Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok és nők, társkeresésben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok és nők, társkeresésben miért vagytok ennyire egoisták és/vagy elrugaszkodottak?

Figyelt kérdés

Hányszor olvasni azt egy bemutatkozó szövegben, hogy a keresett fiú/férfi legyen kedves/helyes/izmos/humoros/intelligens/lovagias, majd közvetlen utána, "fogadjon el engem olyannak amilyen vagyok"? Értem én, már első nap egyből ugranak rátok a kiéhezett/reményvesztett férfiak, bőven tudtok válogatni, és ezért gyakorlati oldalról nézve igen, megtehetitek. Ezt értem. De nem érzitek, mennyire téves és torz hozzáállás ez?


Ha nem elég magas, nem elég vékony, nem elég dús hajú / kopaszodik, elsöprő többség már nem érdeklődik.

Ha túl magas, ha túl vékony (nem elég kisportolt), 10-ből 9 ugyanúgy húzza a száját, ugyanúgy kevesebbnek érzi.

De ott van az intelligencia/humor kérdése is, mikor két épkézláb mondatot képtelen vagy magadtól összetenni, fantáziátlan és lapos beszélgető vagy, miért érzed úgy, hogy ettől függetlenül te tökéletest érdemelsz, neked alanyi jogon jár, mert "megérdemled" a magazincímlapra illő tökéletest?


És nem arról van szó, hogy vannak elvárásaid, hanem hogy azok az elvárások mennyire vannak összhangban azzal, amit te magad tudsz nyújtani. Te persze aki ide tévedtél, te pont kivétel vagy, meg amúgy is, ne általánosítsak, férfiak is lehetnek elszálltak. De olvasgass néha női bemutatkozásokat társkereső oldalakon, háromnegyede, 4-ből 3 biztos ilyen hozzáállás lesz. Aki sztereotípiának mondja mindezt, az nézelődjön kicsit női bemutatkozások közt, ezek szerint meg fog lepődni.


És ha csak az ostoba, felszínes lányoknál/nőknél látnám ezt, még érteném.


De az amúgy értelmesnek ható, állítólag belső értéket keresők is téveszmékkel és kettős mércével állnak a másikhoz, és nagyon nem olyan test vagy arc mellett, ami mellett ha nem is indokolt, de legalább fokkal reálisabb lenne ez. Ezek is felszínes és sekélyes kitételek, de akár csak dicsekedni akarsz barátnőknek, vagy neked tényleg a külső fontosabb, legyen, szabad ember vagy, jogod van azt választani akit csak akarsz. De a sok követelés és igény mellé hol marad az, amit cserébe te nyújtasz azon túl, hogy nőnek születtél?


Komolyan érdekelne.



27/F


A kérdés pedig nem az internetes társkeresés értelméről szól, még mielőtt jönne a témától független ekézés. :)

Szerinted reménytelen, te soha nem regisztrálnál társkereső oldalra, rendben, csak ez nem a kérdésre válasz.



2015. máj. 29. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Minden kérdés, minden válasz erről szól...

De mégegyszer leírom neked:

Ha valaki közel 30-hoz 1 kapcsolatot nem tud felmutatni? és nem kell senkinek, ott nem az ellenkező nemben keresendő a hiba.

2015. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A közel a 30 miatt gondolom személyeskedésnek szántad, kimondottan rám érted.


Egy szóval sem szerepelt az, hogy ne lettek volna kapcsolataim vagy ne kellettem volna senkinek, általánosítasz és belemagyarázni próbálod. A gond nem a kevés kivétellel van és a velük való ismerkedéssel, hanem a rájuk találás nehézségével, ahogy minden 3 álomvilágot valló, magazinéletet és tökéletest kitűző nőre jut 1 reálisan közelítő. Mikor egy értelmesnek tűnő, amúgy minden másban szimpatikus lány/nő tesz fel elrugaszkodott elvárást, az elkeserítő és sajnálod és/vagy nehezen nézel más felé, mégis hagyod, mert ilyen nyitásból soha nem lesz ígéretes folytatás.


Ami pedig feketén-fehéren ott szerepel valaki bemutatkozásában, az nem saját hibák kivetítése.

Bunkóskodni akartál és személyeskedtél, ezt értem, de csúsztatsz hozzá, mert ezek nem találgatások vagy mögé képzelések. Voltak párkapcsolataim, és még csak nem is rövidtávúak vagy felületesek. De mikor újra nyitnék, talán ne kelljen problémaként kezelni, hogy hús-vér ember vagyok.


Hibát pedig nem kerestem, hanem találtam, mert kiszúrja az ember szemét, mikor makulátlan partnerért akarás mellé "fogadjon el olyannak, amilyen vagyok" zárás megy.

2015. máj. 29. 12:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha a bemutatkozások 1/4-e nem ilyen, akkor foglalkozz csak azokkal.


Nekem egyébként volt olyan kapcsolatom, ahol a férfi (nem durván, nem -nagyon- követelőzően, de azért) rendszeresen tett megjegyzéseket a külsőmre. Hogy fogynom kéne (átlagos súlyom volt), hogy hordjak több ékszert, hogy fessem a hajam stb. Ezt hosszútávon eléggé megsínyli az ember önképe, önbizalma. Soha többet nem akarnék ilyen kapcsolatot.

Szóval igenis fogadjon el, ha meg nem vagyok jó beszélgetőpartner vagy nincs jó humorom, túl kövér/sovány vagyok, nem muszáj pont velem ismerkednie/randiznia. Én biztos nem fogom ráerőltetni magam olyanra akinek nem tetszem.


Ami meg a netes társkeresést illeti, nem hiszem hogy reménytelen lenne, sok ismerősöm talált így párt.

2015. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

1-es csak leírta a véleményét, az általad végig E/2-ben fogalmazott kérdésedre, nem hiszem, hogy bunkóskodna, személyeskedne.

Nem jártam még társkereső oldalon, de elhiszem, hogy sok a frusztrált, nem reális emberke, női és férfi oldalon is.

De amíg van 1/4-ed normális adatlap, szerintem inkább ott kéne próbálkoznod, mintsem itt provokálni.

2015. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ez is egy hozzáállás, van gond és valóban egyre tolódik a társkeresős önértékelés, de ne is gondolkozz el rajta, ne foglalkoztasson és főleg ne tedd szóvá, mert úgyse tudsz mit tenni ezzel, inkább hallgass és örülj a fogyó kivételnek, az a biztos és járható.


De akkor az összes itteni kérdést rendezzünk le ennyivel, ne foglalkozz vele, te csak provokálsz.

Elvégre ez az oldal nem erre lett kitalálva és nem a másokkal való megbeszélésről szól.

2015. máj. 29. 12:52
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen vannak ilyen esetek nőkben és férfiakban egyaránt .. Szerintem mindenkinek vannak elvárásai , de nem hiszem hogy ne engednének abból ha megismernek valakit aki sok más szempontból megfelel. Az pedig egy dolog hogy milyen a tökéletesnek elképzelt valaki , olyan nem létezik ezt szerintem mindenki el tudja idővel fogadni. Tényleg próbálj akkor olyanokkal ismerkedni akiknek nem olyan magasak az elvárásai pláne ha téged ez ennyire zavar.. Férfiaknál ugyanígy vannak az elvárások az egekben sokszor ..
2015. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..


Erős az összefüggés a te kérdésed és ez között, ezért írtam azt, amit...

1. voltam.

2015. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tapasztalat alapján a férfiak rá sem írnak a nekik nem tetsző nőkre, valószínűleg a nők adekvátnak érzik, hogy ők is megfogalmazzanak elvárásokat. Hiszen a srác, aki rájuk ír, már azzal, hogy megszólította őket külsőleg már vonzónak találta őket. (Hányszor írtál rá neked nem tetsző nőkre?)

Nálam mondjuk nagy a szórás, külsőben kisebbek az elvárásaim, és ezt akinek mondom szinte meghívónak érzi, hogy na akkor tökmindegy hogy nézek ki, én jó leszek neked. Közben pedig hogy valaki olyan személyiséggel rendelkezzen, ami számomra vonzó meg sokkal ritkább, és ilyen szempontból a külső másodlagos.

Ez persze az én esetem.

Ugyanakkor nem is vagyok bombázó, és nem is harcolok meg minden nap azért, hogy egyre jobban nézzek ki, ami viszont sok mai fiatal lányra jellemző. Úgyhogy náluk az, hogy egy hasonlóan sportos, és fitt párt keresnek szerintem teljesen korrekt.

Én azt veszem észre, hogy a gyk-n eluralkodó nézet szerint az az elvárás, hogy a nők ne a férfiak külsejét nézzék, ja de a nő ne legyen kövér, öltözzön jól és legyen szép, csinos arcú. Csak én érzem az ellentmondást? :)

2015. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én a helyedben csak olyan adatlapot böngésznék át, ami rendesen ki van töltve. Az mutatja, hogy a másik komolyan veszi...ha nem is az ismerkedést, de legalább a válaszolást.
2015. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetnének az embernek igényei?


A társkeresés nem szociális intézmény, EGY társat keresünk, és az ne nagyjából megfelelő legyen, hanem tökéletes.


Egyébként én kellően hülye vagyok ahhoz, hogy egyszer leálltam egy olyannal, akiről az elején éreztem, hogy nem lesz tökéletes. Évekkel ezelőtt véget ért az a kapcsolatom, de az önbizalmam még a mai napig nem sikerült visszaépíteni. Pedig tudom, hogy nem bennem volt a hiba.


Tehát eszem ágában nincs "lejjebb adni az igényeimből". Tudom, hogy kire van szükségem, nem alkuszom. De ha olyat találok, aki megfelelő, őt elfogadom.


Sőt, továbbmegyek. Ha csak a szikráját is érzem annak, hogy a pasi az, aki lejjebb adta az igényeit, de amúgy nem én vagyok számára a tökéletes - azonnal és nagy ívben repülni fog. Kegyetlen? Lehet. De az élet elszalad, teljesen felesleges olyanra pocsékolni az értékes időt, akivel nem illünk össze.

2015. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!