Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy az állásint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az állásinterjúktól kevésbé aggódok, mint a barátnőkereséstől?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapban több mint 10 helyen interjúztam személyesen, amire kiválasztottak 2 helyre (és az egyiket el is fogadtam). De nem tudom ezt elmondani magamról barátnőzés terén. 25 vagyok, illene lenne ezt is elkezdenem, csak sajnos valamiért nem megy. Amikor leszólítok párat éttermekben, kávézókban, pár mondat után olyan érzésem lesz, mintha engem túl unalmasnak találnának, és tovább állnak.

2015. aug. 21. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Munkára szükséged van, mert kell a pénz. De barátnőre nincs igazából szükséged. Az csak viszi a pénzt. Neked pénz kell. Jó sok pénz. És ha lesz jó sok pénzed, akkor nem kell barátnőt keresned, mert téged fognak keresni ők.
2015. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
1-es vagyok. Még azt hozzátenném, hogy havi 200E nettó alatt nem lehet barátnőd. Addig egyszerűen semmi értelme nincs nőkkel foglalkozni.
2015. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
39%

A barátnőkeresés sokkal nagyobb jelentőségű, nagyobb horderejű szerintem, mint egy álláskeresés, szóval összehasonlítani nem is kell. Természetes, hogy párt találni igen nehéz. Főleg igazi párt.

Kérdés, hogy miért nem megy.

Vannak akiknek könnyebben megy, vannak, akiknek nehezebben. De az persze nem visz előbbre, ha másokhoz hasonlítgatod magad.

Ami előbbre visz, az szerintem az önismeret. Az a mondás, hogy 'légy önmagad' nem csupán egy jól hangzó szlogen, hanem egy felhívás egy hosszú, fáradságos, küzdelmes belső utazásra. Ismerd meg magad és az életet mélyebben, figyelj jobban, legyél tudatosabb. Mindenkinek megvan a párja.

Légy aktív, hozd ki magadból a maximumot. Ne csak takaréklángon égj, hanem ahogy csak tudsz. Ne engedj meg üresjáratokat az életedben, mindig próbálj valami hasznosat, alkotó jellegűt csinálni, még ha az egészen apróságnak tűnik is. Próbálj kreatívan gondolkodni. Ne befolyásoljon a múlt, mindaz, ami eddig történt, vagy kudarc volt. Hidd el, hogy az életed olyanná alakulhat, ami most még elképzelhetetlen. Ne légy megszokott gondolataid rabja.

Ne akarj direktbe nekimenni a problémának. Ne akarj mindenáron párt találni. Akár félre is teheted egy kicsit ezt a problémát, mert lehet, hogy nem ez az igazi probléma, hanem ez csak egy tünet.

Hozd rendbe önmagad, fejleszd magad, szeresd magad és hagyd, hogy a barátnő-kérdés magától alakuljon. Legyél kicsivel türelmesebb az élettel szemben. Nem minden tőled függ.

Ne mindig erővel menj neki az életnek, mint aki nagyot akar szakítani, inkább szelíd figyelemmel, mint, aki csak szemlél. Az élet majd magától áramlik feléd.

2015. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" pár mondat után olyan érzésem lesz, mintha engem túl unalmasnak találnának, és tovább állnak."


Nem véletlenül érzed ezt!

2015. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hagyd a fracba a lotyókat, 25 évesen már nem itt kellene tartanod! 14-16 éves kor között kialakul, hogy lehet -e a hagyományos értelemben vett barátnőd / feleséged, vagy sem. Ha van valami vonzó, különleges a pofidban, akkor lehet, ha nincs akkor nem, és az utóbbi esetben ezt a témát nem is érdemes feszegetni. 2-3 próbálkozásból leszűrhető, hogy van-e esélyed pofi alapján, de gondolom ez már megtörtént amikor suliba jártál, odamentél a csajhoz ismerkedni, aztán fél óra múlva rajtad röhögött a többi tiniribivel együtt, csak nem tudsz túllépni rajta. Felejtsd el, építsd a karrieredet, dolgozz, vállalkozz, mindig a pénz legyen az elsődleges szempont, 30-35 éves korodra fel kell építeni egy olyan anyagi hátteret ami mellett bármikor megkaphatod a 18-20 éves kis muffokat. Ha valamelyiket megunod, vagy találsz egy jobbat akkor csak lecseréled. És akkor majd hálát adsz az égnek, hogy nincs Justin Bieber fejed, ne tudd meg mi lett 35 éves korukra azokból a ribikből akikre 15-20 évvel ezelőtt gerjedtem, a bojlertestű keltetőgéptől az elvált, kétgyerekes, 40 milliós devizahitelt nyögő, lógó csöcsű retekig elég széles a skála. Szóval ha a pénzzel foglalkozol akkor elég hamar eljön az az időszak amikor hirtelen fordul a kocka, azok közül a lotyók közül akik most rajtad nevetgélnek nagyon sokan mennek a süllyesztőbe 5-10 év múlva, te pedig király lehetsz és jól szórakozhatsz a nyomorukon!
2015. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sztem #1-es válasza nem magyarázza a miérteket.


A különbség az állásinterjú és a csajozás közt leginkább abban érhető tetten, hogy nagyobb nyomást helyez rá a visszautasítottság érzése.

Az egyik esetben a munkaerőt utasítják vissza, a másik esetben a személyedet.

Nem nehéz megmondani, hogy melyik a rosszabb, ha azt mondják neked, hogy "de béna vagy hogy ezt sem tudod megcsinálni" vagy a "nem kellesz, mert nem vagy elég szép/magas/pénzes/érdekes".

Nem véletlen, hogy azok szoktak mennyiségi sikert elérni, akik a barátnőkereséskor az elléskáresési stratégiákat követik: sablonok, tisztes megjelenés és hatalmas mennyiségekben való gondolkodás, a visszautasítás esetén teljes mértékben ignorálni az adott pályázatot a továbbiakban.

2015. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
...álláskeresési, bocs
2015. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" Még azt hozzátenném,

hogy havi 200E nettó alatt nem

lehet barátnőd. "


Sok éve van barátnőm, pedig sose kerestem 200 netto felett, bár most már szerencsere erosen kozel vagyok hozzá. De évekig havi 50-80 ezerrel kerestem kevesebbet mint Ő.

Kb fél éve éppen èn keresek többet jobb munka miatt de a 200at legfeljebb néha a pótlékokkal lépem át de ez sem minden honapban.


És mégis évek óta szerelmesek vagyunk egymásba, esküvőt, gyerekeket tervezünk.



Szoval az ilyen hulye beszolasokat hanyagoljuk legyszi, mert még elhiszi valamelyik szerencsetlen.

2015. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" 18-20 éves kis muffokat"


Akik aztán baromi őszintén szeretnek, ugye?!

Ha meg elszegényedsz lelépnek.


Na nekem és sokunknak pedig olyan társa van vagy ha még nincs akkor olyat keres aki őszintén szereti. Akkor is ha épp nincs pénz. Persze jobb ha van, ez nem kérdés de a szerelem nem az anyagiakon mulik.

2015. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs önbizalmad ezen a téren. Gondolom kaptál már pár visszautasítást. De ezzel nem vagy egyedül, ilyen az élet.


Már miért lennél unalmas? Értelmes gyereknek látszól. Kezeld úgy ezeket a leszólításokat, mintha csak barátkoznál. Ne aggód túl, vedd lesz ami lesz alapon. (persze tudom, hogy nem könnyű, de csak a saját dolgodat nehezíted) Ha nagyon nem megy a beszélgetés része a dolognak, akkor gyakorold kicsit az interneten. De vigyázz ne ragadj le a netes beszélgetésnél, mert személyesen sokkal másabb.

2015. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!