amikor a saját belső világukban voltak elveszve, hogy őket hogyan látja majd kívülről a társadalom, olyankor úgy kérdezték, hogy melyik képet rakják fel instára meg melyik filtert használják, mint amikor a modell megkérdezi a meleg divattervezőt, hogy több szem többet lát, mondjon egy tippet.

2023. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt hátrány, hogy 40-es gyerekes anyuka voltam/vagyok, mert negyvenes elvált apát kerestem és találtam is. Neki 2 gyerek, nekem 1. Tavaly volt az esküvőnk.

Nem kerültem barátzónába. Lett volna előtte is jelentkező nem egy, csak nekem nem jöttek be élőben. Gyerektelennek sem jelentett volna gondot a fiam, de alapból nem akartam olyannal kapcsolatot, mert én többet nem terveztem szülni.

"a biológiai apa jutna eszükbe, aki téged (aki tetszel nekik 40 évesen is) megkapott fiatalabb kivitelben, amikor még ennél is szebb voltál és egy örök lenyomatot hagyott hátra e"

Nem mindenkiben élnek hálaisten ilyen beteg gondolatok. Pl a férjemben (aki se nem selejt, se nem szerencsevadász) sem. És én sem úgy fekszem mellé esténként, hogy az ő fiatal énjében lenyomatot hagyott a gyerekei anyja. Vagy fordítva.

Mindenki csak magából tud kiindulni.

2023. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:

Na erről beszélek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

Egyáltalán nem mindegy, mivel foglalkozol.

2023. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "megkérdezi, mit dolgozok, tehát érdekli a pénzem" olyan paranoid következtetés.


Nem tudom, beszélgettek-e a világban emberekkel, akár csak szolgáltatókkal, de pl egy fodrász is azt fogja kérdezni tőled, mit dolgozol, mert az egy semleges téma.

2023. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
73%

Valós példák!


- Ismerős fia mesélte, hogy megkérdezte a lány, hogy mit dolgozol, ő elmondta, hogy buszokat szerel. Még aznap tiltva lett.

- Másik srác, szintén mivel foglalkozol: Informatikai terület. Még aznap lett dugás. Aztán többet nem, mert ezt szó szerint kell érteni, az áruház informatikai területén/részlegén vevőszolgálatos.

- Mivel foglalkozol? ingatlan bérbeadás. 5 percel később elleni kezdett a lány hörcsöge, mikor megtudta, hogy a nagymamától örökölt lakásban él, és a maradék 3 szoba kiadásából él.

És a saját: Egyetemistaként őrködtem. Egy rendezvényen jön egy nő és beszélgetni kezd, Itt dolgozik? Mondom igen, szó szót követ, amikor jön a kolléga, és szól, hogy keres a főnök, mert nem éri el a rádióm, na amikor leesett a nőnek, hogy őr vagyok, csak simán elsétált.


És hányszor hallottam már az "Itt lax?" dumát, ami addig tartott, hogy "Igen a szüleimmel." És akkor jött a "Bocsi, reggel suli/meló." "Jajj, most jut eszembe..." "Szép este volt, hívsz egy TAXI-t?"...

2023. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:

#33: "Manapság azért elég kevesen mondhatják el magukról, hogy nincs legalább egy fél lakásuk, hiszen az állam vesz nekik."


Az én szememben SAJÁT lakásod akkor van, ha a tulajdoni lapon nincs bejegyezve jelzálog és 1/1 a tiéd.


Fél lakás nem lakás, annál még fél lakás ÁRA állampapírban is jobb, azt legalább bármikor likvid tőkévé tudod tenni. Fél lakást még akkor sem, ha te vagy a Nagypályás Business Man és hasitasiból kifizeted a piaci értékének a felét, de a másik tulajdonos azt mondja, hogy ő nem engedi magát kivásárolni, ő bizony az átlag piaci értékének a hatszorosáért hajlandó eladni. Ez van jelenleg szabad demokratikus törvényként. Még maga a Magyar Állam sem tudja kisöpörni pl. a Hős utca lakosságát pontosan ezek miatt. Mert nem fogják 4-5-6 milliókért eladni a 4 összegraffitizett falat sem ablakok és parketta nélkül sem, mert a LOKÁCIÓ... Persze ezt cikibb lenne bevallani, kevésbé vívnának ki társadalmi szolidaritást, mint a "Mi itten éltünk egísz íletünkben, há' van szívük kitenni innen!"


Az a kevés, aki okosban játszott és nem adott jogi okot a támadásra (elmaradt közműszámlák, végrehajtás, bűncselekmény miatti börtön vagy simán meghalt drogtúladagolásban) az röhög a markában, hogy benne áll pármillió forintja egy olyan ingatlanban, ami egy olyan környéken van, ahova a TEK nélkül be nem merné tenni a lábád és a tulajdonoscsere is online történt, de egyszer majd az a telek, az az épülethányad sokkal többet fog érni ott a Hungária körúton, vasútállomás és távolsági buszpályaudvar közelségében, autópálya bekötőút szomszédságában.


Úgyhogy kifejezetten szánalmas, mikor banki hitelre vett lakást (aminél az aláírás pillanatában elköteleződtek 10-20-30 évekre) úgy prezentálnak, mintha az a sajátjuk lenne. A sajátjuk LESZ majd valamikor AMENNYIBEN a futamidő VÉGÉIG megfelelnek a szükséges ÖSSZES feltételnek...

Ki tudják termelni a törlesztőrészletet és a kamatfixálás feltételeinek is megfelelnek az összes apróbetűs részben. Mert nem fogja a bank jótékonyságból fixálni a kamatot (főleg ilyen jegybanki alapkamatok mellett) ha nem árazta volna már RÉGES RÉGEN be azt, hogy mennyi ingatlan fog rászállni, pont mint a devizahitelek esetében.


De nyilván most majd Szent Viktor hozott egy rendeletet és a komplett jogi apparátussal rendelkező bankrendszer meghajol előtte és nem fogja bevédeni magát és kockázatot minimalizálni az ügyfél kárára. A kisember fog jól járni, mint a népmesékben.


Ez sosem így működik. Viktor érdeke, hogy röghöz kötött legyen a szavazóbázis és függjön a 2/3-adtól, ami megmenti majd őket bármi áron Don Quixiote harcot vívva is, dacolva az inflációval, erőből hatósági árakkal lenyomva azt, ha kell akkor úgy, mint Zimbabwében.


A banknak pedig érdeke, hogy sokkal kisebb haszonmarzzsal (de haszna mindenképp lesz belőle) többszöröse ügyfelet szerezzen hosszútávon.


Az ügyfélnek pedig az, hogy aláírás után megfeleljen a feltételeknek. Akkor is, ha megismétlődik 2008 és megint jönnek majd a csődök és teperni kell az alulfizetett munkákért is, gyárak zárnak be, multik vonulnak ki, szektorok esnek vissza töredékére...

2023. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%

#35: Tehát megtaláltad a saját szintedet egy gyerekes apuka képében. És át tudsz siklani olyasmik felett, hogy neki ott van a biológiai anya, neked meg a biológiai apa.


Semmi baj nincs ezzel, ha valaki meg tud békélni a mozaikcsalád gondolatával, akkor előnyben van a párkeresésben. Én azokról beszéltem főleg, akik gyerekes anyukaként maguk sem rajonganak túlzottan a gyerekes apukáért, hanem olyat keresnének, akinek ha kell szülnek még egy gyereket, csak fogadja el a már meglévőt.


És általában ők végzik úgy, hogy van 3 gyerek 3 apától, ő újra szingli és nem érti mit rontott el.

2023. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

Itt már megint(mint mindig) ezerrel megy az általánosítás!

Nem megyek bele a variációkba, de egy olyan férfinek miért is kellene szégyelnie az egzisztenciáját, az addig elért dolgait, a teljesítményét, aki érzelmileg, lelkileg és emberileg is szilárd? Ilyen nincs? Jajjj, de hogy nincs! Én sosem kérkedtem magammal, de bármikor elmondtam hogy ki vagyok, mivel foglalkozok, van egy nem prémium autóm, van lakásom. Jól kommunikálok, sosem volt rám panasz. Akinek nem jövök be, azt elfogadom. Nekem sem jön be minden nő. Mi ezzel a probléma?


Én azt látom hogy itt is nagyon sok a sértődött, rossz gyerekkort megélt, rossz mintákat látott ember, akik itt meg akarják mutatni hogy minden férfit vagy nőt egy kalap alá vesznek és le degradálják őket. Kérdem én! Ők tökéletesek? Van autó, lakás, egzisztencia? Oké, akkor az ismerkedésnél majd kiderül hogy milyen férfi, aztán ha nem szimpatikus elválnak útjaitok. Azt kijelenteni hogy emiatt egy férfi hulladék, az több mint nevetséges. Ha jól néz ki akkor műmájer? Biztosan megcsal? Ha gazdag akkor nagyképű és bunkó? Ha iskolázott akkor unalmas és kocka? Benne van a pakliban, de ezek a képzetek azt a személyt minősítik, aki kijelenti őket. Még annyi, hogy a kényszerképzetek, a realitás érzék egyedi. Én senkit sem akarok megváltoztatni, ha valaki feketén akarja látni a világot, akkor tegye. Saját életét nehezíti meg.

2023. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!