Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más is érzi reménytelennek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érzi reménytelennek a helyzetét a fővárosban harmincas egyedülálló fiatalként? Annyi lehetőség van az ismerkedésre mégis olyan nehéz kapcsolódni, barátokat és pláne társat találni. Csak a magány van.

Figyelt kérdés

ápr. 2. 08:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%
Nyiss az emberek felé az utcán is meg akárhol. Társkeresőn me ne a cicababákat próbáld felszedni.
ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
17%

Én már le akarok ugrani a legközelebbi hídról néha…


35/F/inci

ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%
#2 Hajrá. Úgyis csak hisztizel.
ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

1-es: az utcán nyitni azért a fővárosban nem a megszokott. Próbálok nem morcosan, mogorván nézni, de sajnos 'nyitni' nem igazán lehet. És ez nem kifogás, de tényleg mindenki a telefonját bámulja, az emberek bizalmatlanok. Meg amúgyis, ha nem ismersz valakit, semmit nem tudsz róla miért is kéne nyitni? Valami kapcsolódási pont kell. Ezt kutatom, keresem. Sajnos pont a harmincas korosztály van meglőve mert huszonévesen még ott az egyetem meg a fiatalos munkahelyek ( multik stb. ), de harmincas korosztályban már mindenki vagy elkelt vagy teljesen elzárkózott mindentől.


2-es: sajnos én is érzem így, és én ráadásul tőle 2-3 évvel idősebb is vagyok.

ápr. 2. 09:07
 5/30 anonim ***** válasza:
35%

Igen csak olyan pest melletti videki parasztok vannak a társkeren meg akik randiznak is.

Es tájszólással beszélők és buták is.

En kimentem kulfoldre, ott elso nap udvaroltak 5 en is

ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%
Ha eddig nem sikerult, akkor engedd is mar el. Aki ertelmes volt az mar elkelt, csak a maradek maradt meg ennyi idosen
ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
12%
5: Igen, a külföld a megoldás. Budapesten elszálltak a nők igényei.
ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

6-os sajnos igazad van bármennyire is kemény szavak. Az értelmessel nem értek egyet, inkább azt mondanám hogy a szerencsés illetve a lelkileg-rendben lévő emberek keltek el.

Tényleg csak a ( csúnya szóval de: maradék ) maradt. Járok ismerkedő estekre de azt tapasztalom hogy okkal vannak egyedül akik egyedül vannak ( ebbe persze nyilván én is beletartozom ).


Sajnos ebben a 30 utáni korban már esélytelen ismerkedni, maximum felszínesen lehet.


Lottó ötös megtalálni az "igazit". Senki nem akar kompromisszumot kötni semmiben sem.


Férfiaknak soknál marad a sport, az autók, a game-ek, az akármi. Nőknél az utazás, az ezotéria és a kisállatok.


Szomorú de ez a rideg valóság.

ápr. 2. 09:38
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Ez a maradék duma annyira lekezelő... és még csak nem is igaz, nekem egy közeli munkatársam most szakított a párjával, mert másféle terveik vannak a jövőre nézve és mindketten 30-asok meg normálisak is. És nem ők az egyetlenek. Tény, hogy nehezebb ebben a korosztályban, mert a baráti társaságok megkoptak, sokan kisgyerekes családosak, tehát nyilván nem lehet velük már eljárni társasági eseményekre, max. gyerekzsúrokra, a hobbik többsége meg olyan, amit az ember inkább egyedül űz, mert nem lehet csoportosan csinálni. Szóval maradnak a random koncertek, közéleti események vagy az online randizás, ami egy vesszőfutás, de a sült galambra várás még bizonyítottan nem hozott sikert senkinek.

Ja igen, és a fővárosban tényleg nem tanácsos csak úgy random leszólítgatni embereket, mert mind azt hiszi, hogy pénzt akarsz vagy turista vagy, aki eltévedt. Mindenki rohan, kevés az idő mindenre, az emberek többsége meg zárkózott. A nagyvárosokra általában véve igaz az atomizálódás, azaz a közösségek felbomlása, ami maga után vonja a társas magány megjelenését is.

Mindezek ellenére én azt mondom, hogy ha akarsz kapcsolatot, akkor ezeket kihívásként és nem kifogásként kell kezelned. Az első lépés, mindig a hozzáállás megváltoztatása.

ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

9-es: köszönöm a tartalmas választ. Igazad van, kihagytam a felsorolásból azokat akik szóba jöhetnek nyilván: az elváltak vagy a szakítottak. Nyilván általában velük sodor össze a szél ( ha összesodor ), főleg a társkereső rendezvényeken jellemzőek ebben a korosztályban. Sokszor azonban úgy látom rajtuk nem léptek még túl az előzőn. Tehát olyanok jönnek el akik túl régóta vannak egyedül vagy olyanok akik nem elég régóta.


A magány a nagyvárosban érezhető leginkább. Itt van a legtöbb ember, itt van a legtöbb társaság. Itt lehet leginkább magunkat egyedül érezni. Ezt nehéz átélnie ( és nem is kell ) annak aki kapcsolatban él.


Mindenki siet ahogy írtad, mindenki hajkurássza a pénzt ( érthető okokból is persze ) de valóban úgy érzem hogy az emberi értékekre, emlékekre, apró szép dolgokra nem kíváncsi senki. Minél többet és minél gyorsabban, ez megy a világban. Végtelenül szomorú. És akkor még Bp egy kis falu más metropoliszokhoz képest, ahol el sem tudom képzelni hogy bírják az emberek a tempót.


Mondhatnánk miért nem megyek falura le? Ez megint egy rossz dolog de a magyar ember nem túl mobil, és eléggé kötött.


A hozzáállással is egyetértek, sajnos látják, lejön ha valaki szenved, hiszen a szemek nem hazudnak.

ápr. 2. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!