Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik mániás depressziósok, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik mániás depressziósok, a párjuk hogyan viseli a mániás és depressziós szakaszokat?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki elmagyarázta ezt a párjának? Hogyan viszonyult a helyzethez, és hogy halad a párkapcsolat?
2015. máj. 25. 15:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

"Emberölés bárkinél lehet..."


Ez pedig nettó baromság.

2015. máj. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

8-As vagyok.

Azért írtam az emberölést mert a kérdező talán a 2. hozzászólásában írta, hogy nem tudja elképzelni miszerint valaki veszélyes lehet.


A bipoláris depresszíó meglétére vagy nem létére annyit tudok mondani hogy nem vagyok orvos (suprise), de az említett eset kapcsán hónapokig bújtan az elmeorvosi szakértők szakvéleményeit és mind így emlegette. Ezért bátorkodtam használni a kifejezést amire persze betámadta kérdező. Gyanítom nem tetszett a válaszom. Nem tudom a viselkedését a betegsége számlájára írni, ez szimpla bunkóság volt.


Emberölésnél ált. befigyel valami mentális rendellenesség. A legtöbb esetben nem befolyásolja a belátási képességet de ahány ilyen ügyben volt balszerencsém résztvenni mindnél volt egy enyhe személyiségzavar minimum.


Mindegy ebbe nem is akarok mélyebben belemenni mert csúnya következtetéseket lehetne levonni. Az az állítás, hogy egyilyen betegséget könnyű tolerálni nem igaz. Lehet, hogy neked könnyű, de más "normális" embernek nem.

A gyógyszerről alkotott véleményed szerintem már a paranoid képzelgés határát súrolja. Tény hogy a gyógyászat céljával a gyógyszeripar nehezen összeegyeztethető, de sok gyógyszer életet ment. Az én életem is mentette már meg, és tesóm is alkalmanként üvőltene a fájdalomtól ha nem kapna fájdalomcsillapítót az izületi gyulladására. Valamint az eddigi eredményeket se becsüljük alá. Ma már nem szokás meghalni olyan betegségekben mint 200-300 évvel ezelőtt és a védőoltást sem véletlen adják.

2015. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
* a mániás szakaszban valaki veszélyes lehet.
2015. máj. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A gyógyszer abban az esetben jó, ha beveszed és elmúlik. Amit életed végéig kell szedni, az nem gyógyszer. Bipoláris depresszió pedig tényleg létezik, de ez csak 50%-os, ugyanis az a bipoláris zavar depressziós fázisa. De önmagában értelmetlen, azért bi, mert van valami mellette.
2015. máj. 28. 15:05
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
Csak lovagolsz a szavakon. A gyógyszeres véleményed a tied egészen addig amíg másokat nem veszélyeztetsz az erre vonatkozó döntéseddel. Amivel kapcsolatban nekem vannak kétségeim, de kívánom, hogy ilyen sose legyen.
2015. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

"A gyógyszer abban az esetben jó, ha beveszed és elmúlik. Amit életed végéig kell szedni, az nem gyógyszer."


Újabb tudatlan, akinek nem jut el az agyáig a krónikus betegségek mibenléte. Struktúrális elváltozás kezelhető vagy műtéttel, de ez például mánia esetében tudtommal még nem megoldott, de a rendszerbetegségek esetében sem az, valamint folyamatos gyógyszerszedéssel. Egy példa. Szívelégtelenséget lehet kezelni gyógyszerrel, ami növeli a túlélést, vagy szívátültetéssel. Nos nincs elég szívdonor, tehát a krónikusan szedetett gyógyszerekkel éveket adunk az adott betegnek. Persze akinek lövése sincsen se a biológiáról, sem az orvostudományról, az ezt soha nem fogja megérteni.


"Bipoláris depresszió pedig tényleg létezik, de ez csak 50%-os, ugyanis az a bipoláris zavar depressziós fázisa. De önmagában értelmetlen, azért bi, mert van valami mellette."


Ez értelmetlen bölcsész szócséplés. Ha bipoláris depresszióról beszélünk minden orvos az egész betegségre gondol. Amiről te beszélyz, az a mániás, vagy depressziós FÁZIS. Persze te biztosan jobban tudod ezt totál laikusként, aki meg van róla győződve, hogy ez egy benignus betegség...

2015. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A gyógyszer pl. szívelégtelenségnél biztos jó, ott már nem tehet nagy kárt magában a páciens, csak jót... Vannak kivételek, de a szívelégtelenség is fizikai dolog, nem mentális. Én a mentálisról beszélek. Onnan kitiltanám a gyógyszereket, mert bár a bipoláris zavar veleszületett tényező, sokkal egyszerűbb meditációs kontrollra küldeni az illetőt, vagy folyamatosan megtanítani kezelni a baját, mint élete végéig drága pénzeket kidobni egy olyan valamire, ami aztán leépíti a testét 10-15 év múlva, és abba hal bele. Jó példa erre egy skizofrén gyerekkori barátom, aki a gyógyszerek szedése előtt sokkal normálisabb volt, mára a gyógyszerektől meghülyült.
2015. máj. 29. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!