Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok és nők miért akarjátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok és nők miért akarjátok már az első randevú alkalmával megváltoztatni másik embert?

Figyelt kérdés

Nem is oly régi találkozás eredménye nagyon rövid társkereső oldalon történő levelezés után. Beszélgettünk az ételekről. Miért nem szereted a halat? Válaszom: egész egyszerűen utálom még a szagát is. Ezzel kapcsolatos kérdése volt, hogy nem ért-e gyerekkoromban trauma és azért mondom ezt. Utána jött az alkoholfogyasztás kérdése. A nem ivás, totál antialkoholizmus miért alakulhatott ki. Túlságosan elhatárolódás ez részemről. Saját válaszom: a világból ki lehet zavarni az ízétől is. Válasz egyszer vagy fiatal, éld az életedet. Miközben a kamaszkoron mindketten túl vagyunk. Úgy érzem ki akart mozdítani saját magamból, az értékrendemből, szokásaimból. Utána megkérdezte, hogy drogfogyasztás, dohányzás, valami más doppingszer. Mivel egyikkel sem élek, ezért aztán nem igazán lettem szimpatikus, holott a társkereső oldalon be lett minden jelölve. Akkor nem tudom, miért keresett meg engem magától levél formájában.

Utána a következő mondata volt, hogy az előadót, adott esetben zenészt, színészt, énekest nem tudom elválasztani az életmódjától. Én igen. Az már más kérdés, hogy zavarja, ha az előadáson, színházban káromkodást hall valakitől, mivel ez által az ember beszívja magába ezeket a szavakat. Jó. Ez még talán elfogadható. Mégis ott van az a de. Azaz ha valaki kimegy az utcára ott nem szívja-e magába ezeket a szavakat vagy a médián keresztül. Válasz: nem, mert simán elmegy másfelé, átszáll másik járműre. Szerintem ezt nagyon kikerülni nem lehet.

Teljességgel elfogadhatatlan majdnem minden, amit mondott. Ilyenektől akad ki az ember sorozatosan, aztán csalódik és behúzódik később a csigaházába. Szerintem ha egy randevú, találkozó azzal kezdődik, hogy meg akarjuk változtatni a másikat, akkor az már semmi jóra nem vezet. Reflexiókat várok.


2015. jún. 28. 13:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, mivel néha a düh jeleit véltem felfedezni rajta. Bár bennem is keletkezett, de aztán rájöttem egész egyszerűen más úton járunk. A szomorú nem ez, hanem az, hogy a fél világ plázákban tölti az idejét, ott eszik, kocsmákba vagy discoba megy, így teljesen rossz a populáció, amiből választani lehet.
2015. jún. 28. 14:30
 12/28 anonim ***** válasza:

ha valaki szimpatikus és beszélgetek vele, kíváncsi szoktam lenni a miértekre :D szerintem nagyon érdekes téma tud lenni, és sokszor az is lejön belőle, hogy mennyire ismeri magát az illető.


lehet, hogy tévedek és másról van szó, nem ismerjük a teljes szituációt, beszélgetést..

de jó tudni, hogy másnak ez talán így jöhet le :D

2015. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Ez a miért nem iszol alkoholt nagyjából ugyanolyan kérdés mint a miért nem eszel húst? Egyik sem megválaszolható. Csupán annyi, hogy undorodsz tőle.

Azt a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy el kell vonatkoztatni egy adott író, költő, szerző, zenész életétől és kizárólag a műveire kell fókuszálni. Nem az a lényeg, hogy valaki hogyan élt, adott esetben homoszexuális volt-e vagy sem vagy hogyan fejezi ki magát, hanem maga a művészi produktum. Ez a kérdés abból adódott, hogy sok emberből dühöt vált ki, hogyan él az adott művész. Szerintem ez privát szféra, ezáltal nem nevel rosszra. Ilyen alapon senkinek a zenéjét nem lehetne meghallgatni.

Erre az ő reakciója, ha adott esetben a tanár tömeggyilkos, akkor hogyan vonatkoztathatnék el az embertől? Szerintem ez egy eléggé extrém példa.

Mivel doppingolom magam? Miért kéne? Azért mert csak egyszer élünk? Egyrészt ez nem olyan biztos. Másrészt, ha igaz is, akkor sem kell semmilyen doppingszer.

2015. jún. 29. 01:00
 14/28 anonim ***** válasza:

Azt kéne megértened, hogy amíg nem fejted ki az álláspontodat, addig ezt nem fogják megismerni.

Szerintem sem lehet elvonatkoztatni egy művész életét a műveitől. Nem triviális, hogy te ezt másképp gondolod. Ha meg akarnálak ismerni, akkor igenis érdekelne, hogy mért jutottál más álláspontra ebben a kérdésben.

A fentiek nem feltétlen jelentik azt, hogy úgy, ahogy vagy nem kellenél a nőnek, sőt. Azért beszélget veled, mert még mindig jobban meg akar ismerni, érdekli, hogy milyen vagy, kíváncsi rád. Én sem akarnék olyan társat, akivel mindenben egyformák vagyunk, mert dögunalmas lenne.

2015. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Ez a miért nem iszol alkoholt nagyjából ugyanolyan kérdés mint a miért nem eszel húst? Egyik sem megválaszolható. "


Ha undorodsz tőle, az is válasz :D De rengeteg ember más választ adna, pl én sem azért nem eszek húst, mert undorodnék tőle. Nagyon sok esetben nem ilyen egyszerű a válasz :)


De tényleg nem értelek, hogy jön ide, hogy egy művész életét és műveit külön kell kezelni, és csak a műveivel foglalkozni?? Ez a téma nagyon nagyon nem kapcsolható ide. Egy párkapcsolatban az emberek meg akarják ismerni a másikat, az életét, gondolatait, miérteket, mindent.. :D

2015. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Én még mindig inkább a vonzás törvényében hiszek. Az ellentétes pólusú mágnesek miért taszítják egymást?

Miért ne lehetne elvonatkoztatni az előadó életstílusától? Nem ahhoz van közöm, amit a magánéletben csinál, hanem amit a színpadon. Tudom elég rossz példa, de színházban rengeteg ember volt jelen egy színházi előadáson, Stohl András játszotta a főszerepet. Köztudott, hogy drogos. Van ehhez közöm? Azért ne nézem meg az ő estjét, mert nem szimpatizálok az életmódjával?

Teljesen más kategória Janis Joplin, Jim Morrison, Jimi Hendrix, Jethro Tull, akiket nagyon szeretek. Tudom milyen életet éltek, nőfalók voltak, morálisan nem éppen kikezdhetetlenek, mégis azt hiszem, hogy ahhoz van közöm, amit ott a színpadon tesznek, amilyen élményekkel gazdagodva távozom a koncert után.

Adott esetben X.Y rossz hangulata miatt az előadás előtt vagy alatt vulgáris nyelvezetet használ. Az terel engem rossz útra, miatta rögzülnek ezek a szavak?

Szerintem nagyon nem, mivel elég ha bekapcsolom a televíziót, más médiumokat, és már a pofámba öntik a mocskot. Miért van az, hogy ma korábban kezdenek el érdeklődni a szexualitás iránt? A média ügyes manipulatív eszközökkel behatol a tudatalattinkba, a rabjaivá tesz minket. Csodálkozunk, hogy itt tartunk?

Mindez miért tartozik ide? Szerintem nem a művészek élete által leszünk mi jobbak vagy rosszabbak, hanem a celebek által.

Azt írod, hogy unalmas lenne olyannal az élet, akivel teljesen hasonló vagy.

Füst Milán ezzel kapcsolatos írása szerint, amit Popper Péter szokott idézni és mélyen azonosulok vele azonos tulajdonságokkal kell, hogy rendelkezzetek.

Valaki nagyon szeret eljárni koncertekre, szórakozóhelyekre, míg a másik otthonülős típus. Hová vezet ez? Milyen kapcsolat lesz ebből? Zátonyra fut.

Ismételten zátonyra futást eredményez, amikor a másikat győzködni próbálod, hogy milyenné változzon. Csakhogy azzal önmagából ad oda valamit a kapcsolat, szerelem miatt, a saját egyénisége nem tud kifejlődni.

Hasonló életstílus, értékrend, szexualitás, illetve szeretet iránti vágy is szükséges.

Ha mindent magadra erőltetsz, azzal saját magadnak hazudsz, álarcot öltesz. Álarcot öltenél a szerelem kedvéért? Vagy az a jó ha nem kell kibújnod a saját bőrödből és járod az utad? Mennyiben elfogadható az, amit írtam?

Miért gondolod (fentieket figyelembe véve), hogy nem tudunk elvonatkoztatni az életétől?

2015. jún. 29. 13:40
 17/28 anonim ***** válasza:

A vonzás törvényében nem hiszek. A mágnesekről szóló példád az fizika, tehát bizonyított dolog, a vonzás törvénye meg egy ezoterikus maszlag.


Az előadók életstílusához való viszony részletkérdés egy párkapcsolat működőképessége szempontjából. Erről vitatkozni lehet és érdemes, mert az érvelés mentén kirajzolódik a másik értékrendszere, de a végeredmény semmit nem befolyásol, sokkal inkább az, hogy mivel indoklod az álláspontodat.


Ha azonos tulajdonságokkal rendelkező embert akarsz keresni, akkor lehet, hogy nem is a nők között kéne próbálkoznod, hiszen ők nem tudnak állva pisilni, mint te. Bizonyos témákban kell az összhang, de nem abban, hogy esznek-e halat, meg amiket még felsoroltál.


Lehet, hogy tök hasonló az értékrended a másikéhoz, mégis konkrét kérdésekben eltérő következtetésre juttok. Pl. egy csomó állatbarát eszik húst... Ezzel szerintem nincs gond, egy csomó kérdésre nemcsak egy jó válasz létezik.


Nem kell semmit erőltetni, nem szabad álarcot húzni. Légy önmagad, de ne a hasonmásodat keresd, hanem a párodat. A kettőt nem véletlenül nevezzük másképp, különböző személyeket jelölnek.

2015. jún. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam mindig fogalmazni, hogy a másik felemet keresem, akivel később egyet alkothatok. Tudom ez nagyon nehéz, de mégis.

Ha valaki szeret eljárni szórakozni, míg a másik otthonülős típus, akkor milyen kapcsolat alakul ki belőle? Semmilyen szerintem. Zátonyra fut.

Ugyanez igaz az alkoholfogyasztásra, dohányzásra is. Ha más a szeretet iránti igény, szexualitás iránti igény, anyagiak, életstílus. Ha ezek közül valamelyik hiányzik, akkor a kapcsolat elkezd meginogni.

2015. jún. 30. 01:36
 19/28 anonim ***** válasza:

"Füst Milán ezzel kapcsolatos írása szerint, amit Popper Péter szokott idézni és mélyen azonosulok vele azonos tulajdonságokkal kell, hogy rendelkezzetek. "


Azzal van a probléma, hogy ilyen baromságokból okosodsz.

Nálad haver a gitárhúr is lazább.

Neked pajtás saccra a 60 éves nőknél van esélyed ezzel a felfogással.

2015. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"...ilyen baromságokból okosodsz. "


Az okosodsz természetesen triplaidézőjel.

2015. jún. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!