Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok és nők miért akarjátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok és nők miért akarjátok már az első randevú alkalmával megváltoztatni másik embert?

Figyelt kérdés

Nem is oly régi találkozás eredménye nagyon rövid társkereső oldalon történő levelezés után. Beszélgettünk az ételekről. Miért nem szereted a halat? Válaszom: egész egyszerűen utálom még a szagát is. Ezzel kapcsolatos kérdése volt, hogy nem ért-e gyerekkoromban trauma és azért mondom ezt. Utána jött az alkoholfogyasztás kérdése. A nem ivás, totál antialkoholizmus miért alakulhatott ki. Túlságosan elhatárolódás ez részemről. Saját válaszom: a világból ki lehet zavarni az ízétől is. Válasz egyszer vagy fiatal, éld az életedet. Miközben a kamaszkoron mindketten túl vagyunk. Úgy érzem ki akart mozdítani saját magamból, az értékrendemből, szokásaimból. Utána megkérdezte, hogy drogfogyasztás, dohányzás, valami más doppingszer. Mivel egyikkel sem élek, ezért aztán nem igazán lettem szimpatikus, holott a társkereső oldalon be lett minden jelölve. Akkor nem tudom, miért keresett meg engem magától levél formájában.

Utána a következő mondata volt, hogy az előadót, adott esetben zenészt, színészt, énekest nem tudom elválasztani az életmódjától. Én igen. Az már más kérdés, hogy zavarja, ha az előadáson, színházban káromkodást hall valakitől, mivel ez által az ember beszívja magába ezeket a szavakat. Jó. Ez még talán elfogadható. Mégis ott van az a de. Azaz ha valaki kimegy az utcára ott nem szívja-e magába ezeket a szavakat vagy a médián keresztül. Válasz: nem, mert simán elmegy másfelé, átszáll másik járműre. Szerintem ezt nagyon kikerülni nem lehet.

Teljességgel elfogadhatatlan majdnem minden, amit mondott. Ilyenektől akad ki az ember sorozatosan, aztán csalódik és behúzódik később a csigaházába. Szerintem ha egy randevú, találkozó azzal kezdődik, hogy meg akarjuk változtatni a másikat, akkor az már semmi jóra nem vezet. Reflexiókat várok.


2015. jún. 28. 13:37
1 2 3
 1/28 Interferencia ***** válasza:
55%
Nekem ebből nem az jön le, hogy meg akart változtatni. Ez alapján úgy tűnik, hogy eltérő a gondolkodásmódotok.
2015. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

"Lányok és nők" - rossz a címzés. A leírásodból számomra az derül ki, hogy egy esetből általánosítasz (vagy esetleg néhányból). A valóság az, hogy vannak olyan emberek - férfiak és nők egyaránt - akik nem a saját elképzeléseinek megfelelő párt keresnek, hanem kinéznek egy random embert, és őt próbálják a saját képükre formálni. Ezt már a kezdeti, puhatolózós beszélgetésekből ki lehet szűrni, ha elég jó emberismerő vagy.

Én is rendszeresen futok össze ilyen férfiakkal - mert köztük is akad jócskán, és ilyenkor jelzem, hogy nem kívánok randizni velük, mert én olyan partnerre vágyom, aki RÁM kíváncsi, és nem a saját fejében élő képhez akar mérni. Olyat keresek, aki el tudja dönteni, hogy megfelelek-e az elképzeléseinek, vagy sem. Ha nem felelek meg, akkor teljesen felesleges találkozni.

2015. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%

A leírásod alapján nem tűnt úgy, hogy meg akar változtatni, egyszerűen beszélgettek, elmondtatok dolgokat magatokról, és az nem stimmelt. Ennyi.

Meg, ahogy az előttem válaszoló is leírta, ez EGY lány volt, ebből messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni. Én például nem akarok senkit megváltoztatni, általában olyat keresek, aki úgy jó, ahogy van, akit el tudok fogadni szőröstül, bőröstül.

Velem viszont már előfordult olyan, hogy még az első randi előtt megpróbált az illető úr nekem diktálni, hogy milyen ruhában menjek, mert neki az én öltözködési stílusom, amiben én komfortosan érzem magam, nem jön be. Sajnos, kénytelen volt elfogadni ilyennek, amilyen vagyok :)

2015. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen dolgokat már levelezés közben kiderítettem,mert sokat számít.Ha azt mondta hogy minden káros szenvedélytől mentes,semmit nem csinál,akkor nem foglalkoztam vele,mert én más típus vagyok.
2015. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mi a bajod azzal, hogy próbál valaki megismerni. Ha nem mondod el, hogy utálod a halat, akkor senki sem fogja tudni, hogy utálod és hogy a szagától is rosszul vagy. Lehet, hogy egyszer főzne neked és eléd tálalna egy tökéletes halászlevet, aztán nem tudná mire vélni, hogy mért fintorogsz és magában keresné a hibát. Jobb előre tudni, hogy neked inkább egy pörkölt kell nokedlivel.
2015. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Mindent leírtatok, amit én is éreztem. Azaz valóban meg akart változtatni, tényleg random módon kiválasztott engem. Amikor rákérdeztem, hogy az adatlapom fogta-e őt meg vagy a kiposztolt fotó csak azt tudta mondani, hogy volt egy összkép. Már máskor is kaptam vissza olyan levelet, hogy ő nálam lazább, azaz nem csak néhányból általánosítok, hanem sajnos sok keserű tapasztalat.

Valóban sokan a saját képükre próbálnak formálni, amit nem tudok elfogadni. A barátainknak, a szerelmünknek nem az a feladat, hogy olyanná formáljanak, akik nem vagyunk, hanem az elfogadás. Ha nem fogadjuk el a másikat, akkor arra kényszerül, hogy fals képet mutasson magáról, azaz megfosztjuk személyiségétől.

A dohányzásra, amit egyébként ő maga vetett fel, annyit mondtam, hogy aki dohányos az mindig talál rá egy ideológiát, hogy miért nem áll le. Válasz a következő volt arra is lehetne ideológiát találni, ha valaki rászokik, meggyőz másokat, hogy ez milyen jó.

Ennél többet nem tudom most hirtelen hozzátenni.

2015. jún. 28. 14:00
 7/28 anonim ***** válasza:
24%

Jó látod a helyzetet kérdező. Én pontosan ezért kezelem a nőket a helyükön. Tegyenek kedvemre a természet szabályainak megfelelő értelemben, de a bratyizásra alkalmatlanok.


Abban az egyetlen dologban viszont tévedsz, hogy társat keresel egy nőben: inkább próbáld meg úgy kezelni őket, mint a biológiai szükségleteid karbantartására alkalmas eszközt. Ha így állsz hozzájuk, hidd el sokkal jobb lesz, nem fogod őket utálni. Az utálatot átveszi a megértés és az elfogadás. Sokan elkövetik ezt a hibát, hogy a nőkbe sokkal többet látnak, mint amik.

2015. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
"Nem értem, hogy mi a bajod azzal, hogy próbál valaki elismerni" Azzal semmi, de amikor már összekapcsolunk dolgokat, azzal van problémám. Úgy érzem megpróbálta rám erőszakolni az ő véleményét. A hal és az alkohol elutasítását gyerekkori traumára vezette vissza. Folyamatosan volt bennem egy olyan érzés, hogy amennyiben ez tovább folytatódna, akkor nem én magam lennék, nem élhetném a saját életemet, a saját magam által elképzeltek szerint, illetve ideológia mentén. Az nem ismerkedés, amikor a másiknak megmondjuk mit csináljon, hogyan éljen, de a nők szeretnek dominánsak lenni, uralkodni fölöttünk. Kérdés, hogy hagyja-e valaki vagy nem.
2015. jún. 28. 14:07
 9/28 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy az alkohol iránti gyűlöletemről tudhatott, úgyhogy nem értem, miért kell ezen lovagolni. Más sokkal érdekesebb téma is lenne. Ettől lesz valaki furcsa?
2015. jún. 28. 14:09
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez nem arról szólt,hogy ő miben akarja,hogy változz,hanem arról,hogy neki milyen az életfelfogása,meg hogy neked milyen.Jó,ha mindez az elején tisztázódik.Nem illetek össze,továbblépsz,pont.
2015. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!