Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A szüleim szerint csak csupa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim szerint csak csupa rossz tulajdonságom van és nem lesz soha senkim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csendes, visszahúzódó 20 éves lány vagyok. Ők úgy látják hogy nem vagyok kedves, barátságos, aranyos, mint amilyennek szerintük kéne lennem. Mondjuk lehet benne valami mert a pasik akikkel jártam szakítottak velem, és sose voltak barátaim sem. :(
2015. júl. 19. 11:54
1 2
 11/20 Interferencia ***** válasza:

7: Szerintem nem az ő feladata, hogy jó útra terelje a szüleit, törődjön csak magával, építsen fel egy erős személyiséget. Arról nem is beszélve, hogy könnyen lehet, hogy hasztalan lenne minden próbálkozás náluk. 20 évesen elvileg így is, úgy is közel van már ahhoz, hogy elköltözzön tőlük.


10: Írta, hogy nincsenek barátai.

2015. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Csak az a helyzet nem tudom miben higgyek. A szüleim azt mondják hogy nem vagyok barátságos, kedve stb. Viszont idegenektől sem kapok vissza pozitív visszajelzést. Egy fiú akivel jártam azt mondta azért koptat le, mert túl jó vagyok hozzá, bár tudom ez csak kamu szöveg.
2015. júl. 19. 12:31
 13/20 Interferencia ***** válasza:
Pl. ezért is kell külső segítség. Egyáltalán nem szégyen, remek lehetőségek vannak, amelyekkel élni kell.
2015. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Velem éppen ezt művelik. Mintha király és királynő lennének. Én meg csak egy kis szolgáló, akit porig alázhatnak.

És hiába mondom meg a magamét.. Ha a falnak mondanám, hamarabb megértené.

2015. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem az ő feladata, persze, de ahhoz, hogy együtt meg tudjanak élni (ha a kérdező ezt akarja) és ne egy romboló környezetben éljen, az is szükségeltetik, hogy megszüntessük a gondokat okozó forrásokat. Amennyiben együtt szeretne élni a szüleivel és még ki is akar jönni velük és nem akar további lelki sérüléseket, akkor már az ő feladata. És nem nem ő fogja megváltoztatni őket. A szülök magukat változtatnák meg, ő csak az eszközöket mutatná be, amivel ezt megtehetik.
2015. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Interferenciával nagyon egyetértek.

Sajnos a szülői elvárásrendszer be tud épülni az emberbe, akkor is hat, ha elköltözik. Én már 10 éve nem éltem a szüleimmel, és még mindig olyannak láttam magam, amilyennek ők láttak engem, hiszen egész gyerekkoromban (a leginkább szenzitív időszakban, a személyiségem alakulás idején!) azt sulykolták, hogy nem vagyok elég jó, nem vagyok olyan, amilyennek SZERINTÜK lennem kéne!

A pszichológus abban tud segíteni - nekem is segített - hogy kialakítsam, milyen szeretnék ÉN lenni, függetlenül a szülői elvárásoktól. Nekem nagyon sokat segített. Mostanra már tudatosult, hogy amit a szüleim várnak tőlem, az NEM ÉN vagyok, és nem kell elégedetlennek lenni magammal, ha nem vagyok olyan, amilyennek ők szeretnék.

És való igaz, hogy alacsony önértékeléssel az ember párkapcsolatban is rosszul választ...

Ha nem hiszed el magadról, hogy elég jó vagy, hogy szerethető vagy, akkor ezt mások is érzik, és úgy is bánnak veled!

2015. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Előző válaszom Interferenciának szólt.
2015. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus szülői nevelési módszer, a "fiam/lányom, ha így viselkedsz nem lesz senkid". Én is hallgattam, sok ismerősöm is hallgatta.


Azt érdemes róla tudni, hogy az egyik legnagyobb baromság, ami elhagyhatja egy szülő száját, viszont cserébe olyan mély sebeket képes ejteni, ami valóban megnehezíti az emberi kapcsolatok építését.


Két dolgot tudok ajánlani: egyrészt próbálj meg elmenni otthonról (kollégium, albérlet), másrészt, keress egy szakembert, aki segíthet ezeket a dolgokat feldolgozni, ha egyedül nem vagy képes rájuk legyinteni. Hidd el, pontosan tudom, hogy miről beszélsz, és nem egyszerű.

2015. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Interferencia ***** válasza:
15: Továbbra is úgy gondolom, hogy ne akarjanak együtt élni.
2015. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia. Azért szerintem ne okold magad, hogy úgy tűnik mintha nem lennél szerethető. (Valami ilyesmit írtál.)Egy olyan személy, aki téged így ahogy vagy elfogad, és ő is jó neked- ezzel megoldódik a dolog. Ne menj bele abba, hogy teljesítményhez kötöd az elfogadást. Én is úgy vagyok, hogy nem akarok elvárásoknak megfelelni, vannak igényeim magam felé, de ha irreálisak az elvárások, akkor úgysem leszek nyugodt kapcsolatban sem. Én is olyan lányra vágyom, aki elfogad. Ez a legfontosabb. Akkor nem kell stresszelni semmin,mert egymásnak fontosak vagyunk, és nem paraméterek alapján nézzük egymást, hanem odaadoak vagyunk.

Ne kelljen félnem mellette, hanem nyugodtak legyünk egymás mellett, én ezt figyelem. Ha elfogadja a hatterem, az alkatom, a múltam, akkor nem kell megjátszani magam (neki sem kell) ,és akkor egymás személye lesz maga az érték.

Te hogy látod ezt?

2015. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!